قبرس شمالی کجاست؟

قبرس شمالی از جزایر بزرگ دریای مدیترانه می باشد که به نام جزیره بهشتی معروف است. این کشور یک جزیره مستقل در جنوب کشور ترکیه می باشد. ساکنان این منطقه ترک زبان هستند. ناگفته نماند اکثریت ساکنان قبرس کاملاً بر زبان انگلیسی تسلط دارند و برای ارتباط برقرار کردن با گردشگران با مشکل زبان مواجه نیستند. پایتخت قبرس، نیکوزیا نام دارد و در مرکز جزیره واقع شده است. آب و هوای معتدل، سواحل بی همتا و آرام از ویژگی های جذاب این منطقه محسوب می شوند. افرادی که به دنبال تفریحات آبی هستند قبرس شمالی را جزو اولویت های خود برای گردشگری قرار می دهند. امنیت این کشور بسیار بالا است و رتبه پنجم را در تمام جهان از نظر امنیت دارد. این کشور با مناظر زیبا و فضای سرسبز خاص خود، توریست های زیادی را  جذب می کند.

گردشگری قطب قدرتمند و قابل پیشرفت این کشور می باشد. آینده قبرس شمالی را با استفاده از گردشگری به عنوان منبع اصلی درآمدی دولت می توان بهتر و قدرتمندتر ساخت. کشورهای قبرس شمالی و جنوبی در یک جزیره و متصل بهم می باشند. این دو کشور از نظر قوانین، نژاد، قومیت و حتی زبان با هم فرق دارند. مردم قبرس شمالی اکثراً مسلمان و ترکیه ای هستند و ساکنان قبرس جنوبی، مسیحی و یونانی می باشند. قبرس شمالی در کل ۳۲۰ هزار نفر جمعیت دارد. این کشور دارای پنج شهر لفکا، نیکوزیا، مورفور، گیرنه و فاماگوستا می باشد. در این مقاله در مورد قبرس شمالی و علت های محبوبیت آن بین گردشگران اطلاعاتی آورده شده است. آژانس گردشگری اوج آرام این کشور را از تمام جنبه ها مورد تحقیق و بررسی قرار داده است و مزایا و معایب زندگی در آنجا را برای علاقمندان بیان می کند. همچنین خدمات سفر به این کشور زیبا را نیز به گردشگران ارائه می دهد.

تحصیل در قبرس شمالی
تحصیل در قبرس شمالی

تحصیل در قبرس شمالی

ایرانیان قبرس شمالی را به خاطر ویژگی های مثبتی که در زمینه تحصیل دارد، برای مهاجرت تحصیلی انتخاب می کنند. یکی از این ویژگی های مثبت این است که ارائه مدرک زبان در آنجا مهم نیست و در صورتی که دانشجو در آزمون زبان دانشگاه قبول شود، به ادامه تحصیل می پردازد. هزینه زندگی در قبرس شمالی و همچنین تحصیل در آنجا به صرفه تر از سایر کشور ها است. دانشجویان در این کشور بعد از گذشت چند ترم می توانند به صورت مبادله دانشجو به سایر کشور ها بروند‌. ما در آژانس گردشگری اوج آرام، با داشتن همکاران مجرب و متخصص، سفر و اقامت قبرس شمالی را توصیه کرده و برای مشاوره و راهنمایی در خدمت شما هستیم. این کشور امروزه برای تحصیل بسیار پرطرفدار است.

دلایل محبوبیت تحصیل در قبرس شمالی عبارتند از:

۱– اعتبار بسیار بالای دانشگاه های کشور.

۲– منعطف بودن شرایط برای تحصیل دانشجویان.

۳– بالا بودن نرخ قبولی دانشجو های بین المللی.

۴– پایین بودن هزینه های تحصیل.

۵– بورسیه های زیاد و متنوع بودن دوره های درسی.

۶– وجود شرایط خوب و راحت برای زندگی

و… .

ارز رایج قبرس شمالی لیر ترکیه می باشد اما تمام ارزها در این کشور قابل استفاده هستند. ایرانیان قبرس شمالی که برای تحصیل اقدام کرده اند نیاز به داشتن ویزا ندارند. این دانشجو ها بعد از گذشت مدتی می توانند درخواست گرفتن اقامت و پاسپورت قبرس شمالی را دهند. این کشور مرفه و ارزان می باشد و یکی از بهترین گزینه ها برای اقامت و زندگی است. در بعضی دانشگاه های این کشور در کمترین حالت پنجاه درصد از بورسیه به دانشجو های بین المللی می رسد.

نمایی از قبرس شمالی

نمایی از قبرس شمالی

شرایط و مدارک ضروری برای تحصیل در قبرس

برای تحصیل در قبرس شمالی نیازی به مدارک خیلی زیاد ندارید. بعضی از مدارک مثل مدرک گذراندن دوره های فنی و حرفه ای و همچنین داشتن سابقه کار مرتبط با رشته تحصیلی، در پذیرش فرد تاثیر زیادی دارد. سایر مدارک لازم برای گرفتن بورسیه و تحصیل در قبرس عبارتند از:

۱– پاسپورت با ۸ ماه یا بیشتر اعتبار.

۲– چهار عدد عکس پرسنلی.

۳– مدارک تحصیلی فرد، مثل: مدرک دیپلم و بالاتر همراه با ریز نمرات.

۴– داشتن مدرک انگلیسی یا ترکی، البته اجباری نیست ولی پذیرش را سریعتر می کند.

۵– مدارک شناسایی و کپی آنها.

۶– ترجمه تمام مدارک به انگلیسی.

مهمترین علت تمایل افراد برای مهاجرت به قبرس شمالی ، اخذ مهاجرت در کمترین زمان با کمترین مدرک است‌.

 

سفر به قبرس شمالی
سفر به قبرس شمالی

اخذ ویزای تحصیلی

گرفتن ویزای تحصیلی قبرس شمالی ساده ترین و ارزان ترین نوع مهاجرت به شمار می آید. پایین بودن هزینه های متفاوت مثل هزینه های عادی زندگی، هزینه های تحصیلی و… و همراه با آن بورسیه های حداکثری قبرس شمالی این کشور را به گزینه های نخست برای مهاجرت ایرانیان تبدیل کرده است. گرفتن ویزا در این کشور خیلی سخت نیست فقط کافی است که دانشگاه شما  را بپذیرد. به همین راحتی می توانید دانشگاه رفته و تحصیلات خود را ادامه دهید. ویزای تحصیلی کوتاه مدت می باشد. کشور قبرس فاقد سفارت در ایران است. بنابراین دانشجویان برای رفتن به قبرس از ویزای فرودگاهی استفاده می کنند. به محض ورود به فرودگاه باید مدارک را به افسر فرودگاه تحویل دهند.

 


مزایا و معایب زندگی در قبرس شمالی

مزایا و معایب زندگی در قبرس شمالی

زندگی در قبرس از امتیازات و ویژگی های خوبی برخوردار است، اما در کنار مزایای زندگی در قبرس معایبی هم وجود دارد. مزایا و معایب زندگی در قبرس شمالی را به صورت جداگانه به شما معرفی خواهیم کرد. مزایای زندگی در قبرس عبارتند از:

۱– زبان غالب انگلیسی:

در اکثر کشورها دغدغه تمام توریست ها و مهاجران تسلط نداشتن بر زبان آن کشور است. اما قبرس شمالی به خاطر غالب بودن زبان انگلیسی در آن، از نظر زبان خیال مهاجران را راحت کرده است. قبرس قبلاً مستعمره انگلیس بوده به همین خاطر اکثریت مردم آنجا بر زبان انگلیسی مسلط هستند.

۲– امنیت بالا:

امنیت در هر کشوری حرف اول را می زند. امکانات بالا و جاذبه های گردشگری بدون وجود امنیت هیچ ارزشی ندارند که. قبرس شمالی جزو کشورهایی است که از نظر امنیت در جایگاه بالایی قرار دارد. درصد جرم و ناامنی در این کشور خیلی پایین است و مهاجران به راحتی می توانند در این کشور بدون کوچکترین مزاحمتی زندگی کنند. پلیس قبرس در برقراری امنیت نقش بسزایی دارد و کشور را به درستی کنترل می کند.

۳– پایین بودن هزینه زندگی در قبرس شمالی:

هزینه زندگی در قبرس شمالی خیلی پایین تر و مناسب تر از کشورهای اروپایی، استرالیا و … می باشد. البته ناگفته نماند بعضی از کشور های نزدیک ایران مثل ترکیه ارزانتر از قبرس هستند. به هر حال زندگی در قبرس خیلی به صرفه تر از اکثر کشورهای دیگر می باشد.

۴– منعطف بودن ارز رایج:

ارز رایج در قبرس شمالی لیر ترکیه می باشد. پوند، یورو و دلار هم در قسمت های شمالی این منطقه قابل استفاده می باشند. بنابراین با هر ارزی که در اختیار داشته باشید می توانید اقدام به خرید کنید.

۵– بالا بودن کیفیت بهداشت و درمان:

بالا بودن کیفیت بهداشت و درمان در قبرس شمالی از ویژگی های مثبت زندگی در این کشور می باشد. کسانی که اقامت دائم قبرس را گرفته اند، به صورت رایگان از همه خدمات درمانی بهره مند می شوند. بیمارستان های دولتی قبرس جزو بهترین و مجهزترین بیمارستان های این کشور می باشند. این کشور قطب توریسم درمانی در این منطقه است.

جاذبه های گردشگری قبرس شمالی
جاذبه های گردشگری قبرس شمالی

۶– پایین بودن مالیات:

سالهای گذشته مالیات در قبرس شمالی خیلی پایین بود و خیلی مواقع مالیات شامل حال کسب و کارها نمی شد. اما امروزه قوانین حاکم بر قبرس تغییر کرده و با قوانین اتحادیه اروپا هماهنگ شده است. باز با وجود این تغییرات قانونی قبرس بهترین مکان برای کمپانی ها و شرکت ها می باشد. مزایای ویژه ای برای صاحبان کسب و کارها و همچنین سرمایه گذاران و… در این کشور وجود دارد. می توان گفت که یکی از دلایل محبوبیت قبرس شمالی بین علاقمندان به مهاجرت و سرمایه گذاری در این کشور، پایین بودن میزان مالیات در قبرس می باشد. میزان مالیات در قبرس شمالی بسیار پایین می باشد. شما می توانید برای دریافت به روز ترین اطلاعات در مورد مهاجرت به قبرس شمالی و یا آشنایی با جاذبه های گردشگری این کشور به سایت آژانس گردشگری اوج آرام مراجعه کنید.

۷– حمایت از دورکاری:

در این کشور به خوبی از دورکاری استقبال شده است. این فرهنگ به بالا رفتن درآمد افراد منجر می شود. برای صاحبکار چه فرقی می کند که شما پشت یک میز با لباس رسمی بنشینید یا در یک فضای سبز، مهم این است کار او را خوب و درست مطابق با اصول انجام دهید.

۸– رشد صعودی اقتصاد و بازار کار:

در سالهای اخیر قبرس شمالی از نظر اقتصادی و بازار کار در حال رشد است. از نظر خدمات رشد قابل توجهی داشته و به خاطر به وجود آوردن فرصت های شغلی، کیفیت زندگی ساکنان آنجا بالا رفته است. تولید ناخالص در قبرس رشد بسیار مناسبی دارد . افزایش گردشگری و همچنین صنایع دستی از نظر اقتصادی به ثبات رسیده است.

۹– وجود اینترنت پرسرعت:

قبرس شمالی با اینکه یک جزیره است ولی از نظر زیر ساخت ها در سطح بالایی قرار دارد. زیر ساخت این کشور مخصوصاً از نظر اینترنت بسیار قوی است. در قبرس کمپانی های مختلف و کارهای دورکاری که پایه و اساس آنها اینترنت قوی و پرسرعت می باشد، بدون هیچ گونه مشکلی به کار خود می پردازند.

۱۰– پایین بودن آلودگی:

جزیره ها به خاطر دور بودن از سایر مناطق و صنایع سنگین از آلودگی ها هم دور هستند. پایین بودن آلودگی در قبرس شمالی و کیفیت بالای هوا، این منطقه را برای زندگی افرادی که آب و هوای سالم نیاز دارند مناسب کرده است. سازمان محیط زیست اروپا آب های اطراف قبرس را از تمیز ترین آب های جهان معرفی کرده است.

منبع : https://www.ciu.edu.tr/en/student-life/life-north-cyprus

 

قبرس شمالی و زیبایی های آن

قبرس شمالی و زیبایی های آن

معایب زندگی در قبرس شمالی

زندگی در قبرس شمالی علاوه بر آن همه زیبایی و مزایا، معایبی هم دارد. این معایب عبارتند از:

۱– وضع مالیات برای اشخاص حقیقی:

با وجود طرح های مناسب و تشویقی مالیات برای کمپانی ها و شرکت ها که به عنوان مزیت زندگی در قبرس معرفی کردیم، طرح وضع مالیات برای اشخاص حقیقی هم وجود دارد که از معایب زندگی در قبرس می باشد. ۳۵ درصد از حقوق افراد به جای مالیات گرفته می شود. با اینکه این مالیات صرف با کیفیت کردن زندگی مردم و بالا بردن امکانات درمانی کشور می شود ولی باز هم قابل قبول نیست.

۲– شلوغی و خلوتی دوره ای:

این جزیره در فصل هایی که مناسب گردش و تفریح است بسیار شلوغ است. زمانی که قبرس شمالی از توریست ها پذیرایی می کند، جزیره شلوغ و پر از شادی و رفت و آمد است و کسب و کارها رونق دارند. بعضی ها حمام آفتاب میگیرند بعضی اسکی و غواصی می کنند‌. این شلوغی بسیار خوب و خوشحال کننده است. اما مشکل زمانی پیش می آید که فصل گردشگری جزیره تمام می شود و جزیره خالی از توریست می شود. انگار جزیره به خواب می رود و تمامی فعالیت ها از رونق می افتند. این حالت برای ساکنان کسل کننده است و آنها را بی حوصله می کند‌ و تا حدی با خلوت شدن، درآمدها هم پایین می آید.

۳– پایین بودن درآمد:

شغل های محلی در قبرس شمالی درآمد زیادی ندارند. درست است که هزینه های زندگی در این کشور پایین است، اما درآمد ها هم برای شغل های معمولی پایین تر از حد ایده آل می باشد. البته اگر تخصص داشته باشید و یک سرمایه خاصی هم صرف کسب و کار کنید، مطمئناً درآمد خواهید داشت اما نه به اندازه سایر کشورها. در حالت عادی برای شغل های معمولی درآمد پایین است.

۴– محدودیت در رفت و آمد:

زندگی در یک جزیره مشکلاتی هم قاعدتاً از نظر رفت و آمد خواهد داشت. قبرس شمالی امکانات خوبی دارد، اما از نظر پرواز های جزیره فقط تا حد رفع نیاز از امکانات استفاده می شود. پروازها در حدی می باشند که کارتان را راه بیاندازند وگرنه برای زمانهای دلخواه پرواز ندارد. در مورد رفت و آمد آبی هم باز این محدودیت ها وجود دارد. اما در کل اگر زیاد نیازی به رفت و آمد ندارید به مشکل بر نمی خورید.

۵– متنوع نبودن کالا ها و خدمات:

تنوع اجناس و کالا در قبرس شمالی به اندازه کشورهای بزرگ نیست. این جزیره فروشگاه‌های بزرگ آنچنانی و بازارهای بزرگ و متنوع ندارد. بیشتر مغازه ها توسط افراد محلی راه اندازی شده و تنوع آنچنانی ندارند. باید انتظار دیدن برندهای مختلف در بازار این کشور نداشته باشید.

پیش بینی آینده قبرس شمالی
پیش بینی آینده قبرس شمالی

پیش بینی آینده قبرس شمالی

قبرس شمالی و جنوبی به خاطر جنگ های داخلی از هم جدا شدند. باید دید آینده این کشور ها چطور می شود. اتحادیه اروپا قبرس شمالی را به عنوان کشوری واحد قبول کرده است، در آن خاک به فعالیت های سیاسی و اقتصادی خود می پردازد. دو احتمال برای آینده قبرس شمالی زده می شود که عبارتند از:

۱– ایجاد کشوری واحد از قبرس شمالی و جنوبی:

بعد از مدت ها جنگ های داخلی قبرس شمالی و جنوبی از هم جدا شدند، اما امروزه خبرهایی در مورد گفتمان بین آنها پخش می شود. اگر این دو کشور با هم متحد شوند، قبرس شمالی هم به عضویت اتحادیه اروپا در خواهد آمد و شرایط سفر و رفت و آمد به سایر کشور ها بیشتر می شود. در اینصورت صنعت توریسم رونق بیشتری خواهد داشت. دارایی های این کشور به یورو تبدیل شده و دارایی های سرمایه گذاران افزایش خواهند یافت. قیمت ملک مطمئنا بالا خواهد رفت. احتمال به وجود آمدن این آینده ۳۰ درصد تخمین زده شده است.

۲– مستقل ماندن قبرس شمالی:

مسئولین کشور به مستقل ماندن قبرس تمایل بیشتری داشته و برای آن تلاش می کنند. مردم هم به این استقلال تمایل بیشتری نشان می دهند تا واحد شدن دو قبرس. با اعلام استقلال این کشور سرمایه گذاران بیشتری جذب آن شده و کمپانی های ویژه ای آنجا ساخته خواهند شد. قبرس شمالی در بین سه قاره آفریقا، آسیا و اروپا قرار گرفته است و از موقعیت خوبی برخوردار است. این استقلال باعث پیشرفت قبرس شمالی از نظر صنعت و اقتصاد می شود. احتمال پیش آمدن این آینده ۷۰ درصد می باشد.

 

هزینه زندگی در قبرس شمالی

هزینه زندگی در قبرس شمالی وابسته به عوامل مختلفی می باشد. میزان هزینه ها بستگی به علت اقامت شما در قبرس دارد. مثلاً هزینه زندگی برای فردی که برای تحصیل به این کشور آمده با فردی که برای گذران اوقات فراغت به اینجا سفر کرده، متفاوت است. مطمئنا فردی که برای تحصیل آمده هزینه های بیشتری برای زندگی دارد. حتی هزینه های زندگی دو فردی که با تور و به صورت شخصی به قبرس آمده اند هم با هم متفاوت خواهد بود. ناگفته نماند هزینه ها در قبرس پایین است و این برای افرادی که تفریحی به این کشور می آیند بسیار خوشایند است، اما برای دانشجویان یا افرادی که ویزای کاری گرفته اند چون درآمد پایین است تفاوتی نمی کند. متاسفانه درآمد در این کشور خیلی پایین است.

مشاهده تور قبرس شمالی و آفر های ویژه آن.

دلیل افزایش سرمایه گذاری در قبرس شمالی

قیمت ملک در قبرس شمالی بسیار مناسب و در حال رشد است، با خرید ملک در این کشور می توانید سرمایه گذاری پر سودی را انجام دهید. گرفتن اقامت این کشور ساده است و برای اقامت گرفتن نیازی نیست که به صورت دائم در کشور بمانید. این ویژگی خود باعث می شود که درصد سرمایه گذاری در این کشور بالا رود. قبرس شمالی مقام اول را در برخورداری از بهترین و جذاب ترین املاک ساحلی دارد. وجود جاذبه های گردشگری، برخورداری از زیر ساخت های مناسب و هتل های لوکس با امنیت بالا و پایین بودن هزینه های زندگی در این کشور باعث جذب سرمایه گذاران مختلف به این کشور برای سرمایه گذاری و خرید ملک شده است. سرمایه گذاری در این کشور فرصتی تکرار نشدنی است. چون با گذشت زمان قیمت املاک اینجا هم بالا می رود و سرمایه گذاران سود هنگفتی خواهند کرد.

اخذ ویزای کاری
اخذ ویزای کاری

اخذ ویزای کاری

وزارت کار در قبرس شمالی، صاحب کار هایی که تمایل دارند از کارگران خارجی استفاده کنند را، کاملاً مورد ارزیابی و بررسی قرار می دهد. مثلاً در مورد محل کار صاحب کار، زمینه فعالیت آن، قسمت هایی که نیاز به استخدام پرسنل دارد و… تحقیق می کند. برای گرفتن ویزای کاری در قبرس شمالی باید یک سری مدارک آماده و ارائه دهید. این مدارک عبارتند از:

۱– داشتن پاسپورت با حداقل ۲ سال اعتبار.

۲– فرم پر و امضا شده فرم درخواست ویزای کاری.

۳– ارائه دعوتنامه کاری.

۴– ارائه قرارداد اجاره مکان سکونت در قبرس شمالی.

تمام هزینه های انجام شده برای ویزای کار را باید کارفرما پرداخت نماید و نباید بعد از استخدام این هزینه ها را از دستمزد او کم کند، این کار غیر قانونی است و با آن برخورد می شود. هیچ گونه وجهی نباید از کارمند جهت اخذ ویزای کاری گرفته شود. با کار در قبرس شمالی می توان برای گرفتن اقامت دائم هم اقدام کرد. این کشور بیشتر به دنبال صادرات کالاهایی مثل سیمان، پوشاک ، سیب زمینی و مرکبات می باشد. اقتصاد قبرس طبق بازار آزاد رفتار می کند و استفاده از یک ارز مشترک با ترکیه، باعث مرتبط شدن اقتصاد این کشور با ترکیه شده است. کشور قبرس بسیار به ترکیه شباهت دارد و تحت حمایت آن است. نرخ بیکاری در قبرس ۲ درصد می باشد. بیشترین بخش هایی که در قبرس در حال فعالیت هستند بخش های کشاورزی، خدمات و صنعتی می باشند. البته ناگفته نماند که مشاغلی مثل هتل داری و مشاغل گردشگری بازار کار قدرتمندی در این کشور دارند.

 

کلام آخر

کشور قبرس شمالی که سال ها پیش به خاطر اختلافات داخلی از قبرس جنوبی جدا شد، به مقصد گردشگری بسیاری از توریست های کشور های آسیایی و اروپایی تبدیل شده است. این کشور دارای آینده ای بسیار درخشان و پر سود می باشد. قیمت املاک پایین باعث جذب سرمایه گذاران کشورهای دیگر به این منطقه شده است. مطمئنا هر گونه سرمایه گذاری در این کشور باعث سودآوری فراوانی در آینده می شود. با توجه به اینکه اکثر ارزها در این کشور قابل استفاده هستند و همه ساکنین با زبان انگلیسی آشنایی کامل دارند، رفت و آمد توریست ها و رفع نیازهایشان در این کشور ساده تر خواهد بود.

آژانس گردشگری اوج آرام به عنوان یکی از بهترین آژانس های گردشگری به مهاجران و گردشگر های عزیز خدمات ارائه می کند. با مراجعه به این آژانس می توانید اطلاعات لازم برای رفتن به قبرس را کسب کنید. جوانان به راحتی می توانند برای اخذ ویزای تحصیلی اقدام کنند و بدون مدرک زبان فقط در صورت پذیرفتن دانشگاه به آنجا برای ادامه تحصیلات بروند. ویزای کاری هم مزایای خاص خود را دارد که منجر به گرفتن اقامت دائم آنجا می شود.

برای ارتباط با ما شما می توانید با شماره تماس 02145419 تماس بگیرید و یا با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

دیدگاه کاربران (3 دیدگاه)

    1. سلام. بله می تونید از منوی سایت قسمت تور ها توضیحات و لیست قیمت تور های قبرس اوج آرام رو ببینید.

دیدگاهتان را بنویسید