ویزا تضمینی کرواسی

اخذ ویزا کرواسی برای اتباع ایرانی الزامی است، زیرا کرواسی یک از کشورهای عضو اتحادیه اروپا بوده و در حوزه شنگن قرار دارد. این کشور یکی از پر بازدید ترین و محبوب ترین مقاصد گردشگری در حوزه مدیترانه است. کرواسی هر ساله پذیرای جمع کثیری از توریست ها از سراسر جهان است. شهروندان کشور های عضو اتحادیه اروپا می توانند بدون ویزا تا 90 روز در این کشور اقامت کنند. اما اتباع ایرانی از این دسته خارج بوده و باید با ارائه مدارک لازم درخواست ویزا دهند.

ویزا کرواسی 1402

کشور کرواسی از تاریخ 1 ژانویه سال 2023 به صورت رسمی به جمع کشورهای عضو شنگن اضافه شده است. بنابراین از تاریخ 6 فروردین سال 1402 قوانین ویزای شنگن در مرزهای هوایی کشور کرواسی اجرا می شود. در نتیجه متقاضیان می توانند کمی ساده ویزای شنگن کرواسی را دریافت نمایند و به این عضو جدید منطقه شنگن وارد شوند. دریافت این ویزا در گروی ارائه مدارکی است که در صورت عدم ارائه آن ها درخواست شما ریجکت خواهد شد. اگر متقاضی اخذ ویزای کرواسی هستید تا انتهای این مطلب با ما همراه شوید. در ادامه کلیه مدارک و شرایط لازم برای دریافت این ویزا را شرح خواهیم داد.

ویزا کرواسی برای افغانها

اتباع افغانستانی برای دریافت ویزا کرواسی می توانند به سفارت کرواسی در تهران مراجعه نمایند. به دلیل خطرات و معایب موجود، مهاجرت اتباع افغانستانی از طریق پناهندگی به هیچ وجه توصیه نمی شود. عزیزان افغانستانی به راحتی می توانند از طریق اخذ ویزای تحصیل، کاری، ازدواجی و سرمایه گذاری به کرواسی مهاجرت نمایند. شرط اصلی برای مهاجرت اتباع افغانستانی به کرواسی ارائه پاسپورت، ویزای معتبر، عکس، اثبات تمکن مالی و تکمیل فرم درخواست ویزا است.

فرم درخواست ویزای کرواسی

ویزا شنگن کرواسی

ویزا کرواسی برای ایرانیان

ویزا برای ایرانیان می تواند بلند مدت یا کوتاه مدت باشد. ایرانیان بدون داشتن ویزا نمی توانند بیش از 90 روز در این کشور اقامت داشته باشند. این ویزاها برای ایرانیان به انواع توریستی، تجاری، تحصیلی، کاری و الحاق به خانواده دسته بندی می شوند.

ویزای کوتاه مدت توریستی با هدف درمانی، گردشگری، حضور در کنفرانس ها و غیره صادر می گردد. این ویزا به صورت 1، 2 یا چند بار ورود صادر می شود و اجازه تردد در منطقه شنگن را خواهید داشت.

ویزا کرواسی کوتاه مدت تجاری با هدف شرکت در کنفرانس های علمی، بازدید از کارخانه ها و نمایشگاه ها، عقد قراردادهای کاری خصوصی و غیره صادر می شود. این ویزا تنها در صورت ارائه یک دعوت‌نامه رسمی از سوی یک شرکت معتبر در کرواسی صادر می شود. این ویزا اجازه حضور شما در منطقه شنگن را برای 90 روز در طول 6 ماه می دهد.

ویزای بلند مدت تحصیلی کرواسی با هدف دریافت اقامت تا پایان مدت اتمام دوره تحصیلی متقاضی صادر می شود. مهم ترین شرط اخذ این ویزا ارائه دعوتنامه رسمی از یک دانشگاه یا مؤسسه آموزشی عالی فعال در این کشور است.

ویزا کرواسی بلند مدت کاری با هدف دریافت اقامت کرواسی برای زندگی و کار در این کشور صادر می شود. مهم ترین شرط دریافت این ویزا ارائه پیشنهاد و قرارداد کاری از سوی یک شرکت معتبر در این کشور است. مدت زمان قرارداد کاری ارائه شده نباید کمتر از 1 سال باشد و کارفرما باید مجوز استخدام متقاضی را از اداره کار کرواسی دریافت نماید.

این ویزا تنها به افرادی که یکی از اعضای خانواده آن ها شهروند کرواسی یا دارای ویزای بلند مدت این کشور باشد تعلق می گیرد.

آیا کرواسی ویزا می خواهد؟

ویزا کرواسی توریستی

ویزا کرواسی توریستی در دسته ویزاهای کوتاه مدت این کشور قرار می گیرد. این ویزا تنها با اهداف درمانی، گردشگری، حضور در کنفرانس های علمی و غیره صادر می شود. این ویزا اجازه 90 روز حضور شما را در طول 6 ماه در منطقه شنگن می دهد. در طول این 90 روز می توانید آزادانه بین 27 کشور منطقه شنگن تردد نمایید. البته تردد شما وابسته به نوع ویزای صادر شده است. ویزای توریستی برای کشور کرواسی به صورت 1، 2 یا چند بار ورود صادر می گردد. ویزای یک بار ورود تنها اجازه یک بار تردد در منطقه شنگن را به شما می دهد و بعد از خروج از منطقه باید دوباره برای دریافت ویزا درخواست دهید. لازم به ذکر است که ویزای توریستی قابلیت تمدید ندارد.

مدارک مورد نیاز ویزا کرواسی

مدارک مورد نیاز ویزا کرواسی

مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزا کرواسی بسته به نوع ویزای درخواستی متقاضی متفاوت است. قبل از ارائه مدارک، نیاز به تایید وزارت امور خارجه نیست و مدارک ترجمه شده به انگلیسی به همراه مهر دارالترجمه جهت ارائه به سفارت کفایت می کند. مدارک کلی و مشترک مورد نیاز جهت دریافت ویزای کرواسی به شرح زیر هستند:

برای دریافت ویزا کرواسی در صورت خود اشتغالی لازم است یک کپی از مجوز کسب و کار، صورتحساب بانکی مربوط به 6 ماه اخیر و اظهارنامه مالیاتی خود را نیز ضمیمه نمایید. همچنین در صورتی که محصل هستید، باید برگه مرخصی از مدرسه و گواهی اشتغال به تحصیل خود را نیز ارائه دهید. در نهایت اگر بازنشسته هستید، ارائه صورتحساب بازنشستگی 6 ماه اخیر الزامی است. لازم به ذکر است که ارائه مدارک جعلی، کمبود تمکن مالی، قصد اقامت بیشتر، نداشتن بیمه درمانی، نقص مدارک و تهدید عمومی یا دولتی به دلیل سابقه فعالیت های مجرمانه و غیره می توانند منجر به ریجکت شدن درخواست ویزای کرواسی متقاضی شوند.

شرایط درخواست ویزا کرواسی

شرایط دریافت ویزا کرواسی

متقاضیان دریافت باید با ارائه مدارک به افسر سفارت ثابت کنند که از پس پرداخت هزینه های خود بر خواهند آمد. جهت اثبات این موضوع لازم است گردش مالی سه ماه آخر حساب بانکی خود را به صورت یورو و به زبان انگلیسی به افسر سفارت ارائه دهید.

داشتن سابقه سفر در حوزه شنگن و کشورهای کانادا، استرالیا، انگلستان و غیره می تواند شانس دریافت ویزای شنگن را برای شما بیشتر کند.

هرچند ارائه دعوتنامه معتبر برای اخذ ویزا کرواسی الزامی نیست، اما ارائه آن می تواند شانس دریافت ویزای توریستی شما را بالا ببرد. دعوتنامه هایی که از سوی دوستان صمیمی و خانواده درجه یک دریافت می شوند تاثیرگذاری بیشتری دارند. همچنین جایگاه اجتماعی و مالی ارسال کننده نیز بر اعتبار دعوتنامه می افزاید.

با اثبات وابستگی مالی، شغلی و عاطفی خود می توانید شانس دریافت ویزا کرواسی توریستی را بالاتر ببرید. این کار با ارائه مدارکی چون سابقه بیمه، ارائه اسناد دارایی ها، اثبات سکونت خانواده درجه یک در ایران و غیره قابل انجام است. بدین ترتیب می توانید به افسر سفارت ثابت کنید که بعد از اتمام سفر توریستی به کشور خود باز خواهید گشت و قصد ماندن ندارید.

ویزای کرواسی از ترکیه

همان طور که گفته شد برای دریافت ویزا باید از سفارت این کشور وقت بگیرید. از آنجایی که رزرو وقت سفارت کرواسی به صورت اینترنتی امکان پذیر نیست، متقاضیان باید شخصا برای انجام این کار اقدام کنند. بنابراین لازم است به نزدیک ترین سفارت به صورت حضوری مراجعه نمایند همچنین می توانید به سفارتخانه یا کنسولگری کرواسی در ترکیه نیز مراجعه کنید.

هزینه ویزا کرواسی

هزینه اخذ ویزا کرواسی شامل هزینه ارسال مدارک، رزرو وقت سفارت، اخذ بیمه، رزرو بلیط و هتل می شود. انجام تمامی این مراحل بر عهده شرکت مهاجرتی بوده و متقاضیان تنها ملزم به ارائه مدارک خود هستند. هزینه دریافت ویزا بسته به نوع و مدت زمان آن متفاوت است. همچنین سن متقاضی در میزان این هزینه ها تاثیرگذار است. هزینه دریافت ویزای شنگن برای افراد بالای 18 سال 40 یورو، برای افراد 6 تا 12 سال 40 یورو و افراد زیر 6 سال رایگان است. علاوه بر این لازم است برای اخذ ویزای کاری، دانشجویی و خانوادگی چیزی حدود 93 یورو به سفارت پرداخت شود. هزینه ویزای توریستی تقریباً 80 یورو و ویزای تجاری، عشایر و ترانزیت حدوداً 60 یورو تخمین زده می شود. جهت کسب اطلاعات بیشتر درباره هزینه اخذ ویزای کرواسی با کارشناسان مجموعه تماس حاصل فرمایید.

هزینه اخذ ویزا کرواسی

سوالات متداول

برای اخذ ویزا کرواسی باید به کجا درخواست دهیم؟

متقاضیان باید درخواست ویزای شنگن خود را به سفارت کرواسی تحویل دهند.

آیا کرواسی از اعضای شنگن است؟

بله، کشور کرواسی از ابتدای سال 2023 به صورت رسمی به یکی از اعضای حوزه شنگن تبدیل شده است.

هزینه اخذ ویزا کرواسی چقدر است و به چه صورت پرداخت می شود؟

هزینه ها با توجه به نوع ویزا و روادید، سن متقاضی و غیره متفاوت است. تمامی هزینه ها در زمان مراجعه به سفارت کرواسی به صورت نقدی و با ارز یورو قابل پرداخت است.

با پاسپورت منقضی شده می توان مراحل درخواست ویزا را طی کرد؟

خیر، داشتن حداقل سه ماه اعتبار در تاریخ پاسپورت برای حضور در کشور های حوزه شنگن الزامی است.

منابع

https://visaguide.world/europe/croatia-visa/