شرایط اقتصادی که بر جامعه حاکم است باعث شده تا برای بسیاری از افراد موضوع هزینه تور لیتوانی یک مسئله مهمی محسوب شود. بسیاری از افرادی که تاکنون تور لیتوانی را خریداری نکرده اند ممکن است این فکر را داشته باشند که توانایی خرید تور را با توجه به هزینه بالای آن ندارند. این یک فکر اشتباه است که در ذهن بسیاری از افراد جا افتاده است.

هر شخصی حتی با هزینه بسیار کم نیز توانایی خرید تور لیتوانی را دارد. متداول ترین سوالی که ممکن است برای بسیاری از افراد به وجود آید این موضوع است که چه مواردی می تواند بر روی هزینه تور تاثیر بگذارد؟ در پاسخ باید بگوییم عوامل بسیار زیادی وجود دارد که می تواند بر روی این هزینه تاثیر بگذارد.

 هزینه تور لیتوانی

قاره اروپا از دسته قاره هایی محسوب می شود که تقریبا هر روز سال شاهد وجود توریست در آن هستیم. این قاره از کشورهای مختلفی تشکیل شده است که هر کدام از آن ها جاذبه های گردشگری مختلفی دارند. در میان تمام کشورهای اروپایی اما یک کشور در شمال شرق اروپا توانسته به تنهایی نظر بسیاری از توریستان را به سمت خود جلب نماید. اگر دوست دارید تا به یکی از زیباترین کشورهای اروپایی سفر کنید با ما همراه باشید؛ چرا که قصد داریم به معرفی کشور لیتوانی بپردازیم.

هر چقدر بیش تر در کشور لیتوانی حضور داشته باشید، باید هزینه به مراتب بالاتری را پرداخت کنید. معمولا تورهای لیتوانی 7 روزه هستند و اگر دوست داشته باشید تا بیش تر از این مدت زمان در کشور لیتوانی حضور داشته باشید باید هزینه بیش تری پرداخت کنید.

به هنگام خرید تور لیتوانی معمولا یک سری از خدمات برای مسافران در نظر گرفته می شود. هر چقدر این خدمات بیش تر باشد، طبیعتا هزینه تور نیز افزایش پیدا می کند. به طور مثال اگر قرار باشد تا شما از چند شهر لیتوانی دیدن کنید، باید هزینه بیش تری را پرداخت کنید.

تعداد ستاره های هتلی که قصد اقامت در آن را دارید، می تواند بر روی این هزینه تاثیر بگذارد. مبلغی که باید برای یک شب اقامت در هتل 5 ستاره پرداخت کنید، به مراتب بیش تر از یک شب اقامت در هتل 3 ستاره است.

اگر اهل سفر کردن باشید، به خوبی با این قضیه آشنایی دارید که هواپیما چند کلاس پروازی مختلف دارد. طبیعتا برای خرید بلیط هواپیما با کلاس پروازی بیزینس و فرست باید مبلغ بیش تری را پرداخت کنید. شرکت های هواپیمایی بسیار زیادی در دنیا فعالیت دارند که روزانه به مقاصد مختلفی پرواز مستقیم دارند. در صورتی که بلیط هواپیمای شما متعلق به شرکت های معتبری همچون امارات و قطر باشد، هزینه به طرز چشم گیری افزایش پیدا می کند.

اگر موضوع هزینه برای شما مهم است، بهتر است به فکر خرید تورهای لحظه آخری باشید. این تورها قیمت به مراتب پایینی را دارند و شما می توانید با قیمت کم تری تور لیتوانی خود را خریداری کنید.

هزینه تور لیتوانی

تور لیتوانی 1402

با توجه به شروع فصل بهار بسیاری از افراد تصمیم می گیرند، تا یک کشور را به عنوان مقصد گردشگری خود انتخاب کنند. لیتوانی از آن دست کشورهایی می باشد که به واسطه جاذبه های گردشگری زیاد و البته آب و هوای مطلوبی که دارد، یکی از کشورهای محبوب در دنیا محسوب می شود. این روزها موتور جستجوی گوگل کارها را راحت تر از همیشه کرده است.

کافی است یک جستجوی ساده در گوگل داشته باشید تا بتوانید با لیستی از آژانس های هواپیمایی که کار فروش تور لیتوانی را انجام می دهند، آشنا شوید. اگر دوست دارید تا در فصل بهار در این کشور اقامت داشته باشید، باید از همین حالا به فکر دریافت ویزای خود باشید.

از آن جایی که کشور لیتوانی جزئی از کشورهای اروپایی محسوب می شود، نیاز است تا برای سفر به این کشور، اقدام به دریافت ویزا کنید. با توجه به شرایط سیاسی که میان کشور ایران با سایر کشورهای اروپایی وجود دارد، ممکن است اگر تنهایی اقدام به دریافت ویزا کنید، درخواست شما از سمت سفارت رد شود. بهتر است 0 تا 100 کار خود را به دست آژانس ها و موسسات کار بلد بسپارید.

تاریخچه کشور لیتوانی

لیتوانی یک کشور اروپایی در شمال شرق اروپا می باشد. بزرگ ترین و در عین حال پر جمعیت ترین شهر این کشور ویلنیوس می باشد. کشور لیتوانی در حدود 2/3 میلیون نفر جمعیت دارد. این کشور توسط کشورهای لتونی، بلاروس، لهستان و روسیه محصور شده است. در خصوص تاریخچه لیتوانی نمی توان یک صحبت قطعی داشت؛ چرا که روایات در این خصوص بسیار زیاد است.

آن طور که در روایات قدیمی آمده است زمانی که برف های دوران یخبندان آب شدند، مردم هند و اروپا تصمیم به اقامت در این منطقه گرفتند. به مرور زمان سایر مردم از مناطق هند و سایر قسمت های اروپایی به این محدوده سفر کردند.

در دهه 1230 میلادی این کشور توسط شخصی به نام مینداوگاس متحد شد. به مرور زمان و جنگ های داخلی و خارجی مختلفی که در این کشور رخ داد، تاریخچه کشور لیتوانی دست خوش تغییرات زیادی شد. این کشور در سال 1994 عضو اتحادیه اروپا شد و در سال 2004 میلادی نیز به عضویت ناتو درآمد.

کشور لیتوانی در سال 2007 نیز جزئی از کشورهای عضو شنگن شد. تا سال 2005 میلادی واحد پول این کشور لیتاس بود. در این سال اما واحد پول این کشور به یورو تغییر پیدا کرد. شاید برایتان جالب باشد بدانید که این کشور طی سال های اخیر رشد اقتصادی بسیار زیادی داشته است.

پرچم لیتوانی

جاذبه های گردشگری لیتوانی

جاذبه های گردشگری لیتوانی به اندازه ای زیاد است که شاید نگارش ده ها صفحه مقاله نیز نتواند آن طور که باید و شاید حق مطلب را ادا کند. با این تفاسیر اما برخی از جاذبه های گردشگری این کشور از دید بسیاری از توریستان بسیار محبوب هستند.

این قلعه از قدیمی ترین قلعه های لیتوانی می باشد. قلعه کایانوس در قرن چهاردهم و به سبک گوتیک ساخته شده است. این قلعه به منظور محافظت از شهر در آن سال ها ساخته شد تا مردمان آن زمان بتوانند یک دید وسیعی به شهر داشته باشند. یکی از علت های زیبایی این قلعه در این است که دقیقا در محل تلاقی دو رودخانه واقع شده است. شما عزیزان می توانید با تور لیتوانی از قلعه تاریخی کایانوس دیدن کنید.

از آن جایی که کشور لیتوانی یکی از کشورهای قدیمی در دنیا محسوب می شود، در این کشور شاهد وجود موزه های بسیار زیادی هستیم. این موزه در سال 1952 میلادی تاسیس شد تا توریستان به هنگام بازدید از این موزه بتوانند به خوبی با تاریخ و میراث این کشور آشنایی پیدا کنند.

اغراق نکرده ایم اگر بگوییم این کلیسا یکی از شاهکارهای هنری کشور لیتوانی در دنیا محسوب می شود. این کلیسا دقیقا در سال های پایانی حکومت گوتیک ساخته شده است و تاکنون بدون کوچک ترین تغییری باقی مانده است.

جاذبه های گردشگری لیتوانی

پادشاه کشور لیتوانی در قرون وسطی برای این که بتواند از شهر ویلنیوس محافظت کند، دست به ساخت یک دیوار دفاعی زد. این دیوار دقیقا 9 دروازه داشت تا شخصی نتواند به این شهر تعرض نماید. دیوار این کشور مزین به نقش و نگارهای مختلفی شده است. در حال حاضر تنها از این دیوار دروازه داون باقی مانده است.

اگر از دوست داران طبیعت محسوب می شوید، پیشنهاد می کنیمدر تور لیتوانی از پارک ملی اوکسیتیا دیدن کنید. این کشور دقیقا در شمال شرقی شهر ویلنیوس قرار گرفته است. اغراق نکرده ایم اگر بگوییم که طبیعت این پارک بکر و دست نخورده است. اگر در شهرهای شلوغ و پر جمعیت زندگی می کنید، پیشنهاد می کنیم در این پارک نفس عمیق بکشید تا بتوانید نفسی تازه کنید و ریه های شما عاری از هوای آلوده شود.

سوالات متداول

برای دریافت ویزای خود چند روز قبل تر از موعد زمان سفر باید اقدام کنیم؟

حداکثر 20 روز قبل از موعد سفر خود باید به سفارت کشور لیتوانی برای دریافت ویزای خود مراجعه کنید. البته اگر دوست ندارید کار شما به اما و اگر بکشد، بهتر است 40 روز قبل از موعد سفر خود شروع به انجام کارهای مربوط به دریافت ویزای خود نمایید.

آیا به تنهایی می توانیم ویزای خود را دریافت کنیم؟

بله. می توانید خودتان به صورت انفرادی برای دریافت ویزا پیش قدم شوید. البته توصیه می کنیم برای راحتی کار خود با آژانس های هواپیمایی معتبر ارتباط داشته باشید.

هزینه مورد نیاز برای دریافت ویزا چقدر است؟

این هزینه برای هر شخص متفاوت از دیگری است و نمی توان در مورد آن یک صحبت قطعی داشت. البته فراموش نکنید که این هزینه به یورو از شما دریافت می شود.

برای دریافت ویزا چه مدارکی مورد نیاز است؟

پاسپورت با حداقل 6 ماه تاریخ انقضا، مدارک هویتی، تمکن مالی، گردش 6 ماهه اخیر حساب بانکی و مدارک شغلی.

سخنی پایانی

در این مقاله از 0 تا 100 در مورد تور لیتوانی صحبت شد. پیشنهاد می کنیم اگر قصد سفر به این کشور در فصل تابستان را دارید، همین حالا با یک آژانس هواپیمایی معتبر در ارتباط باشید تا تنها منتظر باشید تا زمان سفر شما فرا برسد.