شرم الشیخ یکی از شهر های ساحلی می‌باشد که به ‌عنوان متعلقات کشور مصر شناخته می‌شود. به واسطه عوامل گوناگونی مانند تاریخ غنی، آب ‌و هوای معتدل، ترکیب متفاوت و … در حال حاضر تور شرم الشیخ به ‌عنوان یکی از پرطرف‌دارترین تور ها در سراسر جهان شناخته می‌شود. علاوه‌ بر جاهای دیدنی و وجود مکان ‌های تفریحی، این شهر به‌ عنوان یک نقطه سیاسی مهم شناخته می‌شود زیرا کنفرانس ‌های متفاوتی از جمله کنفرانس صلح در آن برگزار می‌شود. در حدود پنجاه الی شصت سال پیش، این شهر یک روستای کوچک محلی بود، اما به واسطه وجود ظرفیت ‌های متفاوت، در حال حاضر تور شرم الشیخ به یک جاذبه توریستی شگفت‌انگیز تبدیل شده که سالانه پذیرای علاقه‌مندان زیادی است‌.

جاهای دیدنی شرم الشیخ 

بعد از کسب اطلاعات کلی در رابطه با ویژگی ‌های شهر شرم الشیخ بهتر است در رابطه با مکان‌ های دیدنی این شهر نیز اطلاعاتی کسب کنید. اگر قصد دارید که از خدمات تور شرم الشیخ استفاده کنید، قاعدتاً شناخت جاذبه‌ های گردشگری این شهر می‌تواند راهنمای شما باشد و کمک کند تا تصمیم خود برای گردش در این شهر نهایی کنید. در ادامه با اوج آرام همراه باشید تا جاذبه های جذاب شهر شرم الشیخ را برسی کنیم. 

صومعه دیر کاترین 

صومعه دیر کاترین به‌ عنوان یک صومعه تاریخی و مقدس شناخته می‌شود که بر روی کوهپایه سینا واقع شده است. برای اولین‌ بار در سده پنجم میلادی بود که این صومعه به دستور یکی از امپراتورهای روم شرقی بنا نهاده شد. در آن زمان صد خانواده وظیفه پیدا کردند که از این صومعه نگه‌ داری کنند و پذیرای میهمانان آن باشد. در سال 2002 بود که به واسطه قداست و معروفیت، دیر کاترین به ثبت یونسکو رسید. در این صومعه سندی با نام آشتی نامه محمد وجود دارد که به پیامبر گرامی اسلام نسبت داده می‌شود. طبق شواهد موجود، این آشتی نامه توسط حضرت علی نوشته‌ شده است. پس اگر به تاریخ و دین اسلام علاقه‌مند هستید، بازدید از این صومعه می‌تواند برای شما جذاب باشد. 

پارک ملی رأس محمد 

پارک ملی رأس محمد از دیگر جاذبه ‌های گردشگری شهر شرم الشیخ می‌باشد که که هنگام استفاده از خدمات تور شرم الشیخ، شما می‌توانید از آن دیدن کنید. این پارک در جنوب شبه ‌جزیره سینا در واقع شده و غار های زیرآبی شگفت ‌انگیزی را در خودش جای داده است. علاوه‌ بر طبیعت شگفت ‌انگیز، در ساحل پارک رأس محمد شما می‌توانید صخره ‌های مرجانی شگفت‌انگیزی را نیز مشاهده کنید. اگر به غواصی علاقه‌مند هستید، مطمئن باشید که پارک ملی رأس محمد از جاذبه ‌های گردشگری، گزینه مناسبی برای شما می‌باشد. 

بندر شهر شرم الشیخ 

از دیگر جاذبه‌ های دیدنی این شهر ما می‌توانیم به بندر شرم الشیخ اشاره کنیم. قاعدتاً اولین جایی‌ که هنگام استفاده از خدمات تور شهر شرم الشیخ شما از آن دیدن می‌کنید، بندر این شهر است. در کنار طبیعت زیبا، امکانات لاکچری و شگفت‌انگیزی برای میزبانی از مسافران و بازدیدکنندگان در بندر این شهر استفاده میشود. علاوه ‌بر این موارد، ساحل زیبا و چشم نواز با شن‌ های سفید و همچنین دریای زلال و پاک به ‌عنوان دو مورد از مهم‌ترین فاکتور هایی شناخته می‌شوند که طبیعت بندر شرم الشیخ را به یک جاذبه‌ای بی‌بدیل تبدیل کرده‌اند. علاوه‌ بر بندر شرم ‌الشیخ، شما می‌توانید با قدم زدن در ساحل نیز از تماشای طبیعت شگفت‌انگیز لذت ببرید. 

صحرا گردی 

تور صحرا گردی از جاذبه های دیگر شهر شرم ‌الشیخ می‌باشد. اگر به شن‌ های داغ صحرا علاقه‌مند هستید و می‌خواهید که از جاذبه ‌هایی مثل شترسواری و قدم زدن در شن زار ها لذت ببرید، می‌توانید در شرم‌ الشیخ به هدفتان دست پیدا کنید. آرمش صحرا و زیبایی آن زبان زد خاص و عام هست. 

جاهای دیدنی شهر شرم الشیخ

سواحل شرم ‌الشیخ 

پیشتر برای شما در رابطه با جاذبه ‌های دیدنی سواحل شهر شرم الشیخ صحبت کردیم. اما برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با تور شهر شرم الشیخ، بد نیست که اطلاعات کامل‌تر و جامع‌تری در رابطه با سواحل این شهر برای شما داشته باشیم. به ‌طور کلی این شهر، شهری ساحلی است‌‌. همین موضوع باعث شده تا تمرکز زیادی روی ساحل شرم الشیخ وجود داشته باشد. به واسطه ساحلی بودن، دمای متوسط این منطقه در فصول گرم سال بین 20 تا 45 درجه و در فصول سرد سال بین 15 تا 35 درجه می‌باشد. علاوه‌ بر تفریحاتی که پیشتر آن ‌ها را برایتان نام بردیم، ساحل شرم شرم الشیخ به واسطه ماهیگیری، کشتیرانی و قایق‌رانی معروف است و علاوه ‌بر جاذبه گردشگری به ‌عنوان یک نقطه اقتصادی مهم نیز شناخته می‌شود. ساحل این شهر، به دریای سرخ متصل شده و همین موضوع باعث شده تا آب ‌و هوای مدیترانه ای ساحل افراد زیادی را به سمت خود جذب کند.

سواحل شهر شرم ‌الشیخ

قیمت تور شرم ‌الشیخ 

موارد و فاکتور های گوناگونی وجود دارند که می‌توانند در قیمت تور شهر شرم الشیخ تاثیرگذار باشند. اوج آرام عوامل تاثیر گذار بر روی قیمت تور شرم الشیخ را برای شما لیست کرده است، با همراه باشید. 

بلیط 

یکی از مهم‌ترین فاکتور هایی که میتواند در قیمت تور شهر شرم الشیخ تاثیرگذار باشد، کیفیت بلیطی است که شما را تهیه کرده‌اید. قاعدتاً هر چه بلیط شما باکیفیت‌تر باشد، شما باید هزینه‌ی بیشتری بپردازید. البته این موضوع به این معنی نیست که بلیط ‌هایی که قیمت پایین‌تری دارند که از کیفیت قابل‌ قبولی برخوردار نیستند؛ اما به‌ هر حال راحتی در سفر به ‌عنوان مهم‌ترین نکته شناخته می‌شود.

این شما هستید که باید تعیین کنید کدام نوع بلیط برای شما و هم سفرتان گزینه مناسب‌تری می‌باشد. در کنار تمامی این موارد، اگر خوش‌شانس باشید، می‌توانید با استفاده از بلیط های چارتر لحظه آخری، با مقرون ‌به‌ صرفه‌ترین هزینه‌ ها، از خدمات بهترین و باکیفیت‌ترین ایر لاین ها بهره ببرید. در این شرایط شما می‌توانید با هزینه کم‌تر بیشترین لذت و راحتی را تجربه کنید. برای راهنمایی بیشتر در رابطه با انواع بلیط و نوع پرواز میتوانید با کارشناسان رهگذران اوج آرام در ارتباط باشید.

هتل

از دیگر فاکتور های مؤثر در قیمت تور شرم الشیخ، هتلی است که شما از خدمات آن بهره می‌برید. در شهر شرم الشیخ هتل ‌های گوناگونی وجود دارد که هر کدام از آن ‌ها دارای ویژگی‌ های خاصی هستند. هر چه هتلی که شما آن را انتخاب کرده‌اید دارای ستاره‌ های بیشتری باشد و خدمات باکیفیت‌تری را به شما ارائه دهد، شما باید هزینه بیشتری بپردازید. اگر شما می‌خواهید که بیشتر ساعات روز را در هتل بمانید، قاعدتاً باید به سراغ هتلی بروید که خدمات با کیفیتی را ارائه می‌دهد.

اگر شما می‌خواهید در طول روز به ‌صورت مداوم در سطح شهر بگردید و تنها برای خوابیدن به هتل بروید، قاعدتاً استفاده از هتل‌ های ارزان ‌قیمت‌تر گزینه عاقلانه تری برای شما می‌باشد. ما با افتخار اعلام میکنیم که اوج آؤام مجری مستقیم بسیاری از تور های اروپایی، آسیایی و آفریقایی مخصوصا تور مصر می باشد که به این واسطه با خرید تور از مجموعه ما کیفیت هتل شما تضمین شده است.

بهترین زمان سفر به شرم الشیخ 

برای استفاده از خدمات تور شهر شرم الشیخ، شما باید به طبیعت بدن خودتان توجه کنید. این ‌که شما در چه فصلی از سال به این شهر سفر کنید کاملاً به میزان تحمل گرمای شما وابسته است. پیشتر برای شما گفتیم که در فصول گرم سال دمای این شهر بین 20 تا 45 درجه متغیر می‌باشد. این ‌که آیا شما می‌توانید دمای 45 درجه به‌ هنگام تفریح کردن و گذراندن اوقات فراغت بپردازید یا نه به خودتان وابسته است. اما اگر می‌خواهید در آب‌ و هوای خنک‌تر از خدمات تور شهر شرم الشیخ بهره ببرید، قاعدتاً فصول سرد سال برای مثال اواخر پاییز و زمستان می‌تواند گزینه مناسبی برای شما باشد.

در طول فصول سرد سال دمای شهر شرم الشیخ بین 15 تا 35 درجه سانتی‌گراد است که دمایی تقریباً قابل تحمل می‌باشد. البته به این نکته توجه داشته باشید که در فصول سرد سال درست است که هوا خنک‌تر است اما آفتاب زودتر غروب می‌کند و شما فرصت کمی برای گشت ‌و گذار در صحرا یا سواحل این شهر دارید. به‌ هر حال این خود شما هستید که باید با توجه به اولویت‌هایتان انتخاب کنید که در چه بازه زمانی از طول سال از خدمات تور شهر شرم الشیخ بهره ببرید و از گشت‌ و گذار در این شهر لذت ببرید.

بهترین زمان سفر به شرم الشیخ

 

هزینه تور شرم ‌الشیخ 

پیشتر برای شما گفتیم که با توجه به کدام موارد، قیمت و بودجه مورد نیاز برای استفاده از خدمات تور شهر شرم الشیخ تعیین می‌شود. اما اگر شما قصد داشته باشید تا از خدمات تور های از پیش آماده شده بهره ببرید، تور با قیمت مقرون ‌به‌ صرفه تری برای شما تمام خواهد شد. با استفاده از خدمات تور این شهر شما نیاز ندارید تا خودتان به شخصه هتل‌ ها و برنامه‌ های گردشگری را تعیین کنید. این برنامه‌ ها توسط برگزار کننده تور برای شما تعیین می‌شود. در این شرایط هیچ‌ گونه نگرانی برای شما وجود نخواهد داشت. شما می‌توانید تنها با پرداخت هزینه منتظر بمانید تا سفر شگفت‌انگیزی را به شهر شرم‌الشیخ در کشور مصر داشته باشید. اوج آرام، مجری مستقیم تور شرم الشیخ تمامی موارد مورد نیاز تور، مانند رزور هتل، خرید بلیط، اخذ ویزا مصر را برای شما انجام میدهد.

اگر به آب‌ و هوای گرم و معتدل گرم معتدل کشور های عربی مانند مصر علاقه‌مند هستید، شهر شرم الشیخ می‌تواند یک تجربه جالب و شگفت‌انگیز برای شما باشد. سعی کنید حتماً برای استفاده از خدمات تور شهر شرم الشیخ به خدمات ‌دهندگان و متخصص و معتبر مراجعه کنید.

تماس با ما: 45419-021 | 09123980225

سوالات متداول 

خدمات تفریحی شهر شرم الشیخ کدام‌ ها می‌باشند؟

تفریحات این شهر شامل بازدید از بناهای تاریخی، صحرا گردی، کارتینگ، موتور سواری، شترسواری، چتربازی و … میشوند. 

در شرم ‌الشیخ راهنمایان گردشگری وجود دارند؟

بله، فرقی نمی‌کند که شما می‌خواهید از کدام جاذبه گردشگری دیدن فرمایید یا از چه خدماتی بهره ببرید، در این شهر همواره راهنمایانی وجود دارند که نیاز شما را برطرف می سازند. 

موقعیت مکانی شرم الشیخ چگونه است؟

این شهر در جنوبی‌ترین قسمت شبه جزیره سینا واقع شده که دقیقاً در میان جبل الموسی و همچنین دریای سرخ ‌است.