مهندسی صنایع در کانادا از دسته رشته هایی است که شرایط پذیرش بدون آزمون ورودی و بر اساس سوابق تحصیلی را دارد! اینجاست که دانستن شرایط ورود به رشته مهندسی صنایع در کانادا و همینطور بررسی هزینه ها و شرایط بورسیه قطعاً به آینده اقامت شما کمک می کند!

لطفا تا انتهای این مطلب با اوج آرام همراه باشید.

رشته صنایع در کانادا

رشته صنایع در کانادا

شرایط ورود به رشته مهندسی صنایع در کانادا

یک سری روش های خاص برای ورود به مهندسی صنایع در کانادا وجود دارد. مثلاً یکی از روش ها این است که یکی از مقاطع تحصیلی خود را در کانادا پشت سر بگذارید. پس از اینکه تحصیل شما به اتمام رسید به دنبال کار باشید و در نهایت اقامت تحصیلی خود را تبدیل به اقامت کاری کنید.

روش دیگر مخصوص کسانی است که مدرک تحصیلی و یا سابقه کار مرتبط به رشته مهندسی صنایع دارند. این افراد می توانند برای تحصیل در رشته مهندسی صنایع در کانادا برای مقاطع تحصیلی بالاتر اقدام کرده و وارد مسیر کاری شوند. البته شرایط ورود مستقیم به کار نیز وجود خواهد داشت. مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل آسان ترین و کم ریسک ترین روش های مهاجرتی محسوب می شود. رشته مهندسی صنایع در دانشگاه تورنتو بهترین رتبه را کسب کرده است و همینطور این رشته شانس خوبی برای دریافت بورسیه و فاند دارد.

مهندسی صنایع در کانادا

مهندسی صنایع در کانادا

مدارک لازم برای اخذ ویزای تحصیلی کانادا

در صورتی که قصد شما تحصیل در رشته مهندسی صنایع در کانادا است نیاز به ارائه یک سری مدارک خواهید داشت.

1-    هر شخص می بایست نامه پذیرش از یکی از دانشگاه های کانادا را دریافت نماید.

2-    نیاز به پاسپورت معتبر به همراه مدارک هویتی ترجمه شده خواهد بود.

3-    افراد باید دو قطعه عکس کاملاً متناسب با چهره واقعی خود ارائه دهند.

4-    در مورد مدرک زبان انگلیسی، داشتن آیلتس حداقل 6 به شما کمک می کند.

5-    شخص متقاضی می بایست نامه تمکن مالی معتبر ارائه دهد. در این نامه مشخص می شود که هزینه یک سال تحصیل و زندگی در کانادا را دارید. مبلغ مورد نظر 13200 دلار کانادا خواهد بود.

6-     شخص متقاضی می بایست انگیزه نامه ارائه دهد. انگیزه نامه مشخص می کند که هدف اصلی شما از انتخاب رشته مهندسی صنایع در کانادا چیست و قرار است به چه نقطه ای دست یابید.

7-    شخص متقاضی می بایست گواهی سلامت جسمی و روحی ارائه دهد.

8-    همینطور نیاز است که شخص گواهی عدم سوء پیشینه نیز داشته باشد.

9-    150 دلار کانادا هزینه مربوط به ویزا کانادا بوده و همینطور 85 دلار کانادا نیز برای فرآیند بیومتریک در نظر گرفته می شود که باید پرداخت کنید.

مدارک لازم برای تحصیل رشته مهندسی صنایع

مدارک لازم برای تحصیل رشته مهندسی صنایع

 

تحصیل رشته مهندسی صنایع مقطع کارشناسی در کانادا

طول دوره تحصیل برای مقطع کارشناسی مهندسی صنایع در کانادا بین 4 الی 5 سال زمان نیاز دارد. دانشجو دو سال اول را با مبانی پایه مهندسی آشنا می شود. از سال سوم نیز شرایط برای او فراهم است که وارد یک حوزه فنی تخصصی شود. یک دوره CO-OP نیز برای دانشجویان در سال های 3 و 4 وجود دارد که کمک می کند تا بتوانند وارد مسیر کارآموزی شوند.

بسته به نوع دانشگاهی که برای مقطع کارشناسی انتخاب می کنید مدرک کارشناسی مهندسی یعنی BEng و یا مدرک کارشناسی علمی کاربردی یعنی BAS برای شما صادر می شود. برای پذیرش در مقطع کارشناسی مهندسی صنایع نیاز است که یک سری مدارک ارائه دهید.

  •     شخص می بایست گواهی دیپلم دبیرستان خود را به صورت رسمی ترجمه کند.
  •     نیاز است که ریز نمرات 3 سال اخیر دبیرستان ارائه شود.
  •     فرد می بایست رزومه تحصیلی و CV داشته باشد.
  •     همینطور نیاز به مدرک زبان انگلیسی تافل با نمره بالای 90 و آزمون آیلتس حداقل 6 است.

 

تحصیل مهندسی صنایع مقطع کارشناسی ارشد در کانادا

طول دوره کارشناسی ارشد در کانادا 2 سال است. کارشناسی ارشد برای رشته مهندسی صنایع در کانادا به دو بخش کارشناسی ارشد مهندسی MEng و کارشناسی ارشد علوم کاربردی MASc ارائه می شود. دوره کارشناسی ارشد مهندسی بیشتر بر روی دروس نظری تاکید دارد و دوره کارشناسی ارشد کاربردی مبتنی بر تحقیق است. در واقع دانشجو پایان سال آخر می بایست پایان نامه ارائه دهد. در صورتی که قصد شما ورود به مقطع دکترا است باید گزینه MASc را انتخاب کنید. ددلاین مورد نظر برای دانشگاه تورنتو تا 15 آوریل 2023 و برای دانشگاه دالهاوزی تا 1 آوریل 2023 است. در دانشگاه کنکوردیا نیز ددلاین برای ماه سپتامبر اعلام شده است.

مدارکی که برای تحصیل مهندسی صنایع در کانادا در مقطع کارشناسی ارشد نیاز است شامل موارد زیر است:

1-    مدرک کارشناسی مهندسی صنایع به صورت ترجمه شه یا رشته های مرتبط

2-    ریزنمرات مربوط به مقطع کارشناسی

3-    مدرک زبان انگلیسی آیلتس با نمره 6.5 و تافل با نمره بالای 92.

4-    کاور لتر مقالات چاپ شده می بایست به صورت دقیق و اصولی ارائه شود.

5-    نیاز به انگیزه نامه خواهید داشت.

6-     همینطور نیاز به توصیه نامه از سوی استاد دانشگاه قبلی یا کارفرماهای قبلی و یا فعلی خواهد بود.

7-    در این دوره تحصیلی نیاز به طرح تحقیق و یا ریسرچ پروپوزال دارید.

تحصیل در کانادا

تحصیل در کانادا

شرایط تحصیل دکترای مهندسی صنایع در کانادا

طول دوره دکترا برای رشته صنایع در کانادا 3 الی 5 سال در نظر گرفته شده است. این دوره تحصیلی مبتنی بر تحقیقات است. متقاضی می بایست برای پذیرش در این مقطع با استاد خود مکاتبه داشته باشد و از سوی او توصیه نامه دریافت کند. برای تحصیل در مقطع دکترا نیاز به مدرک MASc دارید.

مدارک مورد نیاز برای تحصیل دکترای مهندسی صنایع در کانادا شامل موارد زیر است:

1-    ترجمه رسمی مدرک کارشناسی ارشد مهندسی صنایع یا رشته های مرتبط

2-    شخص می بایست مدرک زبان انگلیسی آیلتس حداقل 7 و تافل بالای 93 ارائه دهد.

3-    نیاز به ریزنمرات دوره مقطع کارشناسی ارشد است

4-    توصیه نامه و انگیزه نامه می بایست دقیق ارائه شود.

5-    نیاز به طرح تحقیق، رزومه تحصیلی و cv و کاور لتر مقالات چاپ شده است.

 

تحصیل صنایع در کانادا

تحصیل صنایع در کانادا

 

بورسیه های تحصیلی و هزینه تحصیل رشته مهندسی صنایع در کانادا

مشخص است که عامل اصلی تعیین هزینه تحصیل در کانادا وابسته به نوع دانشگاه و مقطع تحصیلی است. به طور کلی مبلغ 9000 الی 60000 دلار کانادا می بایست در نظر گرفته شود. یک سری بورسیه های تحصیلی نیز برای رشته مهندسی صنایع در کانادا فراهم شده است.

بورسیه یادبود الدون گان یکی از مشهورترین بورسیه هایی است که با ارزش 5 هزار دلار آمریکا سنجیده می شود. این بورسیه به دانشجویان سال دوم رشته مهندسی صنایع در دانشگاه های کانادا تعلق می گیرد. برای دریافت این بورسیه نیاز است که شایستگی تحصیلی فرد مشخص شود.

بورسیه بین المللی دانشکده مهندسی صنایع دانشگاه تورنتو به ارزش 25000 دلار کانادا در نظر گرفته شده است و برای مقطع کارشناسی مهندسی صنایع ارائه می شود. معیار دریافت این بورسیه فعالیت های اجتماعی دانشجو و طرح های تحقیقی او است. شخص باید از نظر شایستگی علمی مورد بررسی قرار بگیرد.

 

آیا شرایط کار ضمن تحصیل در رشته مهندسی صنایع در کانادا وجود دارد؟

شما می توانید همزمان با تحصیل در رشته صنایع در کانادا، کار دانشجویی نیز داشته باشید و تا 20 ساعت در هفته به صورت پاره وقت کار کنید. دوره های کارآموزی کو آپ نیز در بسیاری از دانشگاه های کانادا فراهم شده است و شرایطی فراهم می شود تا بتوانید وارد شرکت های صنعتی معتبر شوید و برای تجربه کاری بهترین شرایط را داشته باشید. تحصیل در رشته مهندسی صنایع در کانادا آینده شغلی خوبی دارد.

دیدگاهتان را بنویسید