مهاجرت کاری مهندسان کامپیوتر به کانادا

مقدمه

در سال های اخیر حرف از مهاجرت بسیار داغ شده است و افراد تصمیم به مهاجرت گرفته اند. این افراد برای خود لیست بلند بالایی از کشورهای مختلف تهیه کرده اند؛ که کشور کانادا جزء موارد اصلی این لیست می باشد. مهاجرت و کار در کشور کانادا از این جهت بسیار مورد پسند است که با توجه به اقتصاد قوی که این کشور دارد نرخ بیکاری در آن بسیار پایین است. همین امر باعث شده افراد کانادا را برای مهاجرت خود انتخاب کنند. افراد با رشته های تحصیلی مختلف دوست دارند به کشور کانادا مهاجرت کنند. البته در این میان مهندسان کامپیوتر بسیار بیشتر از افراد دیگر اقدام به مهاجرت به کانادا می کنند.

اما چرا مهاجرت کاری در رشته مهندسی کامپیوتر به کانادا بالاست؟ چرا مهندسان کامپیوتر علاقه‌مند هستند که به این کشور مهاجرت کنند؟ برای مهاجرت کاری مهندسان کامپیوتر به کانادا چه مدارکی لازم است؟ تمامی این سوالات ممکن است برای شما که قصد مهاجرت به کانادا را دارید، به وجود آید. در این مقاله ما قصد داریم صفر تا صد مهاجرت کاری مهندسان کامپیوتر به کانادا را برایتان شرح دهیم. پس تا پایان با اوج آرام همراه باشید.

همه چیز درباره مهاجرت کاری مهندسان کامپیوتر به کانادا

همه چیز درباره مهاجرت کاری مهندسان کامپیوتر به کانادا

کار مهندسان کامپیوتر در کانادا

کشور کانادا یکی از کشورهای توسعه یافته دنیا محسوب می شود. این کشور به‌ خاطر توسعه بالا و وجود شرکت های بزرگی همچون مایکروسافت نیاز زیادی به مهندسان کامپیوتر دارد. کار اصلی مهندسان کامپیوتر در بخش های مختلف همچون طراحی، تحقیق، تولید، برنامه ریزی و ارزیابی سخت افزارهای کامپیوتری و سیستم های ارتباطی و اطلاعاتی و همچنین در مخابرات می باشد. مهندسان کامپیوتر در بخش های مختلف شبکه های فیبر نوری و اینترنت نیز فعالیت می کنند.

این مهندسین در کانادا در بخش هایی همچون تولید  سخت افزارهای کامپیوتر و شرکت های مشاوره فناوری و اطلاعات می توانند مشغول به کار شوند. به طور کلی وظیفه ی اصلی تمامی مهندسان کامپیوتری که به کانادا مهاجرت می کنند؛ مطالعه و طراحی و توسعه بخشی به سیستم های شبیه سازی و معماری و همچنین تحقیقات پایه ای قطعات سخت افزاری و پشتیبانی آنهاست. اگر شما یک مهندس کامپیوتر هستید، می توانید در بخش های خصوصی و دولتی این کشور شروع به فعالیت کنید. البته باید گفت کار مهندسان کامپیوتر بسته به مکان و شهری که در آن زندگی می کنند متفاوت است.

مهاجرت کاری مهندسان کامپیوتر به کانادا

مهاجرت کاری مهندسان کامپیوتر به کانادا

عناوین شغلی و میزان درآمد

در کشور کانادا برای مهندسان کامپیوتر عناوین شغلی  و درجه بندی ذکر شده است که از نظر درآمدی با هم متفاوتند. البته  این درجه بندی بسته به میزان درآمد آنها ارزیابی می شود. به طور کلی میانگین درآمدی مهندسان کامپیوتر بین 120  تا 136 هزار دلار کانادا در سال است. به عنوان مثال مهندس سخت افزار کامپیوتر و مخابرات سالانه 120،649 دلار کانادا دریافت می کند و مهندس شبکه ارتباط بی سیم سالانه حدود 136،911 دلار کانادا دریافت می نماید. البته نکته ی مهمی که در این باره وجود دارد این است که مشاغلی هم وجود دارند که زیر مجموعه مهندسی کامپیوتر قرار می گیرند، ولی تحت نظر noc2147 نیستند. این مشاغل شامل موارد زیر می باشند.

  • مدیر مهندسی با کد 211
  • مدیر کامپیوتری و سیستم های اطلاعاتی با کد 213
  • مهندس برق و الکترونیک با کد 2133
  • تحلیل گر و مشاوره سیستم های اطلاعاتی با کد 2171
  • مهندس و طراح نرم افزار با کد 2173
  • برنامه نویس کامپیوتر شبکه های اجتماعی با کد 2174
  • تکنسین مهندسی برق و الکترونیک با کد 2241

 

مدارک لازم برای مهاجرت کاری مهندسان کامپیوتر به کانادا

اولین گام برای مهاجرت کاری مهندسان کامپیوتر به کانادا، تهیه مدارک زیر می باشد.

1- باید دارای پاسپورت معتبر و مدت دار باشید.

2- مدارک تحصیلی شما باید در یکی از بخش های  رشته های مهندسی کامپیوتر باشد.

3- مدارک هویتی خود را نیز باید ترجمه نمایید.

4- باید در دو زبان انگلیسی و فرانسه مدرک تافل و آیلتس را دریافت کرده باشید.

5- باید مدارک مربوط به سابقه کاری خود را نیز ترجمه کنید.

6- شما باید جاب آفر یا همان پیشنهاد یا دعوت نامه شغلی از سمت دعوت کانادا را داشته باشید.

مهاجرت مهندسان کامپیوتر به کانادا

مهاجرت مهندسان کامپیوتر به کانادا

شرایط لازم برای مهاجرت مهندسان کامپیوتر به کانادا

اگر شما قصد دارید از مهاجرت کاری مهندسان کامپیوتر کانادا استفاده کنید باید شرایطی را دارا باشید که شامل وارد زیر می باشد.

1- سن شما باید بین 18 تا 35 سال باشد.

2- شما باید در رشته های مهندسی کامپیوتر، مهندسی الکترونیک یا برق و یا علوم کامپیوتری حداقل مدرک لیسانس را داشته باشید. البته باید گفت که امکان دارد در بعضی زمینه های شغلی از شما مدرک کارشناسی ارشد یا دکترا را  بخواهند.

3- برای مهاجرت کاری مهندسان کامپیوتر به کانادا باید یک دعوت نامه یا مجوز از سمت انجمن مهندسین حرفه ای کانادا و یا یک ایالت یا منطقه ای  در کانادا داشته باشید تا بتوانید به این کشور مهاجرت کنید.

4- برای کار در سطوح بالاتر مهندسی همچون سرپرستی تیم باید از تجربه کاری قبلی نیز برخوردار باشند.

5- برای مهاجرت کاری مهندسان کامپیوتر به کانادا باید در سیستم رتبه بندی اکسپرس اینتری دولت کانادا رتبه بالایی را کسب نمایید. حداقل امتیازی که  شما باید کسب کنید نمره 67 می باشد.

6- شما برای مهاجرت در بخش مهندسان کامپیوتر باید بر دو زبان انگلیسی و فرانسه تسلط کامل داشته باشید.

اگر شما تمامی این شرایط را دارا بودید می توانید از این طریق اقدام به مهاجرت نمایید.

  مهاجرت مهندسان کامپیوتر به کانادا

اگر شما به عنوان مهندس کامپیوتر اقدام به مهاجرت به کانادا را کرده اید؛ باید بگوییم که در کشور کانادا شغل مهندسی کامپیوتر نسبت به کشورهای آسیایی و اروپایی شرایط بهتری را دارد. زیرا شما به عنوان مهندس کامپیوتر می توانید در همه ی شهرها و ایالات این کشور برای کار درخواست نمایید. طبق آمار ارائه شده کشور کانادا میزان درآمد بیشتری را برای مهندسان کامپیوتر نسبت به کشورهای اروپایی و آسیایی در نظر گرفته است. بنابراین افرادی که این کشور را برای مهاجرت کاری انتخاب کرده اند، باید بگوییم که انتخاب بسیار خوبی را انجام داده اید.

درباره مهاجرت کاری مهندسان کامپیوتر به کانادا چه می دانید؟

درباره مهاجرت کاری مهندسان کامپیوتر به کانادا چه می دانید؟

سخن پایانی

اگر شما روش مهاجرت کاری مهندسان کامپیوتر را انتخاب کرده اید؛ باید به شما تبریک گفت. چون شرایط کاری مهندسان کامپیوتر در کشور کانادا بسیار چشمگیر بوده است. شغل مهندسین کامپیوتر در کشور کانادا  یکی از مشاغل پر طرفدار است. هم پر درآمد است هم میتوانید در تمامی ایالات این کشور درخواست شغل نمایید. در این مقاله تلاش شد صفر تا صد مهاجرت کاری مهندسان کامپیوتر به کانادا را برای شما بازگو کنیم. امیدواریم این اطلاعات بتواند برای مهاجرت شما یک گام مثبت باشد.

دیدگاهتان را بنویسید