آشنایی با بهترین مشاغل برای زنان در کانادا

در سال های اخیر با افزایش مهاجرت های کاری و تحصیلی به کشور های مختلف جهان از سوی ایرانیان، گزینه های زیادی برای افراد به وجود آمده است. در میان گزینه های مختلف، کشور کانادا به عنوان یکی از اولویت های اصلی مردم کشورمان برای مهاجرت شناخته می شود. بسیاری از افراد برای مهاجرت به کشور کانادا، روش مهاجرت کاری را انتخاب می کنند تا از این طریق در این کشور مشغول به کار شوند. نیاز است که بدانید کشور کانادا همواره از مهاجرین مختلف بهترین استقبال را داشته تا افراد بیشتری را در حوزه های مختلف خود استخدام کند. اما برخی اوقات، کشور هایی وجود دارند که از شرایط ایده آلی برای شاغل شدن زنان بهره مند نیستند. از این رو نیاز است تا کشور کانادا نیز از دیدگاه مشاغل مناسب زنان مورد ارزیابی قرار بگیرد.

با توجه به اهمیت بیشتر مردم کشور ایران به مهاجرت های کاری و تحصیلی خود، موسسات زیادی به منظور کمک رسانی به مردم کشورمان در این زمینه تاسیس شده اند. این مراکز  قصد دارند تا با کمک به مردم کشورمان، بهترین مشاغل برای زنان در کانادا را به مردم ایران معرفی کنند. قطعا در این صورت مردم کشورمان و به خصوص بانوان ایرانی می توانند با خیالی آسوده تری نسبت به انجام کار های مهاجرتی خود بپردازند. اما قبل از هر چیزی نیاز است تا با اطلاعات به دست آمده از سوی این مراکز آشنا شوید تا سطح کیفی مهاجرت خود را نیز افزایش دهید.

کسب درآمد توسط بانوان در کانادا

کسب درآمد توسط بانوان در کانادا

شرایط کاری بانوان در کشور کانادا چگونه است؟

همان طور که می دانید، کشور کانادا به عنوان یک کشور مهاجرت پذیر در سراسر کشور ایران شناخته شده که طرفداران زیادی را در سراسر جهان دارد. این کشور برای تقویت وضعیت اقتصادی خود و ایجاد رقابت با سایر کشور ها، همواره نیازمند به نیروی کار بوده است. بدین جهت پیشنهاد می کنیم قبل از هر چیزی بهترین مشاغل برای زنان در کانادا را به خوبی ارزیابی کنید. شاید شما در برخی از مشاغل زنان در کانادا حرفه خاصی را نداشته باشید. برخی اوقات نیز افراد با شرایط کاری زنان در کانادا آشنایی لازم را ندارند. در این شرایط شما می توانید با گذراندن دوره های مختلف و کسب مدرک های معتبر از کالج های کشور کانادا، شرایط ایده آلی را برای استخدام خود ایجاد نمایید. حقوق دریافتی زنان در مقایسه با مردان کمی کمتر بوده که رقم سالیانه آن حدودا 52000 دلار می باشد که این رقم قابل افزایش است.

اگر نگاهی به آمار و ارقام جهانی را داشته باشیم، متوجه خواهیم شد که زنان نزدیک به 47.7 درصد از نیروی کار جهان را تشکیل می دهند. در این بین کشور کانادا بیشترین نرخ مشارکت را با 61.3 درصد ثبت کرده است. با توجه به آمار های ثبت شده در سال 2022، در این سال بیش از 7 میلیون نفر زن و بیش از 9 میلیون نفر مرد به صورت تمام وقت در حال فعالیت در کشور کانادا بوده اند. میانگین حقوق زنان در کشور کانادا در هر ساعت 26.91 دلار می باشد. لازم به ذکر است که سیستم درمانی این کشور بسیار پیشرفته بوده و در حین بارداری و زایمان زنان، مرخصی های مناسبی را به آن ها اعطا می کند.

مشاغل پزشکی در کانادا

مشاغل پزشکی در کانادا

فهرست بهترین مشاغل برای زنان در کانادا

در جدول زیر برخی از بهترین مشاغل برای زنان در کانادا ذکر شده که شما با داشتن حرفه لازم در هر یک از آن ها، می توانید به درآمد قابل توجهی در کشور کانادا دست پیدا کنید. لازم به ذکر است که موارد ذکر شده تنها برخی از بهترین مشاغل برای زنان در کانادا هستند.

 

مدیر بازاریابی روانشناس
دندانپزشک داروساز
مدیر ارشد اجرایی (CEO) کارآفرین
فیزیوتراپیست تحلیلگر مالی
مدیر بازاریابی پزشک ماما
طراح صنعتی وکیل
متخصص بهداشت دهان پرستار دارای پروانه رسمی

 

معرفی بهترین مشاغل برای زنان در کانادا

مدیر ارشد اجرایی (ceo)

یکی از مشاغل پر طرفدار در کشور کانادا، مدیر ارشد اجرایی می باشد که به عنوان یکی از بهترین مشاغل برای زنان در کانادا شناخته می شود. در واقع مدیر ارشد اجرایی در راس شرکت های مختلف فعالیت دارد. این فرد تلاش می کند تا تصمیمات تاثیرگذاری را برای کارمندان و وضعیت کارخانه یا موسسه موردنظر بگیرد. بانوانی که علاقه دارند تا بیزینس خود را مدیریت کنند و به استقلال اهمیت زیادی را می دهند، می توانند در جایگاه مدیریت ارشد اجرایی فعالیت داشته باشند. لازم به ذکر است که درآمد سالیانه مدیر ارشد اجرایی نزدیک به 142 هزار دلار می باشد.

داروسازی در کانادا جزو مشاغل بی نظیر در معرفی مشاغل مناسب برای زنان در کانادا

داروسازی در کشور کانادا به عنوان یکی از حرفه های فوق العاده شمار رفته که افراد اتباع زیادی در کشور کانادا در این حوزه به فعالیت می پردازند. این شغل جزو بهترین مشاغل برای زنان در کانادا بوده که تاثیر زیادی را در آینده درخشان شما خواهد داشت. درآمد رشته داروسازی در کشور کانادا بسیار مناسب بوده و می تواند زندگی ایده آلی را برای هر فرد ایجاد کند. علاوه بر موارد ذکر شده، داروسازی به عنوان شغلی مناسب برای زنان شناخته می شود. افرادی که به مراقبت های بهداشتی علاقه دارند می توانند در این حوزه به فعالیت بپردازند.

درآمد مناسب بانوان مدیر در کانادا

درآمد مناسب بانوان مدیر در کانادا

به شغل پزشکی در کانادا اهمیت دهید!

پزشکی به عنوان یکی از رشته های پر اهمیت در کشور کانادا به شمار می رود. کشور کانادا همواره در تلاش است تا به بخش درمان کشور خود اهمیت زیادی را دهد. به همین منظور نیز این کشور همواره به دنبال علوم مختلف در این زمینه بوده است. همچنین میانگین حقوق در نظر گرفته شده برای رشته های پزشکی بسیار مناسب می باشد. لازم به ذکر است که کشور کانادا نیازمند نیروی کادر درمان بوده است. از این رو شما می توانید به راحتی با داشتن حرفه پزشکی به کشور کانادا مهاجرت کنید. لازم به ذکر است که شرایط مهاجرت به کانادا از طریق رشته پزشکی بسیار راحت می باشد.

پرستاری، رشته ای مناسب برای بانوان

پرستاری نیز در میان انواع بهترین مشاغل برای زنان در کانادا شناخته شده که کشور کانادا نیاز بزرگی را به آن داشته است. بیشتر پرستاران کشور کانادا را بانوان تشکیل می دهند و فعالیت های آن ها در این رشته نیز بسیار راحت می باشد. شما می توانید به راحتی در رشته پرستاری در کشور کانادا استخدام شوید. علاوه بر این مسئله میانگین دستمزد پرستاران در این کشور رقم ایده آلی است.

وکالت در کانادا توسط بانوان

وکالت در کانادا توسط بانوان

وکالت در کانادا در میان بهترین مشاغل برای زنان در کانادا

وکالت در کشور کانادا به عنوان یکی از پر طرفدار ترین مشاغل شناخته می شود که به آن اهمیت زیادی را می دهند. افراد وکیل در کانادا موظف هستند تا از حقوق موکل خود به بهترین شکل ممکن دفاع کنند تا بتوانند درآمد کلانی را به دست آورند. نیاز است که بدانید، میانگین درآمد افراد وکیل در کانادا بسیار بالا می باشد.

میزان درآمد بهترین مشاغل برای بانوان در کانادا

همان طور که گفته شد، میانگین درآمد مدیر ارشد اجرایی در کشور کانادا رقم مناسبی بوده که نزدیک به 142 هزار دلار می باشد. اما در رابطه با مشاغل دیگر در کشور کانادا، نیاز است که بدانید شغل داروسازی در کانادا حقوقی نزدیک به 112 هزار دلار را شامل می شود. این شغل با توجه به راحتی کار آن بسیار مناسب می باشد. افراد وکیل در کشور کانادا میانگین حقوق 106 هزار دلار را در طول سال دریافت می کنند که برای ساخت یک زندگی مناسب، بسیار خوب است. اما رقم درآمد افراد پزشک در کشور کانادا نزدیک به 207 هزار دلار بوده که رقم بسیار زیادی می باشد. افراد پزشک در کانادا می توانند زندگی بی نظیری را در کانادا برای خود بسازند. همچنین یک پرستار متخصص در این کشور، معادل 118 هزار در سال را دریافت می کند.

نحوه اشتغال زنان در کانادا

اگر قصد دارید تا شغل موردنظر خود را در میان گزینه های مختلف بهترین مشاغل برای زنان در کانادا جستجو کنید، باید با نحوه اشتغال در این کشور آشنا باشید. در ابتدا نیاز است تا در وب سایت های کاریابی این کشور به دنبال شغل موردنظر باشید. پس از یافت شغل اطلاعات مختلفی را از قبیل محل فعالیت و نیاز کارفرمایان مانند نیاز به زبان انگلیسی یا فرانسوی به دست آورید. پس از یافتن شغل موردنظر نیاز است تا رزومه خود را تکمیل کرده و برای کارفرما ارسال کنید. در صورت تایید کارفرما، از سوی وزارت کار این کشور به وسیله نامه های مختلف تایید می شوید و باید نسبت به اخذ ویزای کاری خود اقدام نمایید.

تایید بانوان برای فعالیت در کشور کانادا

تایید بانوان برای فعالیت در کشور کانادا

دریافت ویزا برای کار در بهترین مشاغل برای زنان در کانادا

برنامه هایی که مجوز های کار را برای شما در کشور کانادا صادر می کنند شامل برنامه کارگران خارجی موقت در کانادا و برنامه جا به جایی بین المللی می باشد. همچنین کشور کانادا برنامه اکسپرس اینتری را طراحی کرده تا افراد مختلف با توجه به حرفه خود برای مهاجرت کاری خود به کانادا اقدام نمایند. پس از انتخاب یکی از برنامه ها برای اخذ مجوز کاری، نیاز است تا مدارک خود را برای دریافت ویزای کانادا تکمیل کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه می توانید با کارشناسان مجموعه اوج آرام ارتباط بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید