ایرانی هایی که قصد سفر یا مهاجرت به کشور ترکیه را دارند باید قبل از هر کاری با صرافی های ایرانی در ترکیه آشنایی داشته باشند. پس یکی از دغدغه های این مهاجران یا مسافران به مقصد ترکیه انتقال و دریافت حواله، عوض کردن و انتقال ارز، خرید و فروش ارز و همچنین خدماتی توسط صرافی است.

صرافی های ایرانی در ترکیه کدامند؟

صرافی های ایرانی در ترکیه

صرافی های ایرانی در ترکیه

وجود صرافی های ایرانی در ترکیه و مسئله خرید ارز یکی از بزرگترین دغدغه های ایرانی ها جهت مسافرت به این کشور است. همچنین خرید و فروش ارز، تبدیل ارز، دریافت حواله و دیگر مسائل مرتبط با معاملات بانکی و پولی از طریق صرافی های موجود در ترکیه صورت می گیرد. البته در سالیان اخیر به علت افزایش مهاجرت، اقامت یا مسافرت ایرانیان به کشور ترکیه، صرافی ها نیز افزایش یافته اند.

زیرا ریال ایران در بانک ها و فروشگاه های این کشور اعتبار نداشته و بایستی آن را به لیره، یورو یا دلار تبدیل کرد. جهت رفع چنین مشکلی در صرافی های معتبر ایرانی، کارت خوان وجود داشته تا متقاضیان به آسانی ریال خود را به دیگر واحدهای پولی رایج لیره، دلار و یورو تبدیل نمایند.

خدمات صرافی ایرانی در آنتالیا

همان گونه که قبلاً اشاره شد یکی از مشکلات ایرانیان در ترکیه جابجایی مالی و تبدیل ارز است. البته صرافی های ایرانی در ترکیه امکانات و خدماتی را در شهر آنتالیا برای هم وطنان فراهم آورده اند که به شرح زیر هستند.

 • دریافت حواله های تومانی یا ریالی و فروش پول کشور ترکیه یا همان لیر به حساب های ایش بانک، زراعت بانک و دیگر بانک های ترکیه به شکل واریز آنی یا به شکل نقدی در منزل یا محل کار شخص متقاضی
 • وجود کارت خوان ایرانی به شکل حضوری در هتل اقامت، منزل یا محل کار و یا در دفتر شرکت در محله مدنظر

بهترین صرافی های ترکیه

صرافی در آنتالیا

بهترین صرافی های ترکیه

اکثر ایرانیان برای مهاجرت دائم، کار، تحصیل یا گردش به ترکیه سفر می کنند و در شهرهای مختلف این کشور اقامت می یابند. بنابراین برای تبدیل ارز و کلیه کارهای بانکی باید به بهترین صرافی های ایرانی در ترکیه مراجعه کنند. البته در هتل ها صرافی ها با کارت‌خوان وجود داشته که در لیست بدترین صرافی ها قرار می گیرند.

زیرا لیر را در مقایسه با دیگر صرافی های مستقر در محله ایرانی ها، گرانتر می فروشند. برخی از این صرافی ها در منطقه لاله لی، بیلیک دوزو، سلطان احمد، تکسیم و بازار بزرگ استانبول واقع شده اند. بنابراین بهترین صرافی های ترکیه شامل موارد زیر هستند.

 • صرافی آسیا ملک
 • صرافی ترکیه
 • صرافی الماس اسکیشهیر
 • مرکز صرافی کاسپین استانبول
 • صرافی آرال (Aral dovuz)
 • صرافی نیظام (Nizam dovuz)
 • صرافی زکی (Zeki dovuz)
 • صرافی معتبر (Muteber dovuz)
 • صرافی آنگون (Angun dovuz)
 • صرافی آقااوغلو (Agaoglu dovuz)

صرافی در آنتالیا

 

صرافی در آنتالیا

یکی از رایج ترین کارها در صرافی های ایرانی در ترکیه مابین بازرگانان و تجار ایرانی سفر به شهر آنتالیا و معاوضه ریال به لیر یا دلار جهت خرید و فروش کالا در این شهر است. پس این افراد از طریق صرافی در آنتالیا می توانند پول خود را به دیگر کشورهای جهان یا ایران حواله کرده و یا آن را با لیر، دلار و یورو تعویض نمایند.

این صرافی از دشواری ها و زحمات حمل و نقل کاسته و خطرات احتمالی را به صفر می رساند. پس یکی از مراکز مهم جهت انجام امور بانکی مراجعه به صرافی ایرانی در آنتالیا است که تجار در دوره اقامت خود از این طریق نیز می تواند پول خود را به حساب شخصی در ایران انتقال دهد.

صرافی و کارت‌خوان ایرانی در آنتالیا

یکی از مزایای صرافی های ایرانی در ترکیه و شهر آنتالیا، وجود دستگاه کارت‌خوان ایرانی است که پروسه تبدیل ارز را برای هم وطنان آسان کرده است. زیرا افراد می توانند از حساب شخصی و به صورت ریال مقدار مبلغ مدنظر را برداشت نمایند و آن را به صرافی مد نظر پرداخت کنند. سپس در ازای مبلغ پرداختی، لیر را دریافت نمایند.

همچنین در چندین سال اخیر تعداد صرافی ایرانی در آنتالیا افزایش یافته که امکان خرید و فروش ارز به افرادی دارای کارت بانکی به ویژه عضو شتاب مهیا ساخته است. از دیگر خدمات این صرافی ها، انتقال پول از آنتالیا به ایران و یا از ایران به آنتالیا است. البته دستیابی به صرافی های ایرانی در آنتالیا آسان بوده و دلیل آن درج عبارت مجهز به کارت خوان ایرانی بر روی شیشه است.

صرافی های ارز دیجیتال در ترکیه

صرافی های ارز دیجیتال در ترکیه

صرافی های ارز دیجیتال در ترکیه

صرافی های ایرانی در ترکیه با استفاده از قانونی بودن صرافی های ارز دیجیتال در این کشور مدام در حال جذب نیرو از ایران هستند. البته در کشور ترکیه ارزهای دیجیتال همچون بیت کوین به عنوان پول پذیرفته نشده اند و قاعده ای برای آن تعریف نکرده اند.

بنابراین کاربران ارزهای دیجیتال در این کشور هیچ گونه نگرانی نسبت به مسدود شدن یا پیگرد قانونی ندارند. ولی اگر سرمایه گذاران در این صنعت نوپا سرمایه خود را از طریق صرافی های ارز دیجیتال ترکیه از دست بدهند، مورد پشتیبانی این کشور قرار نمی گیرند.

برترین صرافی های ارز دیجیتال ترکیه

وجود صرافی های ایرانی در ترکیه زمینه را برای شروع معاملات هم وطنان مقیم این کشور از طریق صرافی های ارز دیجیتال فراهم می نماید. البته قبل از شروع معامله و ورود به سایت های معتبر ارز دیجیتال نیاز است با صرافی ارز دیجیتال ترکیه آشنا شد.

صرافی Bitpanda

یکی از صرافی های بر پایه بیت کوین و استقرار یافته در اروپا همان Bitpanda است. این صرافی جهت پرداخت، محدودیت های زیادی اعمال نموده و کمیسیون تعداد کمی را برای روش های متنوع پرداخت لحاظ کرده است. البته صرافی Bitpanda دارای خدماتی همچون استفاده از کارت نقدی، کارت اعتباری، انتقالات آنلاین بانکی، Skrill, giropay, SEPA SOFORT, eps, NETELLER جهت خرید بیت کوین برای متقاضیان مشتریان خود فراهم نموده است.

صرافی Coinmama

صرافی Coinmama علاوه بر صرافی های ایرانی در ترکیه در کل کشورهای جهان مشغول به فعالیت است. این صرافی قابل اعتماد و معتبر، بیشترین محدودیت جهت خرید ارز بیت کوین توسط کارت اعتباری ایجاد می نماید. پس کمیسیون خرید مطابق حجم معاملات حدود 4.9 الی 5.9 درصد قابل تغییر است. درنتیجه مشتریان مقیم در اروپا ارز بیت کوین را می توانند از طریق کمیسیون پایین و SEPA خریداری کنند.

صرافی CEX.io

فعالیت این صرافی به سال 2013 باز می گردد که یکی از معتبرترین و پرطرفدارترین صرافی های مختص به بازار ارزهای دیجیتال در ترکیه است. البته صرافی های ایران در ترکیه کمتر به سراغ این صرافی می روند.

زیرا صرافی CEX.io در کشورهای آمریکای جنوبی، اروپا و خود آمریکا فعال است. این صرافی به خریداران این امکان را داده تا با استفاده از Astro Pay، پول نقد، انتقال SEPA، انتقال بانکی ACH یا کارت اعتباری به ارز بیت کوین دسترسی یابند.

چند نکته در مورد تبدیل ارز در صرافی های ایرانی در ترکیه

صرافی و کارت‌خوان ایرانی در آنتالیا

صرافی و کارت‌خوان ایرانی در آنتالیا

 • قیمت هایی که روی شیشه یا تابلوهای صرافی های ایرانی در ترکیه درج می شوند، صحت ندارند. پس جهت فروش دلار یا ریال با صراف چانه بزنید.
 • تحت هیچ شرایطی در خارج از صرافی دلار یا ریال خود را نفروشید.
 • دلارها در مکان امن گذاشته و آن ها را در برابر دید افراد نگذارید. همچنین تمام پول ها را در یک کیف یا جیب خود قرار ندهید. پس تا جای ممکن آن ها را تقسیم بندی نمایید.
 • عبارت پول شویی را از ذهن و فکر خود خارج نمایید.
 • در صورتی که خواهان رزرو هتل هستید به سراغ مکان هایی برود که در آنجا قادر به تعویض پول خود باشید.
 • اگر برای سفر به ترکیه از ماشین شخصی استفاده می کنید به همراه داشتن 50 لیر کافی است.

نکاتی در مورد مبادله ارزی در صرافی های ایرانی در ترکیه

 • مقدار ارز ترکیه ای یا خارجی که وارد کشور می شود هیچ گونه محدودیتی ندارد.
 • صرافی های ایرانی در ترکیه قادر به خروج بیشتر از 5000 دلار ارز نیستند.
 • ارز خارجی مانند دلار تا سقف 5000 ممکن است.
 • ارز ترکیه یا ارز خارجی بیشتر از 5000 باید توسط بانک ها به خارج از این کشور انتقال یابد.
 • وجه نقدی که با هدف صادرات به کشور ترکیه وارد می شود بایستی زمان ورد اظهار گردد.

بهترین ارز جهت سفر به ترکیه کدام است؟

بهترین ارز جهت سفر به ترکیه

صرافی های ایرانی در ترکیه بیشتر ارز بین المللی را عرضه می نمایند. البته ارز ترجیحی یورو و دلار است که ارزهای خیلی راحتی هستند و از نرخ روز برخوردار هستند. همچنین برخی از رستوران ها، اجاره خودروها و هتل ها یورو و دلار آمریکا را هم می پذیرند. حتی با وجود دسترسی با سایر ارزها در مکان های متعدد، بایستی لیر ترکیه را به همراه داشت. بنابراین در شرایطی هتل از امکان پرداخت یورو یا دلار به صورت نقدی و تخفیفی برخوردار باشد، همین روش بهترین گزینه جهت کاهش هزینه های احتمالی محسوب می شود.

ارز مورد استفاده در فرودگاه ترکیه

یکی از مزیت های بارز استفاده از فرودگاه ترکیه وجود مغازه های داخل فرودگاه است که نقش صرافی های ایرانی در ترکیه را ایفا می کنند. در این مغازه ها انواع ارز اعم از لیر، یورو و دلار یافت می شوند که نیاز هر مسافری را تأمین می نمایند. بنابراین هر فرد قبل از رزرو بلیط می تواند پول خود را با یکی از واحدهای رایج تعویض کرده و با کمترین ضرر مالی آن را دریافت نماید.

در صورت داشتن هرگونه سوال و یا اطلاعات بیشتر شما می توانید با شماره تماس 02145419 با کارشناسان اوج آرام در ارتباط باشید.

 

دیدگاهتان را بنویسید