مقدمه

این روزها سفر به کشورهای اروپایی به یکی از علاقه مندی های افراد مختلف تبدیل شده است. برای این که بتوان به کشورهای اروپایی سفر کرد، نیاز است تا در قدم اول برای دریافت ویزای شینگن اقدامات لازم را انجام داد. اگر در خصوص ویزای شینگن اطلاعاتی ندارید، پیشنهاد می کنیم در این مقاله با ما همراه باشید.

ویزای مولتی چیست؟

قطعا یکی از سوالات پر تکراری که ممکن است برای بسیاری از افراد به وجود آید، این است که چه تفاوتی میان ویزای سینگل با ویزای مولتی وجود دارد. ویزاهای مولتی که در فارسی از آن با عنوان ویزاهای چندگانه نیز یاد می شود، نوع خاصی از ویزاها هستند که شخص دارنده این ویزا می تواند به دفعات و بدون وجود هیچ محدودیتی به کشور مقصد خود سفر داشته باشد. در ویزاهای سینگل اما عکس این قضیه اتفاق می افتد و شخص دارنده آن تنها می تواند یک بار به کشور مقصد و مورد نظر خود سفر کند. با توجه به ویژگی های خاص و منحصر به فردی که ویزاهای مولتی دارند، این روزها عمده افراد به دنبال دریافت آن هستند تا بتوانند به دفعات به کشور مد نظر خود سفر داشته باشند.

ویزای شینگن

ویزای شینگن

ویزای مولتی شینگن

برای این که بتوانید وارد اروپا شوید، نیاز دارید تا در ابتدا ویزای شینگن خود را دریافت نمایید. البته ناگفته نماند با داشتن ویزای شینگن تنها اجازه ورود به کشورهایی که عضو پیمان شینگن هستند را دارید. در صورتی که کشور مقصد شما جزئی از کشورهای عضو پیمان شینگن محسوب نمی شود، نمی توانید از ویزای شینگن خود برای ورود به آن کشور استفاده نمایید.

در بسیاری از مواقع ممکن است فرد به دلیل مسائل شخصی، کاری، تحصیلی و… خود نیاز به ورود به کشورهای عضو شینگن را به دفعات بیش تر از یک بار داشته باشد. در این حالت دیگر داشتن ویزای شینگن برای او کافی نیست و باید اقدام به دریافت ویزای مولتی شینگن نماید.

با داشتن ویزای مولتی شینگن می توانید به صورت دراز مدت در کشورهای عضو شینگن حضور داشته و بدون محدودیت به این کشورها وارد شوید. معمولا ویزای مولتی شینگن به سه صورت 3 ماهه، 6 ماهه و یک ساله صادر می شوند. البته فراموش نکنید در هر دوره شش ماهه تنها می توانید در هر کشور حداکثر 90 روز اقامت داشته باشید.

 ویزای مولتی آلمان

آلمان یکی از کشورهای عضو پیمان شینگن محسوب می شود که با داشتن ویزای مولتی شینگن و یا سینگل می توان به این کشور سفر کرد. با این تفاسیر اما در بسیاری از مواقع ممکن است افراد تمایل داشته باشند تا به صورت مستقیم تنها ویزای این کشور را دریافت کنند.

برای این که بتوانید ویزای کشور آلمان را دریافت نمایید، نیاز است تا به سفارتخانه و یا کنسولگری این کشور در ایران مراجعه کنید. اگر تا به حال ویزای کشور آلمان و یا شینگن را دریافت نکرده باشید، کار شما برای دریافت ویزای مولتی آلمان بسیار سخت می شود و تقریبا امری محال می باشد. با تمامی این تفاسیر اما با داشتن ویزای مولتی آلمان می توانید در یک بازه زمانی مشخص چندین بار به این کشور سفر کنید. البته ناگفته نماند مدت زمان اعتبار ویزای مولتی آلمان بسیار بیش تر از مدت زمان اعتبار ویزای سینگل آلمان می باشد.

ویزای مولتی شینگن

ویزای مولتی شینگن

 ویزای مولتی ایتالیا

برای این که بخواهید به سرزمین چکمه ای سفر کنید، نیاز است تا در قدم اول اقدامات لازم برای دریافت ویزای ایتالیا را انجام دهید. شاید برایتان جالب باشد بدانید که از میان تمامی کشورهای اروپایی، کشور ایتالیای راحت ترین قوانین را برای شهروندان ایرانی جهت اخذ ویزای این کشور در نظر گرفته است.

عمده افرادی که متقاضی برای سفر به این کشور هستند، در ابتدا تمایل دارند تا ویزای مولتی ایتالیا را دریافت کنند. علت این موضوع را می توان این مورد دانست که بتوان ویزای بلند مدتی داشت و بدون وجود هیچ محدودیتی برای دفعات مکرر به کشور ایتالیا سفر کرد. اگر در زمره این افراد هستید، لازم است موضوعی را برای شما روشن کنیم. اگر تاکنون هیچ اقدامی برای دریافت ویزای سینگل ایتالیا و یا ویزای مولتی شینگن نداشته اید، تقریبا امری محال است تا بتوانید بدون داشتن هیچ گونه سابقه ای ویزای مولتی ایتالیا را دریافت نمایید.

 ویزای مولتی فرانسه

دریافت ویزای مولتی فرانسه نیز از قانونی مشابه ویزای مولتی ایتالیا و ویزای مولتی آلمان تبعیت می کند. برای این که سابقه ریجکتی از سمت سفارتخانه های کشورهای اروپایی نداشته باشید، نیاز است تا به یک سری از موارد توجه ویژه داشته باشید و به دنبال راه میان بر نباشید. در ابتدا سعی کنید ویزای سینگل فرانسه را برای چند بار بگیرید. بعد از آن حال می توانید اقدامات لازم را برای دریافت ویزای مولتی فرانسه انجام دهید. در این صورت شانس شما برای دریافت ویزای مولتی فرانسه تقریبا دو برابر می شود.

سفر به اروپا

سفر به اروپا

 اخذ ویزای مولتی شینگن

برای این که بتوانید ویزای مولتی شینگن را دریافت نمایید نیاز است تا با یک سری از مراحل آشنا باشید و آن ها را قدم به قدم طی کنید. در صورتی که در انجام این موارد سهل انگاری نمایید، قطعا نمی توانید ویزای مولتی شینگن خود را دریافت کنید.

برای این که بتوانید درخواست خود را برای دریافت ویزای مولتی شینگن ارائه دهید نیاز است تا یک سری از شرایط را داشته باشید. از مهم ترین شرایط دریافت ویزای مولتی می توان به موارد زیر اشاره کرد.

  • هدف شما از دریافت ویزا شرکت در یک رویداد ورزشی، علمی، پژوهشی و.. باشد.
  • برای انجام یک پروژه تحقیقاتی در یک موسسه معتبر قصد سفر داشته باشید.
  • قصد داشته باشید حداقل برای یک مقطع تحصیلی 1 ساله در یکی از کشورهای عضو شینگن حضور داشته باشید.
  • یک سابقه قوی در خصوص سفر به کشورهای اروپایی و آمریکایی داشته باشید. در این صورت به واسطه دریافت ویزاهای مختلف، قطعا شانس شما برای گرفتن ویزای مولتی شینگن بیش تر از هر زمان دیگری می شود.
  • داشتن تمکن مالی از دیگر شرایط مهم برای اخذ ویزای مولتی شینگن محسوب می شود. افرادی که متقاضی دریافت ویزای مولتی هستند باید تمکن مالی قابل توجهی داشته باشند.

با داشتن حداقل یکی از این شرایط حال می توانید قدم در مسیر دریافت ویزای مولتی خود بگذارید. اگر تاکنون درخواستی در خصوص ویزای مولتی نداشته اید، بهتر است با افراد و آژانس های مسافرتی آگاه در این زمینه همکاری داشته باشید.

 بهترین کشور برای اخذ ویزای شینگن

یکی از سوالاتی که همواره برای بسیاری از افراد به وجود می آید، این است که بهترین کشور برای اخذ ویزای شینگن کدام کشورها هستند. در ابتدا باید این مسئله را برای شما مشخص کنیم که درخواست ویزای خود را می توانید از تمامی کشورهایی که عضو پیمان شینگن هستند، دنبال کنید.

در این میان اما برخی از کشورها شرایط راحت تری را جهت اخذ ویزا برای شهروندان ایرانی مشخص کرده اند. با تمامی این تفاسیر اما سه کشور سوئیس، ایتالیا و مجارستان در سال 2023 شرایط راحت تر و سبک تری را برای شهروندان ایرانی برای صدور روادید در نظر گرفته اند.

البته ناگفته نماند زمانی که درخواست های اخذ ویزا به صورت گروهی و تحت نظر آژانس های هواپیمایی و یا موسسات مهاجرتی به سفارتخانه ارسال شود، شانس شما برای دریافت ویزای مولتی بیش تر از همیشه می شود.

در صورتی که خودتان به صورت مستقیم و بدون هیچ آگاهی برای دریافت ویزای مولتی پیش قدم شوید، قطعا آن طور که باید و شاید موفق نخواهید شد. در صورتی که سابقه ریجکتی نیز در کارنامه خود داشته باشید برای بار دوم سفارت حساسیت بسیار زیادی را جهت صدور روادید به خرج می دهد.

مدارک لازم برای اخذ ویزای شینگن

مدارک لازم برای اخذ ویزای شینگن

ویزای مولتی یک ساله

ویزاهای مولتی در دسته ویزاهای بلند مدت قرار می گیرند که می توان با استفاده از آن ها چندین بار به کشورهای عضو پیمان شینگن سفر کرد. همین موضوع سبب شده تا بسیاری از افرادی که در طول سال به دلایل شرایط کاری و یا خانوادگی مجبور به سفرهای مکرر به کشورهای اروپایی هستند، به دنبال اخذ این ویزا باشند. در این صورت این افراد به هنگام سفر هیچ دغدغه ای از بابت روادید خود ندارند و در هر زمان که اراده کنند می توانند خود را در یکی از کشورهای اروپایی ببینند.

 ویزای مولتی 5 ساله

یک نکته مهمی که باید به آن توجه کنید این است که ویزاهای مولتی شینگن در خوشبینانه ترین حالت ممکن دو سال اعتبار دارند. بعد از گذشت یک سال نیاز است تا شما مجدد اقدام به تمدید و دریافت ویزای خود نمایید. ویزاهای مولتی 5 ساله عموما برای سفر به کشورهای آمریکایی همچون کانادا صادر می شوند. خیلی دور از ذهن به نظر می رسد تا بتوانید ویزاهای مولتی 5 ساله شینگن را دریافت نمایید.

مزایای ویزای مولتی شینگن

اولین و مهم ترین مزیت ویزاهای مولتی شینگن را می توان این مورد دانست که در دسته ویزاهای بلند مدت جای می گیرند. اغلب ویزاهای سینگل تنها 15 روز اعتبار دارند و بعد از چند بار دریافت ویزای سینگل این مدت زمان افزایش پیدا می کند. همین موضوع سبب شده تا به هنگام سفر به کشورهای اروپایی حداقل 15 روز قبل برای دریافت ویزا اقدامات لازم را انجام داد.

دومین مزیت ویزاهای مولتی شینگن را می توان این مورد دانست که شما می توانید به دفعات به کشورهای عضو پیمان شینگن سفر نمایید. زمانی که شما ویزای سینگل داشته باشید تنها اجازه ورود به کشورهای اروپایی را برای یک بار در طول مدت اعتبار ویزای خود دارید.

ویزاهای مولتی شینگن یک اعتبار خاصی را به پاسپورت شما می دهند. این موضوع برای افرادی که به دنبال دریافت ویزای کشور کانادا هستند بسیار حائز اهمیت می باشد.

در صورتی که شما ویزای مولتی شینگن داشته باشید، برای بار اول باید در ابتدا وارد آن کشوری که اقدام به دریافت ویزا از آن کرده اید، کنید. برای دفعات بعدی همچین قانونی وجود ندارد و می توانید به هر کشوری که دوست دارید در ابتدا سفر کنید.

مدارک لازم برای ویزای شینگن

مدارک لازم برای ویزای شینگن

تمدید درخواست

اساسا این صحبت که چه طور باید ویزای مولتی شینگن را تمدید کرد، غلط و اشتباه می باشد. بعد از این که مدت زمان اعتبار ویزای مولتی تمام شد، نیاز است تا طبق قوانین حاکم در سال جدید اقدامات لازم را برای دریافت ویزای خود انجام دهید. نکته مهمی که باید به آن توجه داشته باشید این است که کار شما برای بارهای دوم به بعد برای دریافت این ویزا کمی راحت می شود. نکته مهم دیگر این است که با هر بار تمدید ویزای شما، مدت زمان اعتبار آن افزایش پیدا می کند. به طور مثال اگر برای بار اول ویزای مولتی شما 6 ماه اعتبار داشته باشد، برای بار دوم مدت زمان آن به 9 ماه افزایش پیدا خواهد کرد.

 

مدارک مورد نیاز برای تمدید روادید

داشتن گذرنامه با حداقل 6 ماه تاریخ انقضا.

اصل و کپی تمام صفحات شناسنامه.

داشتن بیمه نامه مسافرتی با حداقل 50.000 هزار یورو پوشش حوادث.

داشتن تمکن مالی و گردش 6 ماه اخیر حساب بانکی.

2 قطعه عکس با پس زمینه سفید و اندازه 4.5*3.5.

ارائه مدارک شغلی. کارمندان باید گواهی اشتغال به کار، دانش آموزان و دانشجویان گواهی اشتغال به تحصیل، مشاغل آزاد جواز کسب، بازنشستگان حکم بازنشستگی و زنان خانه دار باید سند ازدواج به همراه گواهی اشتغال به همسر خود را به سفارتخانه ارائه دهند.

تمامی این مدارک باید به زبان انگلیسی و یا زبان فرانسه ترجمه و به سفارتخانه ارائه شوند. البته یک سری هزینه نیز باید از جانب شما به سفارتخانه به یورو پرداخته شود. این هزینه جهت بررسی مدارک شما به سفارتخانه پرداخت می شود و حتی در صورت رد درخواست شما غیر قابل عودت می باشد.

ویزای مولتی 5 ساله

ویزای مولتی 5 ساله

سخنی پایانی

در این مقاله در مورد ویزای مولتی شینگن و همچنین شرایط لازم برای دریافت این ویزا صحبت شد. اگر دوست دارید کار دریافت ویزای شما به بهترین حالت ممکن انجام شود، نیاز است تا با آژانس های هواپیمایی با تجربه و موسسات مهاجرتی خبره در این زمینه در ارتباط باشید. اوج آرام یکی از آژانس های فعال و با تجربه در این زمینه می باشد. برای کسب اطلاعات بیش تر با ما در ارتباط باشید.

دیدگاهتان را بنویسید