آشنایی با تحصیل رشته مهندسی عمران در کشور کانادا

در این مقاله سعی می‌کنیم برای کسانی که قصد مهاجرت به کانادا دارند مطالبی پیرامون تحصیل رشته مهندسی عمران در کانادا ارائه دهیم. وقتی صحبت از مقاصد تحصیل در خارج از کشور به میان می آید، گزینه هایی به ذهن ما خطور می کند. این گزینه‌ها معمولاً انگلستان، ایالات متحده آمریکا و کانادا هستند. وقتی در مورد مقرون به صرفه بودن تحصیلات صحبت می کنیم، فقط یک گزینه باقی می ماند و آن تحصیل در کشور کانادا است!

لطفا تا انتهای مطلب با اوج آرام همراه باشید.

 

چرا سیستم آموزشی در کشورکانادا یکی از بهترین ها در جهان است؟

تحصیل در کانادا و تحصیل رشته مهندسی عمران در کانادا برای دانشجویان بین المللی بهترین راه حل برای به دست آوردن یک شغل پردرآمد است. یک شغل پردرآمد در یک سازمان معتبر، ایجاد شغلی امیدوارکننده و زندگی رویایی است. طبق گزارش یو.اِس نیوز 2022، کانادا چهارمین کشور برتر برای تحصیل در جهان است و از سال 2016 به طور مداوم در بین 5 کشور برتر قرار گرفته است! برخورد گرم و صمیمانه دولت کانادا، قوانین منعطف، در دسترس بودن دوره های آموزشی متعدد، هزینه های تحصیل و هزینه های زندگی همه به نفع دانشجویان بین المللی است.

استاندارد آموزشی ارائه شده در کانادا در رشته‌های مختلف و تحصیل رشته مهندسی عمران در کانادا بالاتر از اکثر کشورها است. آموزش و پرورش کشورکانادا بر جنبه های نظری و عملی تمرکز دارد. این کشور به دلیل زیرساخت‌ها و امکانات تحقیقاتی در سطح جهانی شناخته شده است. دانشگاه‌های کانادا با امکانات تحقیقاتی گسترده خود از برخی از دانشگاه‌های بزرگ جهان پیشی گرفته اند. همه این عوامل دلایل مهمی بوده‌اند که کانادا به یک مقصد جذاب برای تحصیل در میان دانشجویان بین المللی تبدیل شده است. در دسترس بودن دانشگاه های برتر در کانادا سیستم آموزشی آن را موفق و جذاب می کند.

دانشگاه تورنتو، دانشگاه مونترال، دانشگاه کوئینز، دانشگاه مک گیل، دانشگاه کلگری، دانشگاه واترلو، دانشگاه بریتیش کلمبیا و دانشگاه آلبرتا برخی از دانشگاه‌های با رتبه برتر هستند که دانشجویان را برای ادامه تحصیل در رشته‌های مختلف و تحصیل رشته مهندسی عمران در کانادا از تمام نقاط جهان جذب می‌کنند. مهمترین موضوع برای دانشجویی که در خارج از کشور تحصیل می کند، دستیابی به یک شغل پردرآمد در یک شرکت معتبر است. سیستم آموزشی در کانادا بیشتر بر جنبه عملی دانش تمرکز می کند. این سیستم دانشجویان را برای به دست آوردن مشاغل خوب در شرکت‌های مورد نظر خود یاری می‌کند.

دانشجویان بین‌المللی اگر بخواهند پس از تحصیل رشته مهندسی عمران در کانادا شرکت خود را راه اندازی کنند، دولت کانادا نیز از تبدیل چشم انداز آن‌ها به واقعیت حمایت خواهد کرد. کانادا مهدِ فرصت‌های شغلی بی نهایت و سبک زندگی بدیع است. کالج ها و دانشگاه های به‌روز، اساتید واجد شرایط، کیفیت بالای زندگی مهمترین دلایل انتخاب کانادا برای مهاجرت هستند. کانادا زادگاه بسیاری از مؤسسات دانشگاهی درجه یک است. هر کدامشان طیف گسترده ای از برنامه های تحصیلی را  دارند. برنامه‌هایی در موضوعات مختلف از علوم انسانی گرفته تا بهداشت و تجارت و فناوری، همراه با برخی از رشته های انحصاری محیط زیست ارائه می دهند.

 

آیا تحصیل در کانادا و تحصیل رشته مهندسی عمران در این کشور سخت است؟

مهاجرت به یک کشور خارجی برای هر هدفی هم هیجان انگیز و هم چالش برانگیز است. در حالی که دانشجویانی که در کانادا تحصیل می کنند استانداردهای بالای تحصیلی و زندگی را تجربه می کنند، ممکن است سازگاری با محیط جدید برای آن‌ها دشوار باشد. شرایط آب و هوایی کانادا می تواند بسیار سخت باشد و گاهی اوقات سازگاری را برای دانشجویان بین المللی سخت می کند. همچنین، دانشجویان ممکن است در معاشرت با بومیان به دلیل مانع زبانی احساس ناراحتی کنند. اما همه اینها موانع موقتی هستند که دانشجویان می توانند در زمان کمتری بر آن‌ها غلبه کنند.

 

آیا تحصیل در کانادا و تحصیل رشته مهندسی عمران در کانادا ارزشش را دارد؟

 

به عنوان یک حرفه، مهندسی عمران و تحصیل رشته مهندسی عمران در کانادا در کانادا تقاضای زیادی دارد. این رشته برنامه های مهاجرت کاری سریع و موقت را برای متقاضیان واجد شرایط و خانواده های آن‌ها ارائه می دهد. تحصیل در کانادا یکی از امیدوارکننده ترین انتخاب های شغلی است که یک دانشجو می تواند انجام دهد. این کشور در سطح جهانی به دلیل آموزش با کیفیت بالا، هزینه زندگی مقرون به صرفه، سیستم مراقبت های بهداشتی پیشرفته، مناظر دیدنی و محیط امن شناخته شده است.

با چنین تمرکزی بر مهندسی عمران، دانشگاه‌ها به دانشجویان فرصت های درخشانی برای تحصیل رشته مهندسی عمران در کانادا و کسب مدرکی ارائه می دهند که آن‌ها را برای فرصت های شغلی بسیاری، هم در کانادا و هم در سراسر جهان آماده می کند.در ادامه به معرفی10 دانشگاه  برجسته برای کسانی که قصد تحصیل رشته مهندسی عمران در کانادا را دارند می‌پردازیم.

دانشکده مهندسی دانشگاه کلگری،  PhD در مهندسی عمران

 

دانشکده مهندسی شولیخ برای کسانی که به دنبال شروع تحصیل در رشته مهندسی هستند و کسانی که می خواهند در تحصیلات تکمیلی پیشرفت کنند ایده آل است. دانشگاه کلگری، به ارائه یک تجربه آکادمیک جامع می‌پردازد. این برنامه دانشجویان را با مهارت های مورد نیاز برای دنبال کردن مشاغل موفق در بخش مهندسی تجهیز می‌کند. تحصیل رشته مهندسی عمران در کانادا در مقطع دکتری این دانشگاه کانادایی مدرکی مبتنی بر تحقیق است که بسته به صلاحیت‌های قبلی دانشجو، 3-4 سال طول می کشد.

کلگری

کلگری

دانشگاه آلبرتا، کارشناسی ارشد مهندسی برای تحصیل رشته مهندسی عمران در کانادا

دانشگاه آلبرتا یکی از دانشگاه های تحقیقاتی و پژوهشی پیشرو در کشور کانادا است. این دانشگاه بیش از 490 میلیون دلار بودجه تحقیقاتی خارجی دارد. دانشگاه آلبرتا با داشتن بیش از 3700 دانشجو از 143 کشور در سراسر جهان، تمرکز زیادی بر انترناسیونالیسم دارند. دانشگاه آلبرتا همچنین یکی از سبزترین کارفرمایان کانادا در هشت سال گذشته بوده اند. برای تحصیل رشته مهندسی عمران در کانادا برنامه کارشناسی ارشد دانشگاه آلبرتا در مهندسی عمران 9-12 ماه طول می کشد تا دانشجویان به عنوان بخشی از برنامه درسی پروژه Capstone را تکمیل کنند.

 

دانشگاه مک مستر برای تحصیل رشته مهندسی عمران در کانادا

دانشگاه مک مستر کانادا برای ارائه برنامه های آموزشی نوآورانه شهرت بین المللی به دست آورده است. دانشگاه مک مستر از طریق برنامه لیسانس مهندسی عمران خود، تحصیلات گسترده ای را در زمینه مهندسی عمران به دانشجویانی که قصد تحصیل رشته مهندسی عمران در کانادا را دارند ارائه می دهد. در عین حال این دانشگاه فرصت تخصص در زمینه مورد علاقه دانشجو را نیز ارائه می دهد. رشته های اصلی شامل طراحی سازه، مهندسی حمل و نقل، و مهندسی محیط زیست منابع آب است.

 

دانشگاه وسترن کارشناسی ارشد مهندسی، عمران و مهندسی محیط زیست

 

در ادامه بحث پیرامون تحصیل رشته مهندسی عمران در کانادا به معرفی دانشگاه وسترن می‌پردازیم. دانشگاه وسترن در سال 1878 تأسیس شد. این دانشگاه بیش از 2400 دانشجو دارد. دانشجویان در برنامه های مهندسی در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد ثبت نام می‌کنند. برنامه کارشناسی ارشد دانشگاه وسترن به دانشجویان این فرصت را می دهد که کار پروژه را با کار درسی ترکیب کنند. به اتمام رساندن کارشناسی ارشد در این دانشگاه بین یک تا دو سال طول می کشد. دانشجویان مهارت‌های مهندسی عملی و همچنین مدارک معتبر کانادایی را یاد می‌گیرند، که یک نقطه ورود بسیار مهم برای دانشجویان بین‌المللی و کسانی است که به دنبال کار در کانادا هستند.

دانشگاه مک گیل  لیسانس مهندسی عمران

دانشکده مهندسی عمران و مکانیک در دانشگاه مک گیل  کانادا در سال 1871 تأسیس شد. امروزه حدود 570 دانشجوی کارشناسی و کارشناسی ارشد در برنامه های خود ثبت نام کرده اند که نزدیک به نیمی از آنها زن و یک سوم دانشجویان بین المللی هستند. برنامه جامع لیسانس آن‌ها دانشجویان را با پایه ای در مکانیک و مهندسی مجهز می کند و فرصت‌هایی را برای دانشجویان فراهم می کند تا در زمینه‌های پیشرفته مورد علاقه خود تخصص داشته باشند یا تحصیلات گسترده تری در زمینه تحصیل رشته مهندسی عمران در کانادا کسب کنند.

مونترال

مونترال

 

دانشگاه کنکوردیا مونترال ، از بهترین‌ها برای تحصیل رشته مهندسی عمران در کانادا

دانشگاه کنکوردیای مونترال هر سال 46000 دانشجو را ثبت‌ نام می‌کند. از این تعداد دانشجویان ثبت نامی 15 درصد دانشجویان بین المللی هستند. این دانشگاه مقاطع تحصیلی کارشناسی و کارشناسی ارشد را در این رشته دارد و بر تجربه عملی و راه حل‌های نوآورانه متمرکز است. برنامه کارشناسی ارشد مهندسی عمران در این دانشگاه مبتنی بر تحصیلات کارشناسی است و دانشجویان را برای انجام مطالعات پژوهشی بیشتر (مانند پژوهش‌های مقطع دکترا) آماده می کند. دانشجویان طی تحصیل رشته مهندسی عمران در کانادا دانش فنی خود را در زمینه علم مهندسی، فرآیند ساخت و ساز و تأثیر این علوم بر محیط زیست رشد و پرورش خواهند داد.

اوتاوا

اوتاوا

 

کالج آلگونکوئین  ارائه‌دهنده گواهی فارغ التحصیلی در مهندسی عمران

 

کالج آلگونکوئین با ارائه آموزش با کیفیت بالا برای بیش از 42 سال، حضور بین المللی قوی دارد و در حال حاضر پذیرای دانشجویان از بیش از 100 کشور در سراسر جهان است. برنامه سه ساله گواهی فارغ التحصیلی این دانشگاه موضوعات پیشرفته ای مانند برآورد عمران، مهندسی بزرگراه و محیط زیست و مدیریت پروژه را بررسی می کند. فارغ التحصیلان این برنامه آماده خواهند شد تا شغل خود را در زمینه های مختلف مرتبط با مهندسی عمران  و تحصیل رشته مهندسی عمران در کانادا دنبال کنند.

 

دانشگاه تورنتو  یکی از بهترین‌ دانشگاه‌ها برای تحصیل رشته مهندسی عمران در کانادا

 

دپارتمان مهندسی عمران دانشگاه تورنتو که به طور مداوم در رتبه اول کانادا قرار دارد، این برنامه لیسانس را ارائه می دهد که در آن دانشجویان آماده خواهند شد تا روش‌هایی را به وجود آورند که به طور مستقیم بر کیفیت زندگی در نقاط مختلف تأثیرگذار باشد. علاوه بر دوره های مهندسی، دانشجویان در موضوعات مرتبط مانند ریاضی، فیزیک و زمین شناسی آموزش خواهند دید. در سال سوم، دانشجویان فرصت‌هایی برای کسب تجربه عملی از طریق اردوها و پروژه ها به دست خواهند آورد.

تورنتو

تورنتو

 

دانشگاه بریتیش کلمبیا  لیسانس علوم کاربردی، مهندسی عمران

 

دانشگاه بریتیش کلمبیا که به طور پیوسته در بین 40 دانشگاه برتر جهان قرار دارد، به چشم‌انداز کارآفرینی خود می‌بالد و دانشجویان را تشویق می‌کند تا کنوانسیون علوم مهندسی را به چالش بکشند و روش‌های نوینی را اکتشاف کنند. برای آن‌دسته از علاقه‌مندان به تحصیل رشته مهندسی عمران در کانادا یادآور می‌شویم که برنامه لیسانس این دانشگاه در رشته مهندسی عمران پایه و اساسی است که مهارت های خاص در رشته عمران را فراهم می کند. کار آزمایشگاهی در سراسر برنامه یکپارچه شده است تا فرصت های عملی را برای دانشجویان فراهم کند تا آنچه را که می آموزند در درس استفاده کنند. هر ساله حدود 120 دانشجو در این برنامه ثبت نام می کنند.

واترلو

واترلو

 

دانشگاه واترلو  لیسانس علوم کاربردی  در رشته مهندسی عمران

دانشگاه واترلو که در قلب مرکز فناوری کشور کانادا قرار دارد، بیش از 36000 دانشجوی تمام وقت و پاره وقت دارد و برنامه های کارشناسی و کارشناسی ارشد را ارائه می دهد. مدرک کارشناسی مهندسی عمران این دانشگاه یک مسیر تحصیلی بسیار انعطاف پذیر و قابل تنظیم را ارائه می دهد. در این مسیر دانشجویانی که قصد تحصیل مهندسی عمران در کانادا را دارند می توانند بسیاری از جنبه های مهندسی عمران را کشف کنند و مطالعه خود را در زمینه های مورد علاقه انجام دهند.

دیدگاهتان را بنویسید