تحصیل رشته اقتصاد در کانادا از آنجایی رونق گرفت که اقتصاد کانادا به عنوان یکی از بزرگترین اقتصادهای دنیا معرفی شد. بررسی ها اینطور نشان می دهد که در سال 2023 این کشور می تواند تولید ناخالصی به میزان 2.6 درصد را برای خود در نظر بگیرد.

تحصیل در کانادا

تحصیل در کانادا

 

شرایط جدید تحصیل رشته اقتصاد در کانادا

برای تحصیل اقتصاد در کانادا نیاز است که یک سری شرایط مهم را پشت سر بگذارید.

1-    اول از هرچیز بدانید که برای تحصیل رشته اقتصاد در کانادا نیاز به نمره بالا از دبیرستان خواهید داشت. یعنی می بایست فارغ التحصیلی شما از دبیرستان با نمره بالا باشد.

2-    معدل CGPA برای رشته اقتصاد در کانادا بسیار مهم است. حداقل این معدل می بایست 3.2 باشد. بیشتر کسانی که دارای معدل CGPA بیش از 3.6 هستند می توانند شانس بیشتری در پذیرش رشته اقتصاد در کانادا داشته باشند. منظور از CGPA همه امتیازات و نمراتی است که دانشجو در طول دوران تحصیلی خود دریافت کرده است. این رقم می بایست بر تعداد کل واحدهایی که در طول تحصیل طی شده است تقسیم شود. در نهایت نیز میانگین نمرات مشخص می شود.

3-    یک سری مدارک نیز برای رشته اقتصاد نیاز است. مدرک جی آر ای و تافل و همینطور آیلتس نیز می بایست ارائه شود.

4-    برای تحصیل رشته اقتصاد در دانشگاه های کشور کانادا نیاز به دریافت سه توصیه نامه از سه استاد معتبر خواهید داشت.

برای تحصیل رشته اقتصاد در کانادا در مقطع کارشناسی در حدود 4 سال زمان در نظر گرفته شده است. در صورتی که قصد شما تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد باشد بر اساس شرایطی که دارید بین 1 الی 2 سال زمان نیاز دارید و برای مقطع دکتری نیز بین 4 الی 5 سال زمان مدنظر قرار می گیرد.

اقتصاد کانادا

اقتصاد کانادا

مدارک لازم برای تحصیل رشته اقتصاد در کانادا

برای تحصیل رشته اقتصاد در کانادا نیاز به ارائه یک سری مدارک دارید.

 •     پاسپورت: پاسپورت شخص متقاضی می بایست معتبر باشد و حداقل 7 ماه اعتبار داشته باشد. اعتبار پاسپورت بسیار مهم است.
 •     ریزنمرات سال تحصیلی گذشته: ریزنمرات از سوی دانشگاه ارائه شده و به طور کلی نیاز به مهر و امضا از سوی محل تحصیلی مورد نظر خواهد بود.
 •     نمرات زبان: داشتن نمرات زبان بالا به شما کمک می کند تا شانس بهتری داشته باشید.
 •     فرم درخواست پذیرش: هر شخص می بایست فرم مخصوص پذیرش تحصیلی را به دقت تکمیل نماید. برای تکمیل این فرم نیاز به مشاوره خواهد بود.
 •     رزومه: برای تحصیل رشته اقتصاد در کانادا در مقطع کارشناسی ارشد و دکترا داشتن رزومه بسیار مهم است. در رزومه سطح سواد و سابقه کاری شما مشخص می شود.
 •     هزینه های درخواست: هر شخص می بایست هزینه های مربوطه برای بخش درخواست پذیرش را پرداخت نماید. همینطور می بایست ثابت کند که بودجه کافی برای تحصیل دارد.
 •     هدف از تحصیل: برای تحصیل رشته اقتصاد نیاز به ارائه انگیزه نامه دارید که با عنوان SOP شناخته می شود. در این گواهی می بایست مشخص شود که چرا کشور کانادا را برای تحصیل انتخاب کرده اید. دقت کنید که این نامه باید بسیار دقیق تنظیم شود.
 •     مدارک تحصیلی سال های گذشته: هر شخص می بایست مدارک تحصیلی سال های گذشته خود را ارائه دهد تا وضعیت نمرات وی مشخص شود.
 •     توصیه نامه از استاد
 •     اثبات تمکن مالی

 

 

معرفی بهترین دانشگاه ها برای تحصیل رشته اقتصاد در کانادا و شرایط پذیرش هر یک

برای تحصیل رشته اقتصاد در کانادا می بایست در ابتدا دانشگاه های مختلف را شناسایی کنید. نیاز است رتبه هر دانشگاه و میزان شهریه دانشگاه را بدانید. در هر دانشگاه به صورت میانگین یک سری از رشته ها به عنوان بهترین گزینه مدنظر قرار می گیرند. همینطور نیاز است که شرایط تحصیل در دانشگاه مورد نظر را نیز از نظر مدارک مورد نیاز بررسی کنید.

تحصیل رشته اقتصاد در کانادا

تحصیل رشته اقتصاد در کانادا

 

تحصیل رشته اقتصاد در دانشگاه تورنتو کانادا

دانشگاه تورنتو کانادا یکی از بهترین دانشگاه های این کشور بوده و تقاضا برای تحصیل رشته اقتصاد در این دانشگاه بسیار زیاد است. رتبه QS این دانشگاه در سال 2023 در جهان 26 اعلام شده است که رقم بسیار عالی محسوب می شود. رشته های کارشناسی و کارشناسی ارشد اقتصاد و همینطور کارشناسی ارشد اقتصاد مالی بهترین انتخاب برای دانشگاه تورنتو محسوب می شوند. برای تحصیل در مقطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا نمره تافل شما می بایست حداقل 100 باشد. نمره آیلتس برای دوره کارشناسی 6.5 و برای کارشناسی ارشد و دکترا 7 اعلام شده است. همینطور نیاز است که حداقل معدل GPA برای تحصیل در دانشگاه تورنتو کانادا  3 باشد. شهریه سالانه در این دانشگاه 59320 دلار کانادا اعلام شده است. مشخص است که پذیرش در دانشگاه تورنتو کانادا نسبتاً دشوار است.

دانشگاه تورنتو

دانشگاه تورنتو

 

دانشگاه بریتیش کلمبیا

از آنجایی که تحصیل رشته اقتصاد در کانادا در دانشگاه تورنتو کمی دشوار است دومین شانس قبولی برای متقاضیان دانشگاه بریتیش کلمبیا با رتبه 46 QS در سال 2023 است. شهریه سالانه در این دانشگاه به میزان 43668 دلار کانادا در نظر گرفته شده است که از دانشگاه تورنتو کمتر است. معمولاً داشتن نمره تافل 90 و نمره آیلتس 6 برای همه مقاطع تحصیلی در این دانشگاه کافی است. از سوی دیگر بهترین رشته های تحصیلی در این دانشگاه کارشناسی اقتصاد بین المللی و کارشناسی و کارشناسی ارشد اقتصاد است.

دانشگاه بریتیش کلمبیا

دانشگاه بریتیش کلمبیا

 

دانشگاه مک مستر

کسانی که علاقه به تحصیل در رشته های کارشناسی اقتصاد و علوم کامپیوتر و همینطور اقتصاد و ریاضیات دارند معمولاً دانشگاه مک مستر را انتخاب می کنند. رتبه QS این دانشگاه 140 اعلام شده است و هزینه سالانه نیز 48716 دلار کانادا برآورد شده است. نمره تافل شخص متقاضی می بایست 86 و نمره آیلتس او 6.5 باشد. همینطور نیاز است که نمره 60 برای PTE و نمره 3.5 برای GPA سنجیده شده باشد. دقت کنید که مک مستر یکی از دانشگاه های لوکس در کانادا محسوب می شود و شاید هزینه تحصیل بالا در این دانشگاه به دلیل امکانات خوب آن باشد.

 

شرایط تحصیل رشته اقتصاد در کانادا در دانشگاه منیتوبا

دانشگاه منیتوبا یکی از دانشگاه های نسبتاً ارزان قیمت در کانادا محسوب می شود. شما می بایست با پرداخت حدوداً 18500 دلار کانادا در این دانشگاه در رشته اقتصاد تحصیل کنید. نمره تافل در این دانشگاه 86 و نمره آیلتس نیز 6.5 در نظر گرفته شده است. همینطور شخص می بایست برای PET نمره 60 و برای GPA حداقل نمره 3 داشته باشد. رتبه QS این دانشگاه نی 651 اعلام شده است.

تحصیل در کانادا با بورسیه

تحصیل در کانادا با بورسیه

 

شرایط تحصیل در دانشگاه مک گیل

خبر خوب اینکه دانشگاه مک گیل کانادا رتبه 27 QS را در سال 2023 کسب کرده است که به نوبه خود بی نظیر است. شما می توانید با کمتر از 40000 دلار کانادا در این دانشگاه در رشته های خوب کارشناسی اقتصاد و اقتصاد کشاورزی و همینطور کارشناسی ارشد اقتصاد تحصیل کنید. نمره تافل شما می بایست 86 و نمره آیلتس نیز 6.5 باشد.

 

چرا تحصیل رشته اقتصاد در کانادا در دانشگاه مونترال تقاضای بالایی دارد؟

یکی از مهمترین دلایل آن عدم نیاز به مدرک تافل و آیلتس است. دانشگاه مونترال کانادا دارای رتبه 111 QS جهانی است. برای تحصیل در این دانشگاه نیاز رقم شهریه 13100 الی 19600 دلار کانادا در نظر گرفته شده است. رشته اقتصاد در مقاطع تحصیلی کارشناسی و کارشناسی ارشد و دکترا در دانشگاه مونترال فراهم شده است. شرایط مهم تحصیل رشته اقتصاد در کانادا در این دانشگاه داشتن حداقل نمره 605 در آزمون TFI است که نوعی آزمون زبان فرانسوی محسوب می شود.

 

 

دانشگاه واترلو مناسب برای تحصیل در رشته توسعه و نوآوری اقتصادی

رتبه تحصیلی در دانشگاه واترلو 149 در نظر گرفته شده است. به طور کلی هزینه تحصیل در این دانشگاه 42 الی 43 هزار دلار کانادا است. شما باید نمره تافل 90 و نمره آیلتس 6.5 ارائه دهید و همینطور نیاز به ارائه نمره 63 در آزمون PTE خواهد بود.

 

 

شرایط بورسیه تحصیل رشته اقتصاد در کانادا

 •     بورسیه های تحصیلی برای تحصیل رشته اقتصاد در کانادا نیز برای دانشجویان بین المللی در نظر گرفته شده است.
 •     اول از هر چیز بدانید که شما به عنوان یک دانشجوی بین المللی برای تحصیل رشته اقتصاد در کانادا می بایست شهریه بین 14000 الی 38000 دلار کانادا را در نظر بگیرید. وجود بورسیه تحصیلی و آفرها برای کسانی است که نمی توانند از پس هزینه تحصیل برآیند. شرایط تحصیل رشته اقتصاد در کانادا به صورت رایگان از قرار زیر است:
 •     بورسیه پذیرش بین المللی در دانشگاه آلبرتا با پوشش 5000 دلار کانادا
 •     بورسیه استاندارد طلایی دانشگاه آلبرتا با پوشش 6000 دلار کانادا
 •     بورسیه های ورودی برای مقطع کارشناسی دانشگاه مگ گیل با پوشش هزینه بین 3000 الی 12000 دلار کانادا
 •     بورسیه ورودی بین المللی خانواده WOO در دانشگاه مک مستر پوشش هزینه 3000 دلار کانادا
 •     بورسیه تحصیلی برای شاگردان ممتاز در دانشگاه کانادا وست دانشگاه غرب بین 4000 الی 12000 دلار کانادا
 •     بورسیه دانشجویان دوزبانه در دانشگاه کانادا وست با پوشش هزینه 8000 دلار کانادا
 •     بورسیه دانشگاه کلگری برای مقطع کارشناسی با پوشش 20000 دلار کانادا
 •     بورسیه تحصیلی Vanier برای مقطع کارشناسی ارشد و دکترا نیز با هزینه 50000 دلار در دانشگاه های مختلف برقرار است.

 

چرا تحصیل رشته اقتصاد در کانادا؟

برخی از افراد سوال می کنند که تحصیل اقتصاد در کانادا چه مزایایی به همراه دارد؟

سیستم آموزشی کانادا بسیار به روز بوده و کیفیت زندگی در این کشور بالا است. این کشور برای تحصیل و کار بهترین گزینه محسوب می شود. تحصیل در کانادا به شما کمک می کند که بتوانید یک یا دو زبان جدید یاد بگیرید. از سوی دیگر دانشگاه های این کشور رتبه بالای جهانی دارند و این موضوع سبب می شود تا محیط تحقیقاتی بی نظیری شکل بگید. تحلیلگران معتقد هستند که در طی 5 سال آینده اقتصاد این کشور رشد ثابتی خواهد داشت. افراد تحصیل کرده در رشته اقتصاد می توانند به درآمدزایی بالایی برسند. در نهایت نیز شرایط به صورتی است که تحقیقات خود را نیز دنبال نمایند. همینطور شرایط برای دریافت مجوز کاری و اقامت در کانادا نیز مطرح شده است.

 

آینده شغلی رشته اقتصاد در کشور کانادا

بهترین عنوان های شغلی پس از رشته اقتصاد مربوط به حوزه اقتصاددان مالی، مشاور مالی و مشاور سرمایه گذاری، تحلیلگر سرمایه گذاری، تحلیلگر تجاری، معامله گر، مدیر اکانت و … است. مثلاً یک اقتصاددان در کانادا در طول سال 136229 دلار کانادا درآمد خواهد داشت که قطعاً رقم قابل توجهی محسوب می شود.

بهترین رشته های اقتصاد در کانادا شامل اقتصاد کشاورزی و محیط زیست، اقتصاد بازرگانی، تاریخ اقتصاد، اقتصاد مالی، اقتصاد رفتاری، اقتصاد بین الملل و حقوق اقتصادی است.

برای دریافت اطلاعات بیشتر با کارشناسان اوج آرام در تماس باشید.

دیدگاهتان را بنویسید