کشور آمریکا از جمله کشور هایی است که سالانه توریست های بسیاری را به خود جذب می کند. کسانی که به آمریکا سفر می کنند، معمولا در ابتدا از مکان های معروف این کشور بازدید می نمایند. یکی از معروف ترین جاذبه های گردشگری آمریکا، میدان تایمز نیویورک می باشد. در این مقاله قصد داریم تا توضیحاتی جامع را در مورد میدان تایمز به شما ارائه دهیم. اگر شما هم علاقه دارید تا با این میدان و تاریخچه آن بیشتر آشنا شوید، تا پایان همراه ما باشید. میدان تایمز نیویورک در منطقه منهتن واقع شده است.

موقعیت جغرافیایی میدان تایمز نیویورک

میدان تایمز شهر نیویورک در منطقه منهتن واقع شده است. این میدان خیابان شماره 7 را به خیابان برادوی متصل می کند. در گذشته میدان مرکز حمل و نقل نیویورک به حساب می آمد اما امروزه میدان فوق به یک مرکز تجاری و تفریحی تبدیل شده است.

تاریخچه میدان تایمز نیویورک

در اوایل قرن نوزدهم میلادی میدان تایمز که در آن زمان Longacre Square نامیده می شد که مملو از کافه ها و تئاتر های گوناگون بود. با گذشت زمان و در اواخر قرن نوزدهم برخی از کافه ها و تئاتر های این میدان تعطیل شدند و جای خود را به مراکز تجاری و تفریحی دادند. امروزه میدان تایمز به عنوان یکی از جاذبه های گردشگری شهر نیویورک شناخته می شود.

تعداد بازدیدکنندگانِ روزانه و سالانه

تعداد بازدیدکنندگانِ میدان تایمز شهر نیویورک را نمی توان به صورت دقیق مشخص کرد اما تخمین زده می شود که روزانه 500 الی 600 هزار نفر از این میدان بازدید می کنند همچنین تعداد بازدیدکنندگانِ سالانه میدان تایمز، حدود 60 الی 65 میلیون نفر می باشد.

تاریخچه میدان تایمز نیویورک

جاذبه های گردشگری و مکان های معروف اطراف میدان تایمز نیویورک

همانگونه که در پاراگراف های قبل نیز بیان کردیم میدان تایمز نیویورک، یکی از برترین مراکز تجاری و تفریحی کشور آمریکا است. در این بخش از مقاله جاذبه های گردشگری و مکان های معروف در اطراف این میدان را به شما معرفی خواهیم کرد. این مکان ها عبارتند از؛

  1. فروشگاه بزرگ دیزنی

یکی از مراکز تجاری نزدیک به میدان فروشگاه دیزنی می باشد. دیزنی یک فروشگاه زنجیره ای است و در کشور های مختلف شعبه های بسیاری دارد. در فروشگاه های زنجیره ای دیزنی تنها محصولات تولید شده توسط شرکت دیزنی به فروش می رسند. شما می توانید در فروشگاه دیزنی میدان تایمز محصولاتی از قبیلِ پوشاک، مواد غذایی و… را خریداری نمایید.

  1. غرفه فروش بلیط (معروف به TKTS)

یکی دیگر از مراکز تجاری معروف میدان تایمز نیویورک غرفه TKTS می باشد. در این غرفه، شما می توانید بلیط های کنسرت ها و تئاتر های مختلف را با تخفیف های بسیار مناسبی خریداری کنید بنابراین اگر قصد خرید بلیط یک کنسرت و یا یک تئاتر را دارید بهترین مکان، غرفه TKTS می باشد.

  1. فست فود مک دونالد

شرکت مک دونالد، مجموعه ای از فست فود های زنجیره ای است. در حال حاضر، مک دونالد در بیش از صد کشور جهان شعبه دارد و یکی از معروف ترین شعبه های این شرکت، در نزدیکی میدان تایمز نیویورک واقع شده است. شما می توانید در فست فود مک دونالد، غذاهایی از قبیل چیزبرگر، همبرگر، ساندویچ مرغ و … را سفارش دهید. هر سال در شب 31 دسامبر، سال نو میلادی در میدان جشن گرفته می شود.

  1. استودیو تایمز

استودیو تایمز، یکی دیگر از مکان های نزدیک به میدان است. در این استودیو برنامه های تلویزیونی صبح بخیر آمریکا، ABC و … ضبط می شود.

  1. رستوران سیاره هالیوود

رستوران سیاره هالیوود در میدان تایمز نیویورک، یکی از رستوران های شرکت زنجیره ای سیاره هالیوود می باشد. رستوران های سیاره هالیوود، متعلق به دو بازیگرِ معروف به نام های سیلوستر استالونه و آرنولد شوارتزنگر بودند اما شوارتزنگر سهام خود را چند سال پیش فروخت. شما می توانید با چند دقیقه پیاده روی از میدان تایمز، به رستوران سیاره هالیوود برسید. در این رستوران غذاهای بسیار متنوعی سرو می شود.

میدان تایمز شهر نیویورک

  1. کارخانه بادویزر

یکی دیگر از شرکت هایی که در میدان تایمز نیویورک قرار دارد، بادویزر می باشد. این شرکت توسط یک شخص آلمانی افتتاح شده است و نوشیدنی های مختلفی را تولید می کند.

  1. مجموعه تجاری و تفریحی هارد راک کافی

مجموعه تجاری و تفریحی هارد راک کافی، از یک رستوران، یک هتل و یک کازینو، تشکیل شده است. این مجموعه در نزدیکی میدان تایمز شهر نیویورک قرار دارد.

  1. ساعت آنالوگ میدان تایمز (ساعت شورلت)

ساعت آنالوگ میدان تایمز، بر روی یکی از ساختمان های اطراف این میدان نصب شده است و به ساعت شورلت نیز معروف می باشد. ساعت شورلت بسیار بزرگ و زیبا است و به عنوان یکی از نماد های میدان تایمز شهر نیویورک شناخته می شود.

جشن سال نو میلادی در میدان تایمز

در شب 31 دسامبر، میدان تایمز نیویورک میزبان افرادی است که می خواهند سال نو را جشن بگیرند. در این شب، مراسم های آتش بازی مختلفی در میدان تایمز برگزار می شود و بيلبوردها نیز تصاویری مربوط به سال نو میلادی را نشان می دهند.

جشن پایان جنگ جهانی دوم در میدان تایمز

یکی از دلایل معروف شدنِ میدان تایمز، برگزار شدنِ جشن پایان جنگ جهانی دوم در این میدان است. در سال 1945، بیش از دو میلیون نفر در میدان تایمز جمع شدند و پایان مشکلات ناشی از جنگ را جشن گرفتند. فست فود مک دونالد و رستوران سیاره هالیوود در نزدیکی میدان تایمز شهر نیویورک واقع شده اند.

سخن پایانی

در این مقاله، توضیحاتی جامع را در مورد مکان های اطراف میدان تایمز نیویورک، به شما ارائه دادیم. شما می توانید در این میدانِ معروف مکان های تجاری و تفریحی مختلفی را مشاهده نمایید. امیدواریم که از خواندن این نوشته لذت برده و برایتان مفید بوده باشد.

دیدگاهتان را بنویسید