بدون شک تصادفی نیست که شهر استانبول یکی از پربازدیدترین مقاصد گردشگری ترکیه می باشد. این شهر باستانی جذابیت بالایی را برای جذب سالانه میلیون ها گردشگر خارجی ایجاد نموده است. در واقع استانبول نماد سنت های ریشه دار و تاریخ طولانی کشور ترکیه می باشد. برای کسانی که مایل به کشف تاریخ در پس گذر از کوچه سارهای استانبول می باشند تور استانبول 4 شب و 5 روز بهترین انتخاب است. ما با عبور از خیابان های تاریخی شهر استانبول با حال و هوای واقعی این شهر آشنا خواهیم شد. ما با حضور در تور استانبول 4 شب و 5 روز می توانیم از تماشای آثار بیزانس که از دوره های عثمانی به جای مانده است لذت ببریم. در تور استانبول ما لذت تماشای بناهای تاریخی و مکان های دیدنی را در یک گشت و گذار جذاب و آموزنده در هم آمیخته ایم.

تور استانبول 4 شب و 5 روز ارزان

تور استانبول 4 شب و 5 روز ارزان

در تور استانبول 4 شب و 5 روز شما تجربه ای به یادماندنی از سفر به شهر استانبول را در ذهن خود ثبت خواهید نمود. صبح ها با آغاز روز تور گردشگری در شهر استانبول برای علاقمندان آغاز می شود. صبح ها یک ماشین راحت شما را از هتل به نقاط تاریخی شهر می برد و تور لیدر آشنا به این شهر باستانی در تمام طول سفر همراه شما خواهد بود. در نهایت راهنما با ارائه توضیحات مربوط به آثار دیدنی شهر لذت سفر را با دانستن تاریخ شهر ترکیب می نماید. در نهایت او شما را به حز کامل در این سفر رویایی خواهد رساند. با حضور در تور شما می توانید با دیدن بناهای تاریخی این شهر به عظمت دوره حکومت سلطان احمد پی ببرید.

تور استانبول 4 شب و 5 روز از اصفهان

با حضور در تور استانبول شما می توانید در قدم اول از هیپودروم بازدید نمایید. هیپودروم جایی است که در دوره بیزانس محل اصلی برگزاری رویدادهای ورزشی در استانبول بوده است. در نهایت می توانید از دیدن سایر بناهای تاریخی استانبول نیز بهره مند گردید. فواره آلمانی ویلهلم دوم، ستون کنستانتین، ستون سرپانتین و ابلیسک مصری برخی از آثار قابل توجه این شهر میباشند. این بناها سالانه تعداد زیادی بازدید کننده خارجی را به خود جلب می نمایند. در نهایت شما می توانید بازدید خود از شهر استانبول را با دیدن مسجد آبی به اوج برسانید. مسجد آبی یکی از بناهای تاریخی مهم دوره شاه سلطان احمد می باشد که به واسطه کاشی های آبی مسجد شناخته شده است البته توجه به این نکته هم الزامی است که این مسجد با وجود تاریخ طولانی ساخت آن هنوز هم یکی از مساجد فعال شهر استانبول می باشد. شما می توانید با حضور در تور استانبول از سفر خود به این شهر نهایت لذت را ببرید.

تور استانبول 4 شب و 5 روز از اصفهان

شما برای سفر به شهر استانبول می توانید از فرودگاه شهرها اصفهان برای این امر اقدام نمایید. پرواز مستقیم از اصفهان به استانبول برای آسایش بیشتر شما اصفهانی های عزیز مهیا شده است. در نهایت شما با حضور در تور استانبول می توانید از دیگر بناهای تاریخی مهم این شهر مانند کلیسای تاریخی ایاصوفیه نیز بازدید کنید. ساخت این کلیسا به دوره بیزانس باز می گردد. این بنای تاریخی به دستور کنستانتین کبیر در این شهر بنا شده است. این بنا امروزه به عنوان یکی از موزه های تاریخی کشور ترکیه شناخته می شود. سالانه حجم بالایی از بازدیدکنندگان از این شاهکار معماری بازدید می نمایند.

تور استانبول 4 شب و 5 روز از شهر زیبای تبریز

تور استانبول 4 شب و 5 روز از تبریز

مسافران تبریزی نیز می توانند با حضور در تور استانبول 4 شب و 5 روز از لذت گشت و گذار در کوچه های استانبول بهره مند شوند. لذت تماشای بازار سنتی استانبول و کشف محصولات ناب عرضه شده در آن می تواند ساعت ها از وقت ما را بگیرد. در نهایت بازدید از بازار بزرگ شهر استانبول را نمی توان هرگز فراموش کرد. بازار استانبول از حدود 4000 مغازه تشکیل شده است که خود نشان دهنده وسعت این مجموعه تاریخی، اقتصادی می باشد. شما با حضور در بازار استانبول می توانید انواع محصولات مانند صنایع دستی، ادویه جات، لباس و هر نوع سوغات دیگر را تهیه نمایید.

تور استانبول 4 شب و 5 روز از شیراز

شیرازی ها نیز خوب می دانند که سفر به شهر های تاریخی تجربه ای ناب برای گردشگران می باشد. پس با سفر به استانبول و دیدار از مقبره السلاطین بار دیگر می توان در تاریخ نگاهی دوباره نمود. این بنا جایگاه پنج تن از سلاطین دوره عثمانی است که در قرن شانزدهم با معماری زیبایی احداث شده است. شما می توانید با بازدید از این مجموعه اوج نبوغ و ظرافت هنری جاری در این آثار را کشف نمایید.

تور استانبول 4 شب و 5 روز از شیراز

تور استانبول 4 شب و 5 روز مهرماه

با سفر به استانبول در مهر ماه می توان از هوای متبوع این شهر نهایت لذت را ببرید. بازدید از کاخ توپکاپی در روزهای سرد پاییز می تواند تاریخ را در نگاه شما بار دیگر زنده کند. روزهای اوج قدرت عثمانی ها در قرون 15 تا 19، زمانی که سلاطین عثمانی در این کاخ با غرور قدم می زدند. امروزه ما می توانیم با حضور در این کاخ از موزه زیبای جواهرات و لباس های سلاطین که از دوران عثمانی باقی مانده و دیگر اقلام به جا مانده از آن دوران بازدید نماییم.

در نهایت ما با حضور در تور استانبول 4 شب و 5 روز می توانیم تجربه ناب بازدید از بناهای تاریخی دوره عثمانی و عظمت آن دوران را درک کنیم. تاریخ جاری در این شهر را می توان از میان آثار به جا مانده، بار دیگر مرور نمود و در عین حال تعطیلات زیبایی را در این شهر رویایی سپری کرد. به خاطر داشته باشید که استانبول یکی از زیباترین شهرهای کشور ترکیه می باشد که می توان با سفر به آن لحظات خوشی را گذراند.

سوالات متداول

از کدام شهرهای ایران به استانبول پرواز مستقیم داریم؟

سیستم هواپیمایی کشور ما شرایطی را ایجاد نموده است تا مسافران علاقمند به سفر به استانبول بتوانند از شهرهای تهران، تبریز، مشهد، اصفهان، شیراز، قشم و ارومیه با خطوط هوایی به استانبول سفر نمایند.

آیا سفر به استانبول با تور نیاز به ویزا دارد؟

بله سفر به ترکیه نیازمند دریافت ویزا می باشد. در نهایت شما می توانید از ویزاهای کوتاه مدت برای سفر به این کشور استفاده نمایید.

واحد پول رایج در شهر استانبول چیست و خرید با دلار بهتر است یا واحد پول ملی ترکیه؟

واحد پول ترکیه لیر می باشد که در سال های اخیر دچار نوسان بالایی در قیمت جهانی شده است. در نتیجه بهتر است تا ما برای سفر به استانبول دلار به همراه داشته باشیم و در این کشور دلار را به لیر ترکیه تبدیل نماییم.

آیا امکان سفر زمینی نیز به استانبول وجود دارد؟

بله مسافران ایرانی می توانند از طریق مسیرهای زمینی نیز به کشور ترکیه سفر کنند.