تور بدروم از شیراز یکی از تورهای زیبای کشور ترکیه است که هر ساله مقصد مسافرین بسیاری از اقصی نقاط جهان قرار می گیرد. این شهر ساحلی، امکانی مناسب جهت انجام سفرهای تابستانی و تفریحی را به وجود آورده و با برخورداری از جاذبه های بی شمار، بسیاری از گردشگران را مجذوب خود نموده است. استان موغله، استانی است که این شهر در آن قرار دارد. این شهر جذاب به دریای اژه نزدیک بوده و با آن ارتباط همسایگی برقرار نموده است. اگر تصمیم به انجام یک سفر خارجی دارید و کشورهای نزدیک به ایران، اهداف اصلی شما هستند، پیشنهاد می دهیم حتما تور بدروم را امتحان کنید. شهرهای متعددی در ایران، برگزار کننده این تور می باشند. برای مثال می توان تور بدروم از شیراز را نام برد. اگر ساکن این شهر جنوبی هستید، فرصت را از دست نداده و با رزرو نوبت، تور تفریحی بی نظیری را تجربه کنید.

قطعا با انتخاب تور بدروم از شیراز، یک تجربه متفاوت و دلپذیر را پشت سر خواهید گذاشت. با انتخاب بهترین مجری تور این نتیجه حاصل می گردد. با سفر به بدروم، خانه های زیبایی را خواهید دید که اغلب به رنگ سفید بوده و مجهز به ناودانی های آبی رنگ می باشند. این ترکیب رنگ، جذابیت خاصی به این خانه ها عطا نموده است. علاوه براین با سفر به این شهر ساحلی، شانس برخورداری از امکانات متنوع این شهر ترک زبان را نیز خواهید داشت.

قیمت تور بدروم از شیراز

تور بدروم از سوی بسیاری از آژانس های مسافرتی کشور از جمله آژانس رهگذران اوج آرام که برگزار کننده تور بدروم از شیراز می باشد که این آژانس ها با توجه به شرایط گوناگونی که برای مسافرین در نظر گرفته است، قیمت های نسبتا متفاوتی دارد. این را نیز باید بدانید که قیمت تور با توجه به افزایش نرخ تورهای مسافرتی در سال جدید یعنی سال 1402، دستخوش تغییراتی شده است. اینطور می توان گفت که قیمت آن در مقایسه با سال گذشته، افزایش 50 درصدی داشته است. آنچه باید در برآورد قیمت تور بدروم از شیراز در نظر گرفت، نحوه سفر به این شهر ساحلی است. قطعا سفرهای هوایی، نرخ بیشتری در مقایسه با سفرهای آبی و زمینی دارند. همچنین نرخ تور بدروم میتوانید به نوع ایرلاین، نوع هتل و خدمات آن، خدمات تور و مدت زمان اقامت بستگی داشته باشد.

قیمت تور بدروم از شیراز

البته عامل دیگری نیز بر روی قیمت تور بدروم از شیراز تاثیر نهاده که نمی توان آن را نادیده انگاشت. قیمت لیر، یکی از مهمترین این عوامل به شمار می آید. در ماه های گذشته، افزایش قیمت لیر در ترکیه رخ داده و این موضوع مهم روی قیمت تورهای تفریحی به این کشور و شهرهای متعلق به آن، تاثیرگذار بوده است. با افزایش قیمت لیر، بی شک قیمت تور بدروم نیز دچار حالت صعودی خواهد شد. با توجه به امتیازاتی که این شهر به خود اختصاص داده، حتی اگر قیمت تور بدروم نسبت به سال گذشته، 10 برابر هم شده باشد، باز هم سفر به این شهر، ارزش یک بار امتحان کردن را دارد. شک نکنید!

بیشتر بخوانید: آشنایی با بهترین هتل های بدروم

تور بدروم از شیراز 1402

اگر مسافر تور بدروم از شیراز هستید و مایلید تا یک سفر مسرت بخش به این شهر در سال جاری داشته باشید، بهتر است پیش از انجام این کار، اندکی راجع به جاذبه های تفریحی شهر بدروم، اطلاعات کسب کنید. ما با در اختیار قرار دادن این اطلاعات، در تحقق این امر، یاری تان خواهیم کرد:

کارخانه کشتی سازی عثمانی

یکی از جاذبه های شهر بدروم که در کانون توجه مسافران قرار گرفته، کارخانه کشتی سازی عثمانی است. این کارخانه متعلق به دوره عثمانی ها بوده و از آن دوره به جا مانده است. بازسازی هایی که روی آن صورت گرفته، سبب بقای این کارخانه شده است. این کارخانه مجهز به یک برج مراقبت است که در آن زمان جهت اطلاع از حملات دزدان دریایی ساخته شده بود. امروزه این کارخانه در قالب نمایشگاه به دید عموم درآمده است. سنگ قبرهای بزرگ و حاوی حروف لاتین، از دیگر نقاط دیدنی این مکان به شمار می آیند.

آرامگاه هالیکارناسوس

این آرامگاه را می توان از عجایب 7 گانه جهان دانست. این آرامگاه به یکی از پادشاهان هخامنشی به نام ساتراپ اختصاص دارد. مقبره ای که در این آرامگاه به چشم می خورد، به دستور همسر این پادشاه ساخته شد که در نوع خود منحصر به فرد است. این مقبره به شدت زیبا که مقبره ماسول نام دارد، به دست معماران متبحر و کارکشته ساخته شده و هزینه های بسیاری را در پی داشته است. معماری مصری، یونانی و لیکیایی را می توان در این آرامگاه مشاهده کرد. از بالای این آرامگاه می توان به تمام شهر نظارت داشت. سرانجام با وقوع یک زلزله در قرن سیزدهم، آسیب هایی به این مقبره وارد شد و آن را از ستون دچار شکستگی نمود، اما با وجود این تغییرات، همچنان این آرامگاه، تماشایی است.

بازار تورگوتریس

یکی از مکان های جذاب و سرگرم کننده تور بدروم از شیراز، بازار تورگوتریس است که نظر بسیاری از گردشگران را جلب نموده است. این بازار محلی در جاده ای نزدیک به ساحل واقع شده و محصولات متنوعی را به نمایش گذاشته است. در این بازار می توان انواع و اقسام سبزیجات، لبنیات و محصولات غیر خوراکی نظیر پوشاک، کیف، کفش، پارچه و … را مشاهده و خریداری نمود. یکی از نقاط عطف بازار تورگوتریس، عدم اختصاص مالیات به آن است. این موضوع روی قیمت نهایی کالا و محصولات، تاثیر مثبت گذاشته است.

قلعه بدروم

اگر علاقمند به آثار تاریخی هستید و از تفریحاتی که حال و هوای تاریخ و گذشته را دارند، لذت می برید، تماشای قلعه بدروم را فراموش نکنید. این قلعه زیبا در قرن پانزده میلادی بنا گشت و شوالیه های صلیبی در ساخت آن نقش داشتند. این شوالیه ها به دستور هاسپیتالر، آن را بنا نمودند. آجرها و تزئینات به کار رفته در این مکان تاریخی و قدیمی، همان آجرها و تزئیناتی اند که در آرامگاه هالیکارناسوس نیز وجود دارند. اکنون این مکان به عنوان یک موزه به نمایش درآمده و یک موزه زیرآب را نیز به خود اختصاص داده است. موزه ای که مساحتی بالغ بر سی هزار متر مربع داشته و از پنج برج تشکیل یافته است. برج ایتالیایی، برج انگلیسی، برج آلمانی، برج مار و برج فرانسوی از جمله آنها به شمار می آیند.

تور بدروم از شیراز 1402

شرایط تور بدروم از شیراز

بدروم در مقایسه با شهرهایی مثل آنتالیا کوچکتر است. بنابراین می توان با سفر کوتاه مدت به این شهر به تمام مکان ها و نقاط دیدنی آن سر زد و یک سفر مقرون به صرفه و روح انگیز را به پایان رساند. آژانس اوج آرام که مجری تور بدروم از شیراز هستند، در تحقق این سفر تفریحی، یاری تان خواهند کرد. اکنون اگر متقاضی اطلاع از شرایط تور بدروم از شیراز هستید، باید بگوییم شرایط این تور بسیار آسان است و به همین دلیل، مسافرین بسیاری از مبدا ایران به این شهر ترکی سفر کرده اند.

برای سفر به بدروم، داشتن یک پاسپورت ایرانی با مدت اعتبار 6 ماهه کافیست. به طور کلی اقامت های کمتر از سه ماه در ترکیه برای مسافرین ایرانی، نیازمند ویزا نیستند، به همین دلیل سفر به بدروم، آسان و بی دردسر است. در آخر، نیاز به تهیه لیر یا دلار برای مسافرت به این شهر خواهید داشت. امیدواریم که از خواندن این نوشته لذت برده باشید و برایتان مفید بوده باشد.