تماس بگیرید 02145419
تماس بگیرید 02145419

شرایط خوابگاه های دانشجویی کانادا

زمان مطالعه: 5 دقیقه خوابگاه های دانشجویی کانادا – از جمله مهم ترین دغدغه های دانشجویان در کانادا، یافتن محلی مناسب برای اقامت است. گزینه های زیادی از جمله خوابگاه های دانشجویی و آپارتمان های اجاره ای وجود دارند. ولی مهم ترین موارد در پیدا کردن محل مناسب، قیمت مناسب، امنیت و راحتی آن مکان است. در این مطلب ...

خوابگاه های دانشجویی کانادا
5 دقیقه
0 دیدگاه
oujmodir
زمان مطالعه: 5 دقیقه

خوابگاه های دانشجویی کانادا – از جمله مهم ترین دغدغه های دانشجویان در کانادا، یافتن محلی مناسب برای اقامت است. گزینه های زیادی از جمله خوابگاه های دانشجویی و آپارتمان های اجاره ای وجود دارند.

ولی مهم ترین موارد در پیدا کردن محل مناسب، قیمت مناسب، امنیت و راحتی آن مکان است. در این مطلب ما به معرفی انواع خوابگاه های دانشجویی و شرایط و قیمت های هرکدام می پردازیم. لطفا با اوج آرام تا انتهای این مطلب همراه باشید.

شرایط اقامت

خوابگاه های دانشجویی

خوابگاه های دانشجویی کانادا

شایستگی اقامت

واجد شرایط بودن اقامت در خوابگاه های دانشجویی عموما مبتنی بر دو چیز است، اعتبار تحصیلی دانشگاهی و شرایط سنی

ولی نکته ای که باید مد نظر داشته باشید این است که داشتن هر دو شرایط مورد نیاز، هیچ تضمینی بر دریافت قطعی آفر اقامت نیست.

اعتبار تحصیلی دانشگاهی :

دانشجویان مقطع لیسانس باید حداقل 18 واحد درسی برداشته باشند. کما اینکه سایر دانشجویان بین المللی می توانند در هر شرایط تحصیلی برای درخواست خوابگاه دانشجویی اقدام کنند.

شرایط سنی مورد نیاز :

 

خوابگاه حداقل سن توضیحات بیشتر
Brock Commons – Tallwood House 19 سال برای استودیو آپارتمان باید سن شما بیشتر از 19 سال باشد
Exchange 19 سال برای استودیو یا سوئیت یک خوابه باید سن شما بیشتر از 19 سال باشد. اولویت تحویل سوئیت‌های یک خوابه دانشجویان فارغ‌التحصیل و بالای ۲۵ سال است.
Fraser Hall 19 سال -
Iona House 19 سال برای استودیو یا سوئیت یک خوابه باید بیشتر از ۱۹ سال سن داشته باشید.
Marine Drive 19 سال جهت واجد شرایط بودن برای استودیو می بایست بالای ۱۹ سال باشید. دانشجویان ارشد و دکترا هم در طبقاتی مشخص سکونت خواهند داشت.
Ponderosa Commons (Arbutus, Maple, Spruce, Oak) 19 سال برای استودیو آپارتمان باید سن شما بیشتر از 19 سال باشد.
Thunderbird 19 سال برای استودیو یا سوئیت یک خوابه نیاز است بیشتر از ۱۹ سال سن داشته باشید. سوئیت‌های یک خوابه ابتدا به دانشجو های فارغ‌التحصیل و سن بیش از ۲۵ سال تعلق می‌گیرد.
پیدا کردن اقامتگاه در کانادا
مهم ترین نکات

پیدا کردن اقامتگاه در کانادا

قبل از یافتن محل اقامت خود به نکات زیر دقت کنید تا از هر مشکل احتمالی جلوگیری کنید!

سریع اقدام به رزروکنید!

زمانی که نامه پذیرش خود را از دانشگاه دریافت کردید می بایست به فکر محل اقامت خود باشید. ظرفیت بیشتر اقامتگاه‌ها بین ۴ تا ۸ هفته قبل از زمان شروع دانشگاه‌ها یعنی در ماه‌ های اوت و سپتامبر تکمیل می‌شوند، بنابراین باید زودتر درباره اقامتگاه جستجو کنید.

برنامه غذایی

دانشجویان زیادی که در محوطه دانشگاه زندگی می‌کنند درباره وعده‌های غذایی نگرانی ای ندارند. هزینه وعده‌های غذایی اکثرا از قبل از دانشجویان دریافت شده است و هزینه‌هایی بسیار مناسبی دارند. اگر شما می‌خواهید در محوطه خارج از دانشگاه خانه بگیرید نیاز است به فکر وعده‌های غذایی خودتان باشید.

خدمات رفاهی

خدمات رفاهی نظیر آب، برق، اینترنت و … در خوابگاه‌ های دانشجویی قیمت مناسب تری دارند و هزینه های آن‌ ها از قبل دریافت می‌شود، ولی در خانه‌های جداگانه و آپارتمان‌ های اجاره‌ای می بایست این هزینه‌ها را به‌ صورت جداگانه پرداخت نمایید.

متن عنوان آکاردئونزمان حرکت

شما می بایست جهت آشنا شدن با امکانات محله خود و محوطه دانشگاه کمی زودتر به کانادا سفر کنید. اگر در تابستان به کانادا می‌روید نیاز است توجه داشته باشید که در بسیاری از پردیس‌ها، امکانات رفاهی شاید تا هفته اول سپتامبر بسته باشند و تعداد زیادی از دانش‌آموزان همچنان در تعطیلات باشند.

امضای اجاره نامه

در صورتی که می‌خواهید آپارتمان اجاره کنید می بایست قرارداد مربوط به اجاره را امضا نمایید. اجاره‌نامه‌ها معمولاً شش‌ماهه یا یک‌ساله هستند.

انواع اقامت دانشجویی در کانادا

انواع اقامت دانشجویی در کانادا

در کانادا چندین گزینه های مختلفی برای اقامت وجود دارد. انتخاب نوع محل اقامت به مواردی نظیر انتظارات و بودجه شما و همچنین مدت زمان اقامت شما در کانادا بستگی دارد. در جدول زیر که توسط اوج آرام گردآوری شده است می توانید انواع گزینه های اقامت در کانادا را مشاهده کنید.

محل اقامت هزینه ماهانه مزایا معایب امکانات
خوابگاه دانشجویی ۲۵۰ الی ۶۲۵ دلار کانادا وجود دوستان، نزدیکی به دانشگاه، فضای آکادمیک، بودن با هم سن و سال های خود، قیمت مناسب، امنیت بیشتر وجود محدودیت در تردد کردن، شلوغ بودن، نبود حریم خصوصی اتاق‌ های تک نفره همراه با وسایلی مانند میز و تخت. اینترنت و وعده‌های غذایی
خانه شهری ۴۰۰ الی ۸۰۰ دلار کانادا راحتی و آسایش، خلوت بودن، داشتن حریم خصوصی تنهایی، هزینه‌های بیشتر اتاق، وسایلی مانند تخت خواب، یخچال، گاز و اینترنت
آپارتمان‌های اجاره‌ای ۳۰۰ الی ۱۰۰۰ دلار کانادا وجود حریم خصوصی، سکوت و آرامش بیشتر، وجود امکانات بیشتر هزینه اجاره، هزینه رفت‌وآمد، امنیت کمتر اتاق‌ خواب و آشپزخانه
زندگی با خانواده‌های میزبان ۴۰۰ الی ۸۰۰ دلار کانادا آشنایی با فرهنگ مردم کانادایی‌، وعده های غذایی، امنیت بیشتر تنها نبودن، سروصدای زیاد، معذب بودن اتاق جداگانه وعده غذایی اینترنت

مشاوره رایگان تلفنی

02145419

اقامت در خوابگاه های دانشجویی کانادا

تقریبا همه ی دانشگاه‌ ها در کانادا دارای خوابگاه‌ های دانشجویی هستند. خوابگاه‌ های دانشجویی،‌ ساختمان‌ هایی هستند که در داخل محوطه و یا نزدیک محوطه دانشگاه قرار دارند و اتاق‌های زیادی دارند که دانشجو های زیادی در آن‌ جا سکونت دارند. بیشتر دانشگاه‌های کانادا پلن های خوابگاهی متعددی نظیر اتاق‌های تک نفره و یا مشترک و همچنین فضاهای جمعی مثل سالن غذاخوری دارند.

اکثر دانشجو های بین‌ المللی که برای اولین بار به کشور کانادا سفر می‌کنند خوابگاه های دانشجویی را برای اقامت خود انتخاب می کنند، به دلیل اینکهبه دانشگاه نزدیک تر است و هزینه مناسب تری هم دارد.

همچنین بیشتر وسایل مورد نیاز زندگی در این اقامتگاه‌ها وجود دارد و جهت تهیه غذا هم لازم نیست وقت بگذارید. دانشجو ها در خوابگاه‌ های دانشجویی کانادا قادر هستند از امکاناتی نظیر کتابخانه، اینترنت و… استفاده کنند. همینطور به همکلاسی‌ها و استادان نزدیک‌ تر هستند و می‌توانند سوال های درسی خود را از آن‌ها بپرسند.

اقامت در خوابگاه های دانشجویی کانادا

اقامت دانشجویان در خانه شهری در کانادا

خانه‌ های شهری یک نوع دیگر از انواع اقامتگاه ها در کانادا می باشند که دانشجویان می‌توانند جهت سکونت خود انتخاب کنند. این خانه‌ها توسط خود دانشگاه به دانشجویان ارائه میگردند. خانه‌های شهری عموما چهار یا پنج اتاق‌ خواب دارند و در داخل محوطه یا نزدیک محوطه دانشگاه قرار گرفته اند. دانشجو ها می‌توانند در این خانه‌ها اتاق انفرادی بگیرند و یا اینکه هم‌ اتاقی داشته باشند.

در صورتی که این نوع اقامتگاه را انتخاب کنید، شما آزادی بیشتری در رفت‌وآمد دارید و در همان حال خواهید توانست از امکانات دانشگاه استفاده نمایید. این نوع اقامتگاه عموما به دانشجویان سال سوم یا چهارم در مقطع لیسانس و فوق لیسانس  داده می‌شود. بدین ترتیب، دانشجویان خواهند توانست پس از چند ترم اول دانشگاه با دوستان خود به خانه شهری نقل‌ مکان کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *