برای اخذ ویزا کوبا در ابتدا مدارک لازم را تهیه کنید و سپس اقدام به تکمیل فرم های مربوطه نمایید. بررسی مدت زمان اعتبار ویزا و شرایط تمدید آن از مواردی است که می بایست به طور دقیق ارزیابی شود و به نتیجه برسد. در اخذ این ویزا می بایست همه جوانب را به شکل اصولی بسنجید. در ادامه این نوشته قصد داریم تا بیشتر درباره اخذ ویزا کوبا، هزینه و شرایط آن صحبت کنیم پس با ما تا آخر نوشته همراه باشید.

هزینه ویزا کوبا

در مورد هزینه ویزا کوبا می بایست به چند نکته توجه کنید. یک سری کشورها هستند که موافقتنامه ای با کوبا تنظیم کرده اند و به این ترتیب شرایط اخذ ویزا به شکل الکترونیکی وجود خواهد داشت. به طور کلی هزینه درخواست ویزای این کشور بین 20 الی 75 دلار در نظر گرفته شده است. این موضوع بر اساس محل زندگی و همینطور محل قرار گیری کنسولگری کوبا ارزیابی می شود. هزینه کلی برای ویزای توریستی کوبا در شرایط عالی 170 دلار و در صورتی که درخواست ویزای فوری داشته باشید به رقم 210 دلار نیز می رسد.

صدور ویزا کوبا

قیمت ویزا کوبا

تعرفه ای که برای ویزای کوبا در نظر گرفته می شود بر اساس نوع ویزا، شرایط اخذ ویزا و فصل درخواست است. گاه مدارک شما بسیار ناقص است و این موضوع سبب می شود تا تعرفه نهایی با مشکل روبرو باشد. دقت داشته باشید که در برخی از ایام سال صدور ویزا کوبا دچار مشکلات زیادی است و این موضوع باید به طور دقیق و اصولی ارزیابی شود. به طور کلی ویزای کشور کوبا به صورت توریستی 30 روزه عادی، فوری و همینطور با هدف تجاری صادر می شود که هر یک از نظر قیمت شرایط مخصوص به خود را دارند.

ویزا کوبا برای افغانها

معمولاً سفارت افغانستان با آژانس های مهاجرتی همکاری ندارد و این موضوع سبب می شود تا صدور ویزا برای اتباع افغان زمانبر و البته هزینه بر باشد اما به طور کلی نمی توان گفت که این گروه شانسی در دریافت ویزا ندارند.

ویزا کوبا برای ایرانیان

صدور ویزا کوبا برای ایرانیان نیاز به رعایت یک سری نکات دارد. در صورتی که ویزای شما یک بار ورود باشد پس از یک بار استفاده، حتی اگر ویزای شما دارای اعتبار است امکان ورود مجدد به داخل کوبا به شما داده نمی شود. مسافر می بایست مجدداً ویزا دریافت نماید. از سوی دیگر اگر درخواست شما از سوی سفارت کوبا رد یا ریجکت شود هیچ هزینه ای بابت ویزا به مسافر داده نمی شود. در صورتی که همه مراحل مربوط به اخذ ویزا به خوبی طی شود. ویزای صادر شده از سوی سفارت کوبا برای ایرانیان دارای یک دوره 180 روزه اعتبار است و فرد می تواند یک دوره یک ماهه یعنی 30 روز دیگر را نیز تمدید نماید. در صورتی که از نظر سابقه سفر پرونده خوبی ندارید حتماً به کارشناسان مهاجرتی ما اعلام کنید. چنین شرایطی معمولاً با یک سری مشکلات همراه است. ریجکت درخواست ویزای کوبا زمانی صورت می گیرد که فرم مربوطه به درستی تکمیل نشده باشد و یا یک اشتباه کوچک صورت گرفته باشد که منجر به رد درخواست شود. عدم اثبات اقامت در کوبا نیز باعث ریجکت شدن درخواست ویزا می شود. چیزی به عنوان پناهندگی در کوبا برای ایرانیان وجود ندارد.

مدارک لازم برای ویزا کوبا

مدارک لازم برای ویزا کوبا

برای اخذ ویزا کوبا نیاز به تنظیم یک سری مدارک خواهد بود. افراد می بایست اصل گذرنامه با شش ماه اعتبار را ارائه دهند. گذرنامه می بایست امضا شده باشد و حداقل شش ماه اعتبار داشته باشد. همینطور نیاز به دو صفحه خالی متوالی در گذرنامه خواهد بود. بسیار مهم است تا عکس 3 در 4 جدید و رنگی داشته باشید. این عکس می بایست از روبرو گرفته شود و پس زمینه سفید داشته باشد. از کارت ملی و تمام صفحات شناسنامه نیاز به کپی خواهد بود. فرم درخواست ویزا می بایست تنظیم شود و همینطور رزرو هتل به خوبی صورت بگیرد. نیاز به رزرو قطعی بلیط پرواز نیست اما بهتر است در این زمینه گزارشی در نظر گرفته شود.

افراد برای تور کوبا باید بیمه مسافرتی 10 هزار یورویی با پوشش کرونا داشته باشند. این بیمه شامل هزینه بازگشت به ایران، مراقبت های پزشکی و همینطور هزینه های درمانی و بیمارستانی است و مبلغ 10 هزار یورو را پوشش می دهد. تنظیم مدارک به منظور اخذ ویزا نیاز به ارائه گواهی تمکن مالی با ارزش مالی مشخصی دارد. تعهد نامه محضری نیز از مواردی است که باید بررسی شود. شخص مورد نظر می بایست به عنوان گردشگر به کوبا سفر نماید. او در طول سفر خود نباید هیچ اقدام و فعالیت غیر توریستی داشته باشد و پس از پایان سفر می بایست کشور مورد نظر را ترک کند. این تعهدنامه باید به زبان انگلیسی و یا اسپانیایی ترجمه شود و همینطور نیاز به اصل نسخه فارسی نیز خواهد بود. گردش حساب بانکی یک ماه آخر از موارد مهمی است که مورد بررسی قرار می گیرد.

شرایط ویزا کوبا

در صورتی که قصد شما درخواست ویزای کوبا برای گردشگری است می بایست نوع توریستی آن را انتخاب کنید. این ویزا 3 ماه اعتبار دارد و می بایست بین 7 الی 14 روز کاری بررسی شود. برای دریافت این ویزا نیاز به تنظیم مدارک و مراجعه حضوری به سفارت است. برای اخذ ویزا کوبا در ابتدا می بایست مشاوره های لازم در راستای تنظیم مدارک را پشت سر بگذارید. پس از آن می بایست مدارک مورد نظر از سوی متقاضی تنظیم و رفع اشکال گردد.

همین طور نیاز به پرداخت هزینه برای تکمیل فرم های مربوطه است. تکمیل این فرم ها نیاز به دقت بالایی دارد و باید همه جوانب سنجیده شود. پس از بررسی مدارک تعیین وقت سفارت کوبا از سوی متقاضی انجام می شود. می بایست دوره انتظار را پشت سر بگذارید تا بتوانید ویزای توریستی این منطقه را به راحتی درخواست کنید. بهتر است سه ماه پیش از شروع سفر برای دریافت ویزا اقدام نمایید. افراد زیر 18 سال می بایست رضایت نامه محضری بابت خروج از کشور داشته باشند. هزینه های اعلام شده مربوط به ورودی سفارت است و می بایست گواهی پرداخت ارائه شود. مدارک مورد نظر دارای مهر ترجمه رسمی دادگستری هستند. همینطور گواهی اشتغال به کار نیاز است که می بایست مستقیماً روی سربرگ زده شود و همه جوانب نیز ارزیابی شود.

شرایط ویزا کوبا

سوالات متداول

مدارک مربوط به اخذ ویزای توریستی کوبا می بایست به چه زبانی ترجمه شود؟

مدارک لازم می بایست به زبان های انگلیسی و اسپانیایی ترجمه شوند.

در صورتی که درخواست ویزا کوبا رد شده باشد چه مدت زمان برای درخواست مجدد نیاز است؟

معمولاً تا سه ماه پس از رد شدن ویزا می توان درخواست ویزای توریستی کوبا را به سفارت این کشور ارسال نمود. ویزاهای ریجکتی به دلیل نقص مدرکی که دارند نیاز به بررسی های مجدد و دقیق تری داشته و در این راستا کارشناسان مختلف می بایست وارد میدان شوند و شرایط را بسنجند.

آیا شرایط تمدید ویزای توریستی کوبا وجود دارد؟

ویزای توریستی کوبا معمولاً یک ماه اعتبار دارد و در پایان اعتبار شرایطی فراهم است تا بتوانید برای یک ماه دیگر درخواست خود را تمدید کنید.

آیا امکان اخذ ویزای ترانزیت کوبا به صورت فوری وجود دارد؟

بر اساس مدارک شخص می توان یک سری از روش های مهاجرتی را مورد بررسی قرار داد تا صدور ویزا سریعتر شود.