توسط: تاریخ انتشار: دی 27, 1401 0 دیدگاه

تور وان ترکیه؛ سفری جامع و ارزان برای ایرانیان

تور وان ترکیه یکی از بهترین و مناسبترین فرصتهای گردشگری برای ما ایرانیان است. گردشگران همواره دلایل بسیاری برای تمایلشان به چنین سفری اعلام میکنند. آژانس گردشگری اوج آرام در ادامه شما را برای داشتن انتخابی آگاهانه و هوشمندانه جهت سفری لذتبخش با این دلایل آشنا خواهد کرد. شاید بتوان گفت اصلی ترین جاذبه سفر به شهر وان، فرصت خریدی جامع، متنوع و ارزان است. این شهر با حضور نمایندگی اکثر برندهای روز دنیا و همچنین تنوع فراوان و در عین حال قیمت های بسیار مناسب میتواند بهترین گزینه برای خریدی رضایت بخش به شمار بیاید. شهر وان ترکیه به بازارهای متنوعش معروف است و با چندین پاساژ لوکس و جامع با عرضه همه نوع محصولات برای ایجاد بهترین فرصت خرید گردشگران خود توانسته رضایت طرفداران بازارگردی و خرید را بدست آورد.

اما مزایای تور وان ترکیه قطعا بیش از این موارد خواهد بود. میتوان گفت سفر به شهر وان امکان تفرج و خرید را در کنار هم به نحو احسن مهیا نموده است. این سفر بسیار مناسب کسانی خواهد بود که علاوه بر خرید به دنبال کشف و ماجراجویی در طبیعتی بکر و خوش آب و هوا هستند. همچنین وان شما را به سیری عمیق در تاریخ و آثار باستانی خود دعوت میکند. میتوان گفت این یک سفر همه جانبه است؛ تفریح، خرید و استراحتی بسیار ارزان و رضایت بخش.

شهر زیبای وان ترکیه

شهر زیبای وان ترکیه

سفری ارزان 

شاید بتوان گفت مهمترین دغدغه گردشگران خصوصا در شرایط کنونی کشوری مانند ایران مسائل اقتصادی سفر است. تور وان ترکیه میتواند یکی از مناسبترین گزینه های سفر برای افرادی باشد که میخواهند با صرف هزینه ای پایین، مسافرتی جامع و پرلذت را تجربه نمایند. شهر وان، بزرگترین و جذابترین شهر شرق ترکیه نزدیکترین شهر به مرز  ایران پایین است. سفر به این شهر نیازی به ویزا هم نخواهد داشت. نکته مثبت و حائز اهمیتی که وجود دارد این است که ارزش پولی کشور ترکیه خیلی از کشور ما بالاتر نیست.

تور وان ترکیه با توجه به گرانی سفرهای خارجی پیشنهاد آژانس گردشگری اوج آرام بعنوان فرصت مناسبی برای یک گردش کوتاه مدت میباشد. البته نمیتوان از شهر وان انتظار شهرهایی مانند استانبول یا آنتالیا داشت. اما مجموعا با وجود موارد ذکر شده و نیز جاذبه های بسیار این شهر، میتواند برای تجربه سفری متنوع، موقعیت خوبی را در اختیار گردشگران خود قرار خواهد داد.

آبشار مرادیه وان

آبشار مرادیه وان

بهترین زمان برای سفر

شهر وان، واقع در شرقی ترین قسمت کشور ترکیه بوده و در ارتفاعات آناتولی شرقی قرار گرفته است. آب و هوای این شهر تقریبا کوهپایه ای بوده و سرد و خشک میباشد. زمستانهای سرد و برفی وان در مقابل تابستانهای گرم و خشکی که دارد نشان از اختلاف دمای بسیار زیاد این شهر در فصول مختلف دارد. در عین حال در پائیز و زمستان، شهر وان آب و هوایی مطبوع و بارانی را تجربه میکند. حتی میتوان گفت زمستان تا پائیز این شهر سرد و پربارش است. طبق موارد ذکر شده میتوان بهترین زمان برای سفر به شهر وان را از اوایل اردیبهشت تا اواسط فصل پائیز دانست. بی شک لذت بردن از طبیعت بکر و اماکن جذاب این شهر در چنین هوای مطبوعی، لذتبخشی بیشتری به دنبال خود خواهد داشت.

با اینحال بهره از چنین سفری در هر زمان محاسن خاص خودش را بدنبال دارد. توریستهایی که به وان سفر کرده اند میدانند که مقاصدی که باعث تصمیم به چنین سفری میشود توجیه مناسبتری برای فصل سفر خواهد بود. بطور کل زمان یاد شده بهترین فرصت برای تفریح در طبیعت بسیار بکر و زیبای این شهر را در اختیار گردشگران خواهد گذاشت. در عین حال برخی مقاصد میتواند در فصول دیگر سال به نحو بهتری برآورده شوند که در ادامه به توضیح آن خواهیم پرداخت.

خرید ارزانتر و برگزاری کنسرتها در زمستان

همانطور که پیشتر نیز گفتیم افراد در سفر با تور وان ترکیه در فصل زمستان، سرمای زیادی را تجربه خواهند کرد. میتوان گفت سرمای هوا دلیل خلوتی این شهر در زمستان گشته به تبع آن هزینه های هتل و اقامت را بشدت پایین می آورد. از سویی دیگر فروشندگان جهت ایجاد رونق در تجارت و صنعت گردشگری شهرشان در فصل سرد، قیمت اجناس را پایین می آورند. بسیاری از کنسرتهای خوانندگان نیز در زمستانهای این شهر برگزار میشود که خود باعث جذب گردشگرانی است که به هدف شرکت در چنین تفریحاتی سفر میکنند.

در نقطه مقابل، در شهر کوچک وان در زمان تعطیلات رسمی و اواخر هفته، تجربه شلوغی بیش از حد و همچنین گرانی را خواهید داشت. هزینه تهیه هتلها نیز در این زمانها بسیار بالا میرود. در صورتیکه مجبور به سفر در چنین زمانهایی هستید بهترین راه حل برای شما این است که کار رزرو هتل را از قبل و توسط آژانسهای مسافرتی انجام دهید. رزرو هتل از طریق آژانسها اغلب با صرف هزینه ای پایینتر نسبت به رزرو حضوری توسط گردشگر انجام خواهد پذیرفت.

 

جاذبه های گردشگری شهر وان

شاید بگویید جاذبه های گردشگری شهر وان به اندازه شهرهای غربی کشور ترکیه نیست. اما لازم است بدانیم که این شهر، دورانی پایتخت امپراتوری اوراتو باستان بوده است. قطعا جاذبه های باستانی این شهر با قدمت زیادی که دارند، در کنار جاذبه های طبیعی زیبایش جهت بازدید توریستان، بسیار ارزشمند هستند. در اینجای مطلب قصد داریم تا شما را با چند مورد از بهترین و جذابترین دیدنیهای شهر وان آشنا کنیم:

_قلعه وان: با قدمتی 3300 ساله.

_کتیبه خشایارشا: از زمان هخامنشیان و خارج از مرزهای ایران

_کاووس تپه: از قلعه های تسخیرناپذیر معروف اوراتوها.

_قلعه هوساپ: برجی زیبا با دیوارهای طویل که یکی از بهترین دیدنیهای وان بشمار میرود.

_مسجد بزرگ وان: شامل بقایای این مسجد پس از زلزله در زمان جنگ جهانی اول و مرتبط با دوره سلجوقیان.

مسجد بزرگ وان ترکیه

مسجد بزرگ وان ترکیه

_توشیپا: شهری با قدمت 5000 ساله در کنار قلعه وان.

_دریاچه وان: بزرگترین دریاچه در تمام کشور ترکیه.

همچنین میتوان در تکمیل این لیست به مواردی همچون: جزیره آختامار، کلیسای صلیب مقدس نیز اشاره کرد که البته جاذبه های گردشگری شهر وان بسیار بیش از موارد یاد شده است. گویا این سفر از هر لحاظ توجیه خوبی برای انجام شدن دارد.  تورسیتان میتوانند برای هر ساعت بودن در این شهر زیبای ترکی، برنامه ای ماجراجویانه جهت بازدیدی ارزشمند و به یاد ماندنی در نظر بگیرند. در تور وان ترکیه هر گردشگر به کشف مورد نظر خود خواهید رسید. خواه از طبیعت، تاریخ، خرید، تفریح و …

 

سوغات تور وان و پاساژهای معروف

میتوان انواع قالی و گلیم را مهمترین سوغات تور وان دانست و در کنار آن به شیرینیهای متنوع و خوشمزه ترکی نیز اشاره کرد. در باب پاساژهای معروف این شهر نیز باید بگوییم پاساژ VAN AVM از بزرگترین و شلوغترین مراکز و با حضور اکثر برندهای معروف است که میتوانید برای خرید در نظر بگیرید. همچنین برشکا مرکز خریدی جهت تهیه پوشاک در شهر وان میباشد0 در ادامه میتوانیم از لیست مراکزی که جهت خرید مناسب و جامع در خدمت گردشگرانند، برای نمونه به مراکز ARTOS AVM و PARK نیز اشاره نماییم.

سوغات شهر وان ترکیه

سوغات شهر وان ترکیه

 

انواع مسیر تور وان ترکیه

بهتر است همین ابتدا بگوییم که جهت کاهش قیمت تور وان نیز میبایست تحمل خستگی راه و همچنین سختی بیشتر سفر را پذیرا باشید. بطور قطع انتخاب مسیر تابعی از اولویت شما برای سفر خواهد بود. شما خواهید توانست از سه طریق به وان ترکیه سفر کنید: مسیر هوایی، سفر با قطار و همچنین مسیر زمینی.

-مسیر هوایی: با توجه به نبود پرواز مستقیم از ایران به شهر وان و همچنین حجم بالای سفر به این مقصد، پرواز از شهرهای تبریز و خوی به شهر وان انجام میپذیرد.

_مسیر قطار: در حال حاضر قطار مستقیمی نیز به مقصد شهر وان ترکیه در کشور ما وجود ندارد. به همین علت سفر از طریق قطار به تبریز و ادامه مسیر از طریق ون های ترک به سمت وان انجام خواهد پذیرفت.

-مسیر زمینی: جهت استفاده از تور وان ترکیه زمینی، به شما دو راه سفر با اتوبوس و خودرو پیشنهاد داده خواهد شد. سفر از راه زمینی نسبت به دو طریق دیگر بشدت کاهش قیمت خواهد داشت و اگر قصد سفر با یک تور وان ارزان را دارید، سفر زمینی بهترین گزینه پیشنهادی ما به شما خواهد بود.

 

انتخاب هتل در تور وان ترکیه

قطعا انتخاب هتل، عامل موثری در تعیین قیمت تور وان خواهد بود. بنابر تصوری عامیانه، تعداد ستاره معیار سنجش کیفیت آن است. باید بگوییم این تصوری غلط بوده و حتی در کشورهای مختلف کاملا متفاوت نیز میباشد. ممکن است هتلی سه ستاره در یک کشور  کیفیتی مشابه با مسافرخانه ای در کشور دیگر داشته باشد. هتلهای شهر وان در رده های 3، 4 و 5 ستاره قرار میگیرند که هرکدام کیفیت و امکانات خاص خود را شامل میشوند. هتلهایی مانند Van Yank Hotel و امثالش در رده 3ستاره قرار دارند و امکاناتشان به سرویس بهداشتی اختصاصی و حمام، اینترنت و صبحانه رایگان، سشوار، تلوزیون، یخچال و صندلی خلاصه میشود.

هتلهایی نظیر Buyurk Uratu Hotel نیز رده بندی 4 ستاره را به خود اختصاص داده اند. امکانات این هتلها علاوه بر آنچه درباره 3 ستاره ها گفتیم، ساختمانی لوکس تر، کارکنانی مجربتر و همچنین کافه میباشد. در رده 5 ستاره ایها اما کیفیت و امکانات فراتراز 3 و 4 ستاره ها رفته. این امکانات  شامل حمام ترکی، استخر، سالنهای ورزشی بوده و تجربه گر اقامت در هتلی بسیار لوکس تر و باشکوهتر نیز خواهید بود. از جمله این هتلها نیز میتوانیم به هتل Double Tree by Hilton واقع در ساحل دریاچه وان اشاره کرد.

هتل Double Tree by Hilton شهر وان

هتل Double Tree by Hilton شهر وان

کلام آخر؛ هتل را قبل از سفر رزرو نمایید

مانند تمامی سفرها، در مورد تور وان ترکیه نیز پیشنهاد آژانس گردشگری اوج آرام به شما این خواهد بود که حتی المقدور هتلتان را پیش از اقامت و توسط آژانسها رزرو نمایید. با وجود ارتقاء یافتن فرهنگ توریسم در ایران، اما همچنان مساله ای تحت عنوان رزرو هتل در بین گردشگران ما غریبه بنظر میرسد. هموطنان عزیز ما همچنان ترجیح بر رزرو هتل پس از رسیدن به شهر مقصد دارند. تصور این عزیزان تهیه هتل از این طریق با قیمتی پایینتر میباشد. اما برخلاف این تصور باید بگوییم شما با رزرو هتل چند هفته قبل از سفر و با مبالغ ریالی قطعا هزینه کمتری نسبت به زمان اقامت و با ارز خارجی پرداخت خواهید نمود.

دیدگاهتان را بنویسید