توسط: تاریخ انتشار: آبان 5, 1401 0 دیدگاه

کلیسای نوتردام یکی از بناهای بسیار معروف و اصیل در پاریس می باشد. نام دیگر این کلیسا، کلیسای پاریس بانویمان می باشد. برای بازدید از این بنای تاریخی کم بدیل، شما باید به جزیره سیته بروید. در واقع این کلیسا در کنار رود سن و منطقه چهاردهم پاریس قرار دارد. این موقعیت مکانی، به نحوی قیمت مرکزی پاریس است. بنابراین شما برای دیدار با این کلیسای زیبا، مسیر زیاد و سختی را پیش رو نخواهید داشت. سالانه میلیون ها نفر برای دیدن این کلیسا به پاریس سفر می کنند و ساعت های زیادی را غرق در زیبایی و ظرافت این بنا به سر می برند. در ادامه به شرح جزئیات بیشتر درباره این کلیسا خواهیم پرداخت :

 

کلیسای نوتردام

کلیسای نوتردام

تاریخچه

تا قبل از قرن چهارم میلادی، دقیقا در همین جایی که نوتردام قرار گرفته است، یک معبد وجود داشت. این معبد یک معبد غیر مسیحی بود. به همین دلیل در قرن چهارم تصمیم بر آن شد که به جای این معبد یک کلیسا بنا گردد و این اتفاق نیز افتاد. اما کم کم میزان جمعیت پاریس به شدت افزایش یافت. به دنبال این موضوع تصمیم بر آن شد تا این کلیسا دوباره از نو و در ابعاد و مساحت بزرگتری بنا شود. پس بنای قبلی تخریب شد و مراحل ساخت و ساز بنای جدید آغاز گردید.

نکته جالب درباره مراحل ساخت و معماری کلیسای نوتردام این است که ساخت و اتمام این بنا حدود دو قرن طول کشید. موضوعی که تقریبا در طول تاریخ کم سابقه می باشد. این کلیسا تا مدت ها بزرگ ترین کلیسایی بود که در اروپا عرض اندام میکرد. اما خوب؛ حالا داستان فرق می کند و کلیساهای خیلی بزرگتری هم در این منطقه بنا شده است. اما نیاز است بدانید که مهم ترین ویژگی نوتردام، بزرگی و وسعت آن نبود؛ بلکه معماری خاص و بی بدیل آن از سبک گوتیک بود. نوتردام هنوز هم یک بنا و یک تمثیل بسیار جذاب است که زیبایی و ویژگی های معماری گوتیک را در جای جای خود به نمایش می گذارد. البته این کلیسای زیبا، بارها و بارها در طول تاریخ و توسط معماران مشهور و کاربلد خیلی بزرگی، مرمت و بازسازی شده است. تا جایی که حتی امروز هم این بنا، یک بنای مقاوم با شکوهی بی بدیل در قلب پاریس معرفی می شود.

کلیسای نوتردام پاریس

کلیسای نوتردام پاریس

کلیسای نوتردام به لحاظ گردشگری

برای تان توضیح دادیم که این کلیسا از زیبایی های تاریخی و معماری چیزی کم ندارد. اما جالب است بدانید که در اطراف و نزدیکی های این کلیسا نیز، اماکن تاریخی دیگر پاریس مانند موزه لوور، پانتئون، شانزه لیزه، ایفل و طاق پیروزی قرار دارد. همچنین وجود انواع کافه ها و رستوران های زیبا و شیک در اطراف این کلیسا، قابلیت جذب توریست را برای این منطقه، چندین برابر کرده است. کما اینکه بهترین و بزرگ ترین هتل های پاریس نیز در اطراف همین کلیسا قرار دارند. وجود این هتل ها در این منطقه به یاد ماندنی پاریس، باعث می شود که شیرینی اقامت در این شهر بی بدیل فرانسه، چندین و چند برابر گردد. پیشنهاد می کنیم که در برنامه ریزی برای برنامه های سفر امسال تان، حتما سفر به فرانسه و دیدار با کلیسای نوتردام را در اولویت قرار دهید.

دیدگاهتان را بنویسید