تورهای داخلی

ایرانگردی

ایران کشوری کهن با تاریخی شگرف است که در قلب خاورمیانه واقع شده است. این تاریخ غنی در جای جای ایران زیبا به رخ گردشگران کشیده شده است. بناهای تاریخی عظیم و شگفت انگیز در سراسر ایران گردشگران زیادی را به سوی خودش جذب می کند. همچنین به دلیل تمدن کهنی که این سرزمین دارد دارای فرهنگی غنی می باشد که رنگ و بوی این فرهنگ را می توانید در تمام نقاط ایران حس کنید و از آثار فرهنگی ایرانیان دیدن کنید.ایران از لحاظ آب و هوایی دارای آب و هوایی گرم و خشک می باشد. با این وجود ما تمام دیدنی های طبیعی از جمله دریا ، کوه ، کویر ، جنگل را در ایرانمان داریم و با تورهای داخلی به اقسا نقاط این سرزمین زیبا می توانیم سفر کنیم و تمام این جذابیت ها را ببینیم و لذت ببریم.

چندی از این دیدنی های ارزشمند ایران را که با تور های داخلی می توانیم از آنها دیدن کنیم را برایتان نام میبریم.

 شیراز (تخت جمشید)

تخت جمشید پایتخت نخستین امپراطوری و زادگاه تمدن پارس است . این بنای تاریخی کهن که نمادی از فرهنگ و تمدن ایرانی است به دستور داریوش بزرگ ساخته شده است که نشانگر هنر و فرهنگ ایرانیان باستان است . تخت جمشید در سازمان جهانی یونسکو نیز به ثبت رسیده است. این بنا در شهر شیراز و در نزدیکی شهرستان مرودشت قرار دارد. تخت جمشید از آثار معماری برجسته ایران و جهان می باشد. از تخت جمشید کتیبه های مهم تاریخی بدست آماده که در موزه های سراسر جهان نگهداری می شوند و حاکی از تمدن بالای آن دوره از تاریخ است . قوانینی که در برخی از این کتیبه ها نوشته شده است هم طراز قوانین عصر حاضر است. قوانینی همچون برابری حقوق زن و مرد ، در نظر گرفتن دست مزد برای کارگران ، زنان اجازه کار داشتند و حتی می توانستند کار نیمه وقت داشته باشند، همینطور از حق ارث برابر با مردان برخوردار بودند و … با تورهای داخلی می توانید از این مکان تاریخی، فرهنگی، هنری دیدن کنید.

 قشم (دره ستاره ها)

قشم طبیعتی رمز آلود و بکر دارد.دره ستارگان با زیبایی منحصر به فرد خود قدمتی دو میلیون ساله دارد که در جزیره قشم واقع شده است. این جزیره زیبا و عجیب و غریب سال ها پیش از زیر آب ها سر در آورده است که به مرور زمان باد و باران به این شکل امروزی درآمده است. طبق باور محلی ها این دره بخاطر سقوط یک ستاره به این شکل درآمده است که البته یک اعتقاد محلی است ! به این دلیل است که اسم این دره را دره ستاره ها نامگذاری کرده اند.در تورهای داخلی سفر به قشم و دیدن از این دره زیبا از محبوبترین هاست.

خوزستان (چغازنبیل)

اولین مکان تاریخی ایران است که در سازمان یونسکو ثبت شده است. زیگورات چغازنبیل که در قرن 13 قبل از میلاد در استان خوزستان نزدیکی شوش واقع شده است. این بنای شگفت انگیز تاریخی با آجر های پخته شده و کتیبه های خط میخی پوشیده شده است. در بنای معبد چغازنبیل سه بنای دایره شکل آجری وجود دارد که گویی به عنوان ساعت آفتابی استفاده می شده است. حتی تحقیقات برخی باستانشناسان گویای این است که این مجموعه چیزی بیشتر از یک ساعت است و با استفاده از آنها تقویم و سال شمار و فصول سال و … را تنظیم می کردند. همه این شگفتی های این تپه های کهن را با تورهای داخلی می توانید تجربه کنید.

شیراز (مسجد نصیرالملک)

یکی از زیباترین مساجد ایران مسجد نصیرالملک است که به دلیل داشتن پنجره های رنگارنگ و کاشی های پر گل به نام مسجد صورتی نیز خوانده می شود. میرزا حسن علی خان ملقب به نصیرالملک از اشراف فارس این مسجد را بنا نهاد . ساخت این مسجد زیبا حدود 12 سال طول کشیده است. کاشیکاری های زیبا و بازی رنگها در بازتاب نور از پنجره های رنگی این مسجد گردشگران را به خود جذب کرده است. شیراز از شهرهای دیدنی ایران است که دیدنی های زیادی را در خود جای داده است شما با سفر با تورهای داخلی می توانید این زیبایی های را ببینید و شگفت زده شوید.

گیلان (تالاب انزلی)

در استان گیلان در شهر بندری انزلی واقع در شمال بندر ، تالابی به نام همین شهر وجود دارد که روی این تالاب از خزه های سبز رنگ  پوشیده شده است و با گل های نیلوفر آبی مزین شده است . می توانید در آن سوار قایق شوید و از تماشای مناظر طبیعی و زیبا و انواع گونه های پرندگانی که از کشور های دیگر به این تالاب زیبا مهاجرت می کنند، لذت ببرید. این تالاب شگفت انگیز زیستگاه بسیاری از آبزیان و محل تخم ریزی آنها و همچنین محلی امن برای مهاجرت بسیاری از پرندگان مهاجر و محلی است. تورهای داخلی گزینه ی مناسبی برای بازدید از این تالاب زیباست.

جاده چالوس

اگر قصد سفر به شمال ایران را دارید حتما گذر از جاده چالوس ، یکی از زیباترین جاده های شمال را در برنامه سفر خود قرار دهید. جاده ای شیب دار و مارپیج که مملو از مناظر طبیعی زیبا و رویایی و چشمه های طبیعی است. این جاده زیبا که تهران را به شمال ایران وصل می کند از شهر کرج شروع شده و در انتهای آن شهر چالوس که در حاشیه خزر قرار دارد به پایان می رسد.

اصفهان (میدان نقش جهان)

میدان نقش جهان از زیباترین میدان های ایران است . این میدان به شکل مستطیل و در مرکز شهر اصفهان قرار دارد. میدان نقش جهان با دیدنی ها و بازار های جذابش بیشتر از یک روز را برای بازدید نیاز دارد. دیدنی هایی مثل عالی قاپو ، مسجد امام ، مسجد شیخ لطف الله و بازار بسیار جذابش که پر از صنایع دستی های زیبای ایرانی است. این میدان در زمان سلطنت تیموریان ساخته شد و در دوره شاه عباس اول توسعه داده شد.

و صدها دیدنی دیگر که می توانیم به آنجا سفر کنیم.

Call Now Buttonمشاوره رایگان